Zarys dziejów politycznych Polski 1944-1989

Zarys dziejów politycznych Polski 1944-1989
83-7066-208-0
PRL, polityka, 1989, 1944, Eisler, Jerzy, stalinizm
historia

Książka przedstawiająca dieje polityczne Polskie w okresie PRL-u. Od zakończenia II wojna światowej aż do Okrągłego Stołu.

Pablo | 2012-05-01

Bardzo rzetelnie jak na skromną ilość kartek opisana historia PRLu. W kilku miejscach nawet pojawiają się odautorskie komentarze, jednak nie są one w żadnym stopniu subiektywne. Polecić należy każdemu. Świetne!

Łukasz | 2013-02-17

Bezstronna, rzetelnie napisana książka. Historia PRL-u w pigułce. Przeczytać powinien każdy, kto chce znać chociażby zarys powojennej historii Polski do 89 roku.

jelonek93 | 2015-07-06
Na półkach: Historyczne, Przeczytane

Pigułka - a jak to pigułka, tyle informacji za jednym zamachem, że może się wszystko pomieszać. Mimo to książka dąży do tego by ci się nie pomieszało, a jak to u kogo działa warto samemu sprawdzić. Głównie z tego względu, że jeśli ktoś chciałby zagłębić się w politykę PRLu to zdecydowanie ta książka pasuje jak najbardziej na wstęp. Jak w tytule zarys i jak również tylko polityczny, wzbogacony w skrótowe szkice tego co działo się poza granicami Polski. Jeśli więc szukasz głębszych informacji o gospodarce lub społeczeństwie czasu PRLu, to tutaj tego nie znajdziesz :D Autor trzyma się tytułu pracy ;)

eMGie | 2013-04-12
Na półkach: Niedoczytane, Przeczytane, 2013

Czytałem interesujące mnie i wybrane fragmenty, ale ta książka to skarbnica wiedzy o latach powojennych. bardzo dobre opracowanie.

echoplex | 2016-10-11
fiurka85 | 2016-04-28