porywacz_zwlok 
42 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Obgadywanie świata
  Obgadywanie świata
  Autor:
  Jurek Owsiak pierwszy raz o swoim życiu, podróżach i przygodach! Zawsze był w trasie. Kiedyś przejechał autostopem ludową ojczyznę od Tatr po Bałtyk. Potem wyruszył przed siebie, taszcząc kamerę – a...
  czytelników: 258 | opinie: 13 | ocena: 7,26 (72 głosy)
 • Zbrodnia i kara
  Zbrodnia i kara
  Autor:
  Wydanie bibliofilskie – twarda oprawa (skóra), tłoczenia, złocenia, papier kredowy, ilustracje: Aleksandra Michalska-Szwagierczak. Głównym bohaterem „Zbrodni i kary” jest Rodion Raskolnikow, 23-letni...
  czytelników: 49548 | opinie: 1342 | ocena: 7,86 (31641 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-07 11:59:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Dla każdego mieszczucha mającego niewiele wspólnego z naturą i pragnącego troszkę uspokoić swój tryb życia to pozycja obowiązkowa.

Dla osoby, która bywa w lesie regularnie i czerpie przyjemność z obcowania z naturą nie znajdzie w tej pozycji konkretnej wiedzy. Jest usystematyzowana wiedza, ale brak naukowego poparcia.

Mimo wszystko polecam.

 
2018-12-10 09:09:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Dla mnie, osoby uczestniczącej w pochodnych tego życia nocnego, książka "Ślepnąc od świateł" była kwintesencją chorego świata. To zaraza dotycząca zaledwie kilku procent ludzi, ale ta garstka osób potrafi zrujnować porządek panujący w dużym mieście.
Książkę czyta się szybko bo jest lekka, ale dla delikatnego podniebienia dość ordynarny język, może zepsuć poczucie estetyki jak dziegieć w beczce...
Dla mnie, osoby uczestniczącej w pochodnych tego życia nocnego, książka "Ślepnąc od świateł" była kwintesencją chorego świata. To zaraza dotycząca zaledwie kilku procent ludzi, ale ta garstka osób potrafi zrujnować porządek panujący w dużym mieście.
Książkę czyta się szybko bo jest lekka, ale dla delikatnego podniebienia dość ordynarny język, może zepsuć poczucie estetyki jak dziegieć w beczce miodu. Tak jak książka momentami stara się wytłumaczyć czerń charakterów postaci tak charakter bohaterów tłumacz dość bezpruderyjny język. Dużo narkotyków, olbrzymia dawka przemocy i główny bohater wpisujący się swoją perfekcją w kanon biznesu korporacyjnego ... a to tylko sprzedawca kokainy. Dysonans między chęcią zniszczenia tego świata a dokładaniem cegiełek do jego istnienia czy między miłością a lafirydą nią obdarowaną nie pozwala się nudzić w trakcie czytania.
Mi pozycja bardzo się podobała za prostotę w ukazaniu z jednej strony brudnego świata a z drugiej, za wypaczoną moralność bohatera. Wszystko pięknie spina w powieści motyw wakacyjny i zależnie od tego jak kochamy, bądź nienawidzimy bohatera możemy mu kibicować, bądź pragnąc z całych sił jego porażki.

pokaż więcej

 
2018-12-10 08:51:36
Ma nowego znajomego: Xinjin
 
2018-12-06 23:44:56
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-11-29 15:49:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Lśnienie (tom 1)

„To jeden z najlepszych współczesnych horrorów.”

Trudno mi napisać opinię, w odniesieniu do tak postawionej notki informacyjnej. Nie udało mi się przestraszyć a i chociażby wzrostu ciśnienia mój organizm nie zarejestrował. W postaciach więcej sadyzmu znalazłem niż człowieczeństwa. Historia może i ciekawa ale ilość wątków, które pojawiają się z kapelusza niszczy klimat. Dla mnie postacie były...
„To jeden z najlepszych współczesnych horrorów.”

Trudno mi napisać opinię, w odniesieniu do tak postawionej notki informacyjnej. Nie udało mi się przestraszyć a i chociażby wzrostu ciśnienia mój organizm nie zarejestrował. W postaciach więcej sadyzmu znalazłem niż człowieczeństwa. Historia może i ciekawa ale ilość wątków, które pojawiają się z kapelusza niszczy klimat. Dla mnie postacie były miałkie a jedynie Jack z jego zmiennością charakteru ujął mnie. To mój pierwszy King i raczej ostatni, bo czułem się jak stary wiarus czytający opowiadanie do straszenia dzieci.

pokaż więcej

 
2018-11-13 11:14:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Lem

Książka jest wyśmienita. Smakuje cudownie i każdy wers wpada do głowy i do serca jednocześnie.

Esencją jest kontakt z nieznanym, ale czy tą nieznaną jest obca cywilizacja czy może nasz własny umysł, to musi ocenić każdy we własnym zakresie. Ja jestem pod wrażeniem i będę do pozycji wracał regularnie, bo ilość pięknego języka działa bardzo pozytywnie. Polecam.

 
2018-10-28 22:29:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Lepiej się czuję myśląc o tym, że to wszystko jest prawdą. Ciekawe i lekkie choć pod koniec troszkę nużące. Szczerze polecam.

 
Moja biblioteczka
75 70 344
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

zgłoś błąd zgłoś błąd