Poszukiwacze zaginionej wiedzy

978-83-241-3248-5
poszukiwacze, wiedza, daniken
popularnonaukowa
gall21

Czy przy piramidach z Gizy odkryto sekretne komory? Czy najstarsze teksty sumeryjskie opowiadają o lądowaniach statków kosmicznych? Czy faraonowie dysponowali sekretną wiedzą na temat wysoko rozwiniętej techniki? Czy w epoce kamiennej istniała nanotechnologia? Kto zbudował tajemnicze systemy rur odkryte w Chinach? Dlaczego pradawni artyści tworzyli kamienne wizerunki potworów? Czy prastare teksty zawierają informacje o manipulacjach genetycznych? Europejskie kamienne kromlechy, peruwiański płaskowyż Nazca, zagadkowe budowle w sercu Czarnego Lądu, latające pojazdy przedstawiane w indyjskich eposach, sumeryjski przekaz o potopie, biblijna Księga Ezechiela z opisem lądowania statku kosmicznego ? czym są naprawdę? Erich von Däniken zebrał artykuły badaczy skupionych wokół Ancient Astronaut Society, stowarzyszenia którego jest współzałożycielem. On i inni słynni poszukiwacze zagadek przeszłości ? Johannes i Peter Fiebagowie, Hartwig Hausdorf, Luc Burgin, Walter-Jorg Langbein ? prezentują nowe dowody na to, że kiedyś naszą planetę odwiedziły obce istoty o zaawansowanej wiedzy. Przybysze z kosmosu pozostawili po sobie ślady, które dla oficjalnej archeologii stanowią nierozwiązaną wciąż tajemnicę.

Filip | 2011-06-01
Przeczytana: 2011 rok

Słynny autor kolejny raz zaskakuje swoimi, przynajmniej moim zdaniem, pseudonaukowymi teoriami na temat historii ludzkości. Zdatna do przeczytania jedynie dla tych, którzy skłonni są przyjąć do wiadomości fakt, że św. graal np. był maszynką do robienia manny stworzoną przez kosmitów.

Pio | 2012-11-29
Na półkach: 2012, Posiadam, Przeczytane