Zagubieni chłopcy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Lost boys
83-7180-338-9
totfla

Step Fletcher liczył na to, że nowe życie, które wraz z rodziną zacznie po przeprowadzcedo miasteczka Steuben, będzie szczęśliwsze od dotychczasowego. Niestety, stało się inaczej: w pracy nie ukłąda mu się najlepiej, a jego 8-letni syn Stevie nie potrafi znaleźć sobie miejsca w nowym środowisku. Odrzucony przez szkolną społeczność, chłopiec zanurza się w świecie fantazji, zaludnionym przez wyimaginowanych przyjaciół. Może nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że są to ci sami chłopcy, którzy w tajemniczych okolicznościach zaginęli bez wieści w realnym, materialnym świecie.

Civril aen-Saevherne | 2015-08-26
Przeczytana: sierpień 2015

Z twórczością Orsona Scotta Carda dane mi było spotykać się już nie raz, jednak to pierwsza powieść tego autora, którą mentalnie kwalifikuję jako powieść grozy.
Dla mnie ta książka jest o tyle szczególna, że bardzo ciekawie pokazuje okres rozwoju komputerów w czasach Atari, Commodore i IBM (mimo, że ten wątek nie ma właściwie nic wspólnego z fabułą). Pierwszy raz zetknąłem się też z tak rozbudowanym pokazaniem obrządku Mormonów - rzecz w Polsce nieznana, więc tym bardziej było to ciekawe.
Co do fabuły - jak zawsze Orson Scott Card potrafił przykuć moją uwagę przez cały czas.
Aby nie było, że spojler napiszę tyle, że choć spodziewałem się pewnego elementu zakończenia - sprawcy, to epilog jednak zaskoczył mnie całkowicie.

Polecam do ostatniej kartki :)

Wiedźma | 2010-09-03
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: lipiec 2008

Jest to jedyna z książek Carda, która wybitnie nie przypadła mi do gustu. Nudna, z marnym zarysem akcji - skupia się głównie na religii i wchodzących na rynek nowościach technologicznych takich jak Apple czy IBM. Dopiero w dwóch ostatnich rozdziałach zaczyna się znany styl Carda i to wyłącznie ze względu na nie książka dostała ode mnie drugą gwiazdkę.

Wojtek Grad | 2011-05-08

Książki nie powinny tak się kończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adrian | 2012-11-22

Bardzo ciekawa książka o życiu rodziny mormonów ze świetnym zakończeniem. Nie jest to rozbudowana fantastyka jak większość dzieł Carda, a raczej uproszczony kryminał. Momenty na temat religii były dość nudne, ale pozwalały bardziej wczuć się w wyznawców tej mało popularnej w Polsce religii.

Gdy byłem już po połowie domyśliłem się kto stoi za dziwnymi wydarzeniami w domu Fletcherów co pozwalało snuć dalsze przypuszczenia, które okazały się słuszne. Jednak ta wiedza nie zepsuła mi zabawy, gdyż zakończenie było dużo ciekawsze niż można by się spodziewać.

Cherubael | 2011-05-06

Bohaterami jest rodzina mormonów więc dla Polaków to praktycznie science fiction :)

Przede wszystkim to jednak solidna (momentami nudnawa) opowieść z życia amerykańskich przedmieść z ciekawym, Card'owskim zakończeniem.

asymptota | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Solidna powieść( gdy traktowana tylko jako obyczajowa). Zakończenie lekko rozczarowuje.

ruda | 2011-12-29
Przeczytana: 14 maja 2005

bardzo dobra książka, szczerze polecam, chociaż oczywiście bardzo bardzo smutna

książek: 1980
Jahty | 2011-10-21
Przeczytana: 2009 rok

Poniżej oczekiwań.

Jaga | 2014-11-17
Na półkach: Najukochańsze, Przeczytane

Mistrzostwo świata. Jestem wierną fanką Carda. Książka jest mroczna i zaskakująca. Inna niż większość ksiązek autora - bardziej fantasy niż sf.

Wyspana-Fiolka | 2013-02-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2013

Miałem szansę wiele nauczyć się od bohaterów tej książki. Mam nadzieję, że będę umiał wykorzystać tę wiedzę w życiu.