Jak urządzić mieszkanie i nie zwariować? Czyli kobieta w wielkim domu

Wydawnictwo: Feeria
978-83-7229-267-4
poradniki
Konwalia

Nie ma na rynku normalnego poradnika wnętrzarskiego – tak bezpośrednio napisanego, pomocnego i konkretnego. Jak urządzić mieszkanie i nie zwariować? A przy tym mieć wnętrza zaaranżowane efektownie i w rozsądnej cenie? – to pytania tysięcy kobiet w Polsce. Poradnik jest skierowany właśnie do nich, bo zwykle to one zostają na placu boju z całym „painting i decorating”. Autorka tej książki jest...

Autorka tej książki jest jedną z nas. Gdy zaczynała swoją przygodę z domem, dysponowała wiedzą architektoniczną i budowlaną, typową dla absolwentki filologii polskiej. Jednak dziś ma nad wieloma z nas pewną istotną przewagę – przeszła przez wszystkie etapy budowy i urządzania własnego domu i to z powodzeniem. Swoimi słowami powie nam:

Jak dokonać odbioru technicznego
Jak dobrać podłogi, tapety, meble, oświetlenie
Jak wykrywać błędy i usterki wykonawców
Jak aranżować ciekawe wnętrza
A także… jak rozmawiać z fachowcami

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/tyt4

Przeczytana: 23 września 2015

Szkoda, że książka tak powierzchownie traktuje temat urządzania mieszkania. Ze spisu treści wynikało, że będzie tu istne kompendium wiedzy, a wyszła w sumie kolorowa broszura informacyjna. Szkoda, bo czytało się ją miło, książka napisana z humorem.

lolipop13 | 2015-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Książka Agnieszki Żukowskiej to takie książkowe wydanie tego, co można znaleźć w gazetach wnętrzarskich. Mnie osobiście rozczarowała, bo oczekiwałam poradnika z prawdziwego zdarzenia, który pomoże mi przygotować się do remontu własnego M, a otrzymałam coś przypominające mocno broszurę reklamową sieci meblowej. Owszem, kilka porad z książki na pewno się przyda, ale jak na poradnik, to książka raczej słabiutka.