U2. The Name Of Love. Inspiracje, znaczenia i historie tekstów U2

U2 THE NAME OF LOVE. Testi Commentati
978-83-76740-62-1
U2, muzyka, rock
muzyka

Jedyna taka książka o U2. 137 utworów, 12 albumów, 30 lat. Znakomita lektura dla wszystkich fanów rocka. Legendarny zespół U2 od prawie 30 lat tworzy muzykę, która zmienia świat. Autor książki prezentuje historie prawie wszystkich utworów zespołu, od porywającego „I Will Follow” (BOY, 1980) po najnowszy „Cedars of Lebanon” (NO LINE ON THE HORIZON, 2009), omawia okoliczności ich powstania,...

Legendarny zespół U2 od prawie 30 lat tworzy muzykę, która zmienia świat. Autor książki prezentuje historie prawie wszystkich utworów zespołu, od porywającego „I Will Follow” (BOY, 1980) po najnowszy „Cedars of Lebanon” (NO LINE ON THE HORIZON, 2009), omawia okoliczności ich powstania, wskazuje na źródła i inspiracje tekstów, proponuje oryginalne ich interpretacje i może tym zaskoczyć niejednego fana. Książka opowiada nie tylko o tekstach i sensach w nich ukrytych, ale przede wszystkim o samym zespole i jego historii, o współczesnym świecie i zmianach, które w nim zaszły, o muzyce, kinie, polityce, filozofii i literaturze. To również książka, która odpowiada na pytanie, dlaczego kochamy U2 — bo z biegiem lat ich historia opowiada także o nas samych.

Patka | 2011-09-29
Przeczytana: 11 października 2011

Szybko się czyta, książka która naprawdę wciąga. Dla "mało zaangażowanych w historię" fanów U2 jak najbardziej. Mówię z autopsji :) Wiele tłumaczy, zmienia spojrzenia na U2 jak i samego Bono. Zachęca do przesłuchania wszystkich tych piosenek jeszcze raz. Właśnie czegoś takiego oczekiwałam od "analizy" i genezy tekstów, każdy tekst po kolei, moze nie słowo po słowie ale jednak zgłębiając istotę piosenek. Moim zdaniem rewelacja! Jak najbardziej polecam!! :)

wrzos | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Polecam miłośnikom U2 i wszystkim pozostałym. Wspaniała lektura przy jednoczesnym słuchaniu płyt zespołu. Uczta dla oka i ucha. Wypoczynek godny każdego fana. Gorąco polecam!

sachmet | 2012-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Rewelacyjna pozycja, która dla fana U2 powinna być jak mała Biblia. Dużo ciekawostek, historii, anegdotek. Wszystko jest przedstawione w przejrzysty sposób.

Ktoś napisał tutaj, że łatwo i szybko się czyta. Tak, to prawda, ale ja zachęcam wszystkie osoby sięgające po tę książkę by podeszły do niej jak do obszernego tematu, który trzeba dogłębnie przestudiować. Rozdział poświęcony każdej piosence jest na tyle krótki, że daje się przeczytać podczas trwania piosenki. W takiej formie, przy połączeniu z piosenkami o których właśnie czytam - rewelacja. Dobrą książkę warto smakować :) tutaj jest doskonała możliwość. Chyba, że ktoś zna absolutnie wszystkie piosenki na pamięć. Wtedy zapewniam, że w głowie będzie jedna wielka szafa grająca :)

| 2010-06-03
Przeczytana: 28 maja 2010

Książka będzie mieć swoją premierę na polskim rynku na początku lipca, ale już teraz godna jest polecenia. Świetna, naprawdę rzetelna analiza i interpretacja tekstów U2 z uwzględnieniem kontekstów i okoliczności powstania poszczególnych utworów - fantastyczna podróż przez twórczość Bono, nie tylko dla fanów U2.

Wystawiam tylko "średnią", ponieważ książka posiada sporo błędów merytorycznych i językowych. Być może jest to kwestia polskiego wydawcy i jeśli będą kolejne wydania, błędy te będą poprawione. Na to też liczę, bo treść sama w sobie jest bardzo ciekawa.

Dorota Sembratowicz | 2013-01-24

Bardzo ciekawa książka, zaciekawi zarówno fana jak i bezstronnego odbiorcę.

NowWhat | 2016-11-02
MisiekMistrz | 2016-07-07