9788362122066
czupirek

Czym jest manipulacja i co tak naprawdę można zrobić z drugim człowiekiem? Kto czuje się szczególnie uprawniony do manipulowania innymi? Czy istnieją jakieś środki zaradcze, które można zastosować w formie obrony przed manipulacją? W książce znaleźć można błyskotliwe odpowiedzi wybitnych psychologów na te oraz wiele innych pytań. Zarówno cały cykl spotkań „Bliżej Psychologii”, jak i książka...

Zarówno cały cykl spotkań „Bliżej Psychologii”, jak i książka będąca ich owocem to odzwierciedlenie idei przewodniej, a mianowicie przybliżania dokonań naukowych laikom oraz odnajdywania praktycznych zastosowań dla wyników badań i eksperymentów naukowych. Psychologia nie jest czarną magią, współczesną alchemią czy wróżeniem z kart, nie jest też hermetycznie zamkniętą sferą, którą można wyizolować z codziennego życia. Być bliżej psychologii - to żyć pełniej, mądrzej, lepiej. Chyba warto?

źródło opisu: http://www.smakslowa.pl/

źródło okładki: http://www.smakslowa.pl/

DalekiOdŚwitu | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Książka jest zapisem trzech dyskusji przeprowadzonych przez polskich psychologów na temat manipulacji i wpływu społecznego, które uzupełnione są esejami rozwijającymi kwestie poruszone podczas tych dyskusji. Pozycja ma na celu przybliżenie tych pojęć odbiorcom, którzy na co dzień nie mają do czynienia z psychologią i tematyka przedstawiona jest w niej w prosty sposób. Poszukujący książki specjalistycznej i mającej na celu ukazanie szeregu technik służących do wpływania na zachowania innych mogą poczuć się zawiedzeni, ale nie taki jest cel tej pozycji. Książka godna polecenia tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z psychologią. Można ją traktować jako wstęp do dalszych poszukiwań.

Mirage | 2012-06-19
Przeczytana: 04 czerwca 2012
Vemona | 2017-09-13
Przeczytana: marzec 2017

Wspaniała dyskusja profesorów psychologii na temat manipulacji, jej niewyraźnych granic, przejawów, form wywierania wpływu. Odwołania do wielu badań, komentarze, odpowiedzi na pytania - doskonała pozycja.

pwozny | 2018-02-09
Na półkach: PSYCHOLOGIA, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2018

Książka w formie dyskusji, ciekawa, zagadnienie pokazane z punktu widzenia różnych osób, ale jak na końcu podsumował prof. Łukaszewski dyskusja dość chaotyczna.

Miru | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Poradnik jest napisany przez wybitny psychologow.
Ksiazke czyta sie w latwy sposob nie trzeba konczyc psychologii aby zrozumiec co chcieli przekazac autorzy czytelnikowi.
W prosty posob jest wyjasnione co to jest manipulacja i gdzie mozemy ja spotkac w zyciu.
Polecam.

| 2014-08-27

Świetne kompedium, bryk z manipulacji. Idealne przypomnienie z czym tak naprawdę "to się je". Forma przystępna, język zrozumiały bez zbędnego psychologicznego "bełkotu".

lukaszenko1111 | 2018-08-19
surrealice | 2018-08-13