Czym jest manipulacja i co tak naprawdę można zrobić z drugim człowiekiem? Kto czuje się szczególnie uprawniony do manipulowania innymi? Czy istnieją jakieś środki zaradcze, które można zastosować w formie obrony przed manipulacją? W książce znaleźć można błyskotliwe odpowiedzi wybitnych psychologów na te oraz wiele innych pytań. Zarówno cały cykl spotkań „Bliżej Psychologii”, jak i książka...

Zarówno cały cykl spotkań „Bliżej Psychologii”, jak i książka będąca ich owocem to odzwierciedlenie idei przewodniej, a mianowicie przybliżania dokonań naukowych laikom oraz odnajdywania praktycznych zastosowań dla wyników badań i eksperymentów naukowych. Psychologia nie jest czarną magią, współczesną alchemią czy wróżeniem z kart, nie jest też hermetycznie zamkniętą sferą, którą można wyizolować z codziennego życia. Być bliżej psychologii - to żyć pełniej, mądrzej, lepiej. Chyba warto?

źródło opisu: http://www.smakslowa.pl/

źródło okładki: http://www.smakslowa.pl/

Mirage | 2012-06-19
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Nie przeczytałam większości, bo szukałam książki o samej manipulacji, a nie o tym jak ją postrzegamy, jak jesteśmy na nią narażeni...

Miru | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Poradnik jest napisany przez wybitny psychologow.
Ksiazke czyta sie w latwy sposob nie trzeba konczyc psychologii aby zrozumiec co chcieli przekazac autorzy czytelnikowi.
W prosty posob jest wyjasnione co to jest manipulacja i gdzie mozemy ja spotkac w zyciu.
Polecam.

książek: 2023
Agata | 2014-08-27

Świetne kompedium, bryk z manipulacji. Idealne przypomnienie z czym tak naprawdę "to się je". Forma przystępna, język zrozumiały bez zbędnego psychologicznego "bełkotu".

asiula1000 | 2016-10-05
Na półkach: Psychologia, Przeczytane