rozwiń zwiń

Nasza klasa. Historia w XIV lekcjach

Okładka książki Nasza klasa. Historia w XIV lekcjach
Tadeusz Słobodzianek Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Dramaty do czytania utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
108 str. 1 godz. 48 min.
Kategoria:
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Seria:
Dramaty do czytania
Wydawnictwo:
słowo/obraz terytoria
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
108
Czas czytania
1 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374539562
Tagi:
dramat polski Jedwabne Nagroda literacka Nike
Inne
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
661 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
957
794

Na półkach: ,

Przeczytałam niedawno w Gazecie Wyborczej wywiad z Tadeuszem Słobodziankiem. Uświadomiłam sobie wówczas, że nie znam jego nagrodzonej Nike w 2010 roku „Naszej klasy”. Trzeba było nadrobić tę zaległość.

Ten dramat pokazujący historię w XIV lekcjach szybko się czyta, ale nieprędko da się go zapomnieć. Znam bardzo dużo książek o Zagładzie, również część tych, które były inspiracją dla autora. Niedawno przeczytałam „Historię Pana Cukra”. Zatem tematyka jest mi dobrze znana i wiedziałam, jak mogą potoczyć się losy klasy, do której uczęszczają dzieci polskie i żydowskie z rocznika 1919, 1920. Gdy zorientowałam się, że akcja toczy się w miasteczku, które najpierw przeżyło wejście Sowietów, a potem Niemców, byłam już pewna, że to Jedwabne zainspirowało Słobodzianka.

Gorzkich jest tych XIV lekcji historii, nasza klasa krótko jest zintegrowana i śpiewa wspólnie dziecięce piosenki. Kiedy śpiewa je w kolejnych odsłonach dramatu, wiadomo już, że mamy przed sobą osoby nieżyjące. Dzieją się rzeczy straszne, koledzy z klasy stają się wrogami, wychodzi z nich zło, mordują, gwałcą, kradną, upokarzają, kłamią. Nieliczni pomagają.

Kara może pojawić się po latach, w drugim pokoleniu, pamięć o tragicznych zdarzeniach nie da spokojnie spać.

Bardzo ciekawe jest posłowie do książki, Leonard Neuger pisze o „przejmującym splocie losów, okoliczności, zdarzeń”, jakie pokazuje „Nasza klasa”.

Warto poznać historię dziesięciu uczniów „Naszej klasy”. Chcieli być szewcem, lekarzem, artystką filmową, nauczycielem…

Przeczytałam niedawno w Gazecie Wyborczej wywiad z Tadeuszem Słobodziankiem. Uświadomiłam sobie wówczas, że nie znam jego nagrodzonej Nike w 2010 roku „Naszej klasy”. Trzeba było nadrobić tę zaległość.

Ten dramat pokazujący historię w XIV lekcjach szybko się czyta, ale nieprędko da się go zapomnieć. Znam bardzo dużo książek o Zagładzie, również część tych, które były...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    889
  • Chcę przeczytać
    605
  • Posiadam
    130
  • Ulubione
    19
  • Nike
    17
  • Literatura polska
    14
  • Literatura polska
    13
  • Chcę w prezencie
    12
  • 2013
    10
  • NIKE
    9

Cytaty

Więcej
Tadeusz Słobodzianek Nasza klasa. Historia w XIV lekcjach Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także