Przez płonący Wschód

Wydawnictwo: LTW
978-83-7565-038-9
literatura faktu
Łukasz Kuć

"Przez płonący Wschód" to relacja z życiowej podróży Goetla - z wielkiej ucieczki z sowieckiego Turkiestanu do nowo powstałej Polski tuż po I wojnie światowej, w czasie rewolucji bolszewickiej.

wiking | 2012-04-09

Goetel sprawdza się w reportażu, przedstawiając swą ucieczkę(wraz z rodziną) z Kraju Rad. Niczym Hugo-Bader, zagłębia się w zawiłą historię Rosji na skraju Azji, z tą różnicą, że Goetel nie owija w bawełnę i nie unika trudnych tematów. Proza porównywalna z Ossendowskim, z tym że bardziej skupiająca się na wątkach reporterskich niż przygodowych, co zapewnia prawdziwą gratkę badaczom tego okresu historii.

zrad | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Powieści
Przeczytana: 17 lutego 2015

warto było poświęcić czas. świetna analiza sowietów autora "wyklętego" z historii polskiej literatury w kraju

lam4 | 2015-06-20

Inteligent który przeżył wojenną zawieruchę /nie wszyscy potrafili tego dokonać/ i sukces pozycji murowany aż po sam dach wyżyn obserwacji. Doskonałe.

onchelo | 2016-09-08
kajo47 | 2014-05-25