Ciemna Strona Mocy

Okładka książki Ciemna Strona Mocy Timothy Zahn
Okładka książki Ciemna Strona Mocy
Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Cykl: Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 2) Seria: Wielkie Serie SF [Amber] fantasy, science fiction
Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 2)
Wielkie Serie SF [Amber]
Jan Mickiewicz
Thrawn star wars

Nie mogłam się od niej oderwać

Nie mogłam się od niej oderwać

Ogólnie utrzymuje poziom poprzedniej części, jednak było trochę mało Luke'a jak na mój gust - i ogólnie Mocy. Stąd gwiazdka mniej, ale ogólnie fajne czytadło. Z pewnością wezmę część trzecią!

Dla mnie lekki spadek poziomu w porównaniu do pierwszej części. Owszem, są dobrze poprowadzone i ciekawe wątki, ale też znalazły się pomysły, które nie do końca przypadły mi do gustu. Plus za wprowadzenie bardzo lubianego przeze mnie generała. Niemniej jest to bardzo dobra książka i kontynuacja utrzymana na satysfakcjonującym poziomie.

Ta część była nieeeco overhyped, spodziewałem się fantastycznej przygody z pierwszej części, ale tym razem historia była momentami nudnawa, momentami przegadana, momentami groteskowa... Podoba mi się to, w jakim kierunku poszedł wątek Lei oraz to, że w pewnym momencie Han okazuje LUDZKIE UCZUCIA w związku z ich związkiem (mega mi to zaimponowało, bo w książkach z tego uniwersum wszyscy bez przerwy są zaabsorbowani Wielkimi Wydarzeniami, jakby w ogóle nie mieli takich przemyśleń jak Han w tej książce, a więc "jest mi przykro, nie widziałem Lei od miesiąca, martwię się o nas" - ogromny plus za tak mały wątek!). Fajny jest też wątek tej Floty, w zasadzie to on grał tu główne skrzypce - a przynajmniej najbardziej mnie interesował. Generalnie jednak nadal jestem bardzo pozytywnie zaabsorbowany i od razu biorę się za zwieńczenie trylogii. Szkoda tylko, że sam Thrawn nie był aż tak ciekawy jak w pierwszej części...

Tak jak pisałem przy pierwszej częśći "Trylogii Thrawna" pozycja obowiązkowa dla fanów starej trylogii filmowej. Wszystko zepsuło wejście Disneya i wyrzucenie na śmietnik historii (do Legend) całej trylogii :( i kontynuacji przygód naszych ulubionych bohaterów :(.... Nawet dziś polecam bo fajna odskocznia i czytamy część 3. ;)

"Ciemna strona mocy" to drugą część trylogii „Thrawna”, będąca bezpośrednią kontynuacją "Dziedzica Imperium".
Po niewielkim przeskoku czasowym gdy Luke bezpiecznie wydostaje się z kryjówki przemytniczej, jego oraz Leję i Hana czeka trudne zadanie przekonania władz nowej republiki, o zbliżającym się ze strony rosnącego w siłę Imperium niebezpieczeństwie, a na horyzoncie pojawia się zagrożenie ponownego wybuchu Wojen klonów.

Po raz kolejny przyznaję, że trylogia "Thrawna", to najlepsze powieści z uniwersum Star Wars, jakie czytałam, fabuła jest wartka, zawiera wątki zarówno polityczne, jak i szybkie momenty akcji, a sposób prowadzenia bohaterów nadal silnie koresponduje z postaciami z filmów, na których się one opierają i jeśli mam być szczera, to jest to moim zdaniem jedna z największych zalet tych powieści. Podobnie zresztą jak postać samego Thrawna, który świetnie spełnia się jako przeciwwaga dla sił Nowej republiki i stanowi prawdziwe wyzwanie.

Historia floty Katańskiej wydała mi się odrobinę naciągana, nawet jak na element powieści z cyklu Star Wars, niemniej sama lektura i wiele dodatkowych aspektów tych tytułów rekompensowały wszystkie pomniejsze uchybienia.

Bajunia

Bajunia

Znakomita lektura.
Wiele wątków, emocji, walk, polityki, starć kosmicznych, planów i problemów. Znani i kochani bohaterowie, delikatne wspomnienia z przeszłości, nowe i stare planety. Wszystko zgodne z duchem oryginalnej trylogii. I może Luke czasem trochę zbyt bezradnie filozofujący, a opisy planet, ras, czy sprzętów trochę skąpe, ale każdy fan będzie miał pyszną ucztę z ulubionymi bohaterami.
Tak się robi coś nowego, z szacunkiem dla materiału źródłowego i zachowując spójność świata.
Brawo. Pozycja obowiązkowa!
Czas na tom 3/ Epizod IX.

Znakomita lektura.

Rozgrywki z Wielkim Admirałem ciąg dalszy - bohaterowie nabierają wyrazu, genialny zabieg w postaci wprowadzenia szalonego mistrza Jedi - oczywiście z przymknięciem oczu na logicznego potworka w stylu Ciemnej flotylli.
To byłaby dobra, filmowa trylogia

To byłaby dobra, filmowa trylogia

Nie jestem fanem Luke'a i paczki. Historia opowiadana w trylogii jest ciekawa i bardzo lubię te bitwy o terytorium i wpływy. Pewnie nie podobałaby mi się tak bardzo gdyby nie sam Thrawn. Świetnie czyta się jak prowadzi do walki swoją flotę i jak zarządza imperium.

• Star Wars
  • Star Wars