Ciemna Strona Mocy

Okładka książki Ciemna Strona Mocy
Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Cykl: Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 2) Seria: Wielkie Serie SF [Amber] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Gwiezdne Wojny: Trylogia Thrawna (tom 2)
Wielkie Serie SF [Amber]
Jan Mickiewicz
Thrawn star wars

więcej Więcej

Znakomita lektura.
Wiele wątków, emocji, walk, polityki, starć kosmicznych, planów i problemów. Znani i kochani bohaterowie, delikatne wspomnienia z przeszłości, nowe i stare planety. Wszystko zgodne z duchem oryginalnej trylogii. I może Luke czasem trochę zbyt bezradnie filozofujący, a opisy planet, ras, czy sprzętów trochę skąpe, ale każdy fan będzie miał pyszną ucztę z...

Rozgrywki z Wielkim Admirałem ciąg dalszy - bohaterowie nabierają wyrazu, genialny zabieg w postaci wprowadzenia szalonego mistrza Jedi - oczywiście z przymknięciem oczu na logicznego potworka w stylu Ciemnej flotylli.
To byłaby dobra, filmowa trylogia

Nie jestem fanem Luke'a i paczki. Historia opowiadana w trylogii jest ciekawa i bardzo lubię te bitwy o terytorium i wpływy. Pewnie nie podobałaby mi się tak bardzo gdyby nie sam Thrawn. Świetnie czyta się jak prowadzi do walki swoją flotę i jak zarządza imperium.

Timothy Zahn w najlepszym wydaniu. Wartka akcja, bohaterowie z krwi i kości, wciąga od pierwszej strony.

Kontynuacja trzyma poziom pierwszego tomu. Wątek Lei i wookiego gorszy niż reszty. Mara Jade to najciekawsza z postaci stworzonych przez Zahna. A jej postać, podobnie zresztą jak cała trylogia Thrawna, zyskuje po tym w jaki sposób Disney potraktował postacie z klasycznej trylogii.

Nigdy się nie spodziewałem, że wpadnie w moje ręce książka ze świata Gwiezdnych Wojen, której nie będę w stanie skończyć.
Wszystkie wady jakie opisałem na temat poprzedniej części w obecnej wypiętrzyły się do ogromnych rozmiarów, doszły też nowe.

Największy zarzut mam do kreacji Thrawna, przedstawienie jego inteligencji i sposobu działania kompletnie mi nie pasowało do tej...

Na półkach: , , , , , ,

Przyzwoita kontynuacja - wciąż czuć klimat Cz.IV-VI Gwiezdnych Wojen, choć brakowało mi tej iskry, która odróżnia książkę dobrą od bardzo dobrej lub wybitnej. Fani Star Warsów będą zachwyceni, entuzjaści powieści przygodowych zadowoleni, a pozostali - cóż, myślę, że dla nich, nie będzie to lektura obowiązkowa.

Hej Hipogryfy z odległej galaktyki!

Drugi tom jest lepszy niż pierwszy! Konflikt zaczyna eskalować, intryga zawężać, wiadomo kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, pozostaje tylko wyczekiwać ostatecznego starcia. Nakręciłem się, strasznie fajnie jest to napisane i wręcz czyta się samo. Powoli Timothy Zahn zaczyna wyrastać na jednego z moich ulubionych autorów. Mam tylko...

Drugi tom "Trylogii" podobał mi się nieco mniej, przez mnogość linii fabularnych ciężko było mi się wciągnąć w czytanie. Mimo to, całość dalej pozostała bardzo ciekawa i trzyma w napięciu. Sceny akcji przedstawione są świetnie i czuć tutaj ducha Gwiezdnych Wojen. Najlepszym momentem była tutaj zdecydowanie ostateczna bitwa w przestrzeni kosmicznej - opisana po mistrzowsku,...

Drugi Tom Trylogii Thrawna, ''Ciemna Strona Mocy'' jest lepszą książką niż poprzedniczka (Dziedzic Imperium). Wciąga oraz może zachęcić do samego czytania książek. Polecam

• Star Wars
  • Fantastyka