837255580X
Mini

Najwyższa Góra jest tajemniczym miejscem, do którego bardzo pragnie trafić Piotruś wraz ze swymi przyjaciółmi - pajacykiem Wojtusiem, Jelonkiem i Kasztankiem. Chłopiec obdarzony żywą fantazją stwarza sobie własny niezwykły świat, pełen uroku, ale niewolny od lęków i małych konfliktów. O baśniowym świecie oraz o życiu szczęśliwej, trzypokoleniowej rodziny opowiada ta książka, urzekająca poetycką wyobraźnią i liryzmem.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Bed | 2011-02-14

Nie wiem dlaczego akurat ta książka należała do ulubionych mojego dzieciństwa, bo to straszny staroć. Dostałam ją od któregoś wujka i polubiłam chłopczyka, który bawił się ołowianymi żołnierzykami, w zasadzie nie miał prawie zabawek oprócz pajacyka i marzył o wyprawie na górę najwyższą ze wszystkich.

Szpilkibalerinki | 2012-11-13

Pamiętam tę książkę z dzieciństwa, ale długo nie mogłam przypomnieć sobie jej autorki i tutułu, pamiętałam pajacyka, Piotrusia, Jelonka i to, że zaczytywałam się w tej książce, gdy chorowałam. Od czego jest google? Znalazłam i w ciemno, po tylu latach- polecam dzieciom!!Ja ją zapamiętałam!!

Irelka | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Najwyższą górę polubiłam w dzieciństwie i kupiłam już jako osoba dorosła jak tylko spotkałam w księgarni. To jedna z tych, których się nie zapomina.
Pamiętam też taką o Ignasiu, który zostawał w nocy w sklepie, chyba zarabiał, żeby pomóc mamie i przenosił się do krajów, z których pochodziły towary. Tam spotykały go różne przygody, często niebezpieczne, ale wychodził z nich cało, oczywiście, bo rankiem wracał do sklepu. Chętnie bym ją odświeżyła, ale nie pamiętam tytułu. Zna ktoś może?

maciekzimowski | 2016-11-13
Rivia | 2015-10-07