Najwyższa góra

Okładka książki Najwyższa góra
Mieczysława Buczkówna Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Hipopotam literatura dziecięca
literatura dziecięca
Hipopotam
Prószyński i S-ka
2000-03-02
1989-01-01
837255580X
piotruś najwyższa góra mieczysława buczkówna

więcej Więcej

Moja pierwsza miłość. Jedna z pierwszych książek, jakie przeczytałam samodzielnie, ale też ta pierwsza, która pokazała mi, jak to jest zniknąć dla świata i dać się wchłonąć. Absolutnie kocham i uwielbiam z sentymentu, ale przede wszystkim dla hołdu wyobraźni, jaki sobą niesie.

Zaczytywałam się w tej historii jako dziecko do upadłego, tylko nie mogłam zrozumieć 2 rzeczy: co to jest pawlacz i dlaczego jest zimno w przedpokoju i Piotruś nie może tam się bawić? Śmiać mi się z tego chce, ale to musiały być ważne problemy, skoro pamiętam o nich po 30 latach :D

Dostałem tę książkę chyba za ukończenie przedszkola. Od tamtego czasu przeczytałem z kilkanaście razy. Do tej pory, kiedy widzę świąteczną choinkę mam ochotę pod nią wpełznąć i szukać przygód z krainy marzeń :D

Najwyższą górę polubiłam w dzieciństwie i kupiłam już jako osoba dorosła jak tylko spotkałam w księgarni. To jedna z tych, których się nie zapomina.
Pamiętam też taką o Ignasiu, który zostawał w nocy w sklepie, chyba zarabiał, żeby pomóc mamie i przenosił się do krajów, z których pochodziły towary. Tam spotykały go różne przygody, często niebezpieczne, ale wychodził z nich...

Pamiętam tę książkę z dzieciństwa, ale długo nie mogłam przypomnieć sobie jej autorki i tutułu, pamiętałam pajacyka, Piotrusia, Jelonka i to, że zaczytywałam się w tej książce, gdy chorowałam. Od czego jest google? Znalazłam i w ciemno, po tylu latach- polecam dzieciom!!Ja ją zapamiętałam!!

Nie wiem dlaczego akurat ta książka należała do ulubionych mojego dzieciństwa, bo to straszny staroć. Dostałam ją od któregoś wujka i polubiłam chłopczyka, który bawił się ołowianymi żołnierzykami, w zasadzie nie miał prawie zabawek oprócz pajacyka i marzył o wyprawie na górę najwyższą ze wszystkich.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Z dzieciństwa i troszkę później :)
  • Literatura młodzieżowa/dziecięca
  • Stare, dobre czasy :)
  • Książki z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Najwyższa góra