Byłam za tobą

Wydawnictwo: Muza
J'etais derriere toi
978-83-7495-309-2
Agnieszka

Mocne i pasjonujące wyznania Europejczyka, który wraz ze swoją afrykańską żoną i dwójką dzieci wiedzie harmonijne i udane życie rodzinne na jednej z wysp Czarnego Lądu. Do czasu... bohater bowiem lekkomyślnie dopuszcza się zdrady, która wywołuje lawinę dramatycznych wydarzeń i daje początek serii perypetii uczuciowych. Miłosne rozterki prowokują do rozważań nad ludzka, godnością, istotą...

Do czasu... bohater bowiem lekkomyślnie dopuszcza się zdrady, która wywołuje lawinę dramatycznych wydarzeń i daje początek serii perypetii uczuciowych. Miłosne rozterki prowokują do rozważań nad ludzka, godnością, istotą miłości i szczęścia oraz ceną, jaką jesteśmy gotowi za nie zapłacić.

talitha_kum | 2012-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Pierwsza myśl po przeczytaniu? "W końcu!" Nigdy nie męczyłam się tak przy czytaniu książki jak podczas przemierzania - niewielkiej przecież ilości stron - "Byłam za tobą". Czytanie zajęło mi kilka ładnych miesięcy. Zaczęłam w czerwcu skończyłam w kwietnu następnego roku. Coś okropnego. W międzyczasie przeczytałam liczne fantastyczne pozycje, a to.... była męka. Ale dokończyłam ze względu na to, że nie potrafię odłożyć książki na bok niedoczytanej. Uwiodła mnie romantyczna okładka no i przyznaję - początkowo książka mi się podobała - jednak z każdą kolejną stroną traciła na uroku. Szczerze nie polecam.

keys | 2012-06-28

Trochę ciężkawa ale przebrnęłam i nie żałuję...

justyna55 | 2014-03-12

No cóż..Banalnie niebanalna. Temat zdrady jest zawsze aktualny, a nawet ośmielę się i dodam, że o wiele ciekawszy, gdy słyszymy o punkcie widzenia płci nam przeciwnej.Jednakże ta historia jest także o przemocy psychicznej i fizycznej, której nie dostarcza wreszcie mężczyzna, ale na pozór silna kobieta.Szczegół? Ale jakże istotny.

LadyBoleyn | 2011-01-19

Kupując „Byłam za tobą” głównie kierowałam się zapowiedzią tego, co znajdę w tejże książce. W jej krótkim opisie mogłam znaleźć kilka słów świadczących o tym, że nie zabraknie opisu uczuć oraz próby odnalezienia własnego „ja” przez głównego bohatera. Krótka, bo ledwie dwustustronnicowa, lektura wydawała się być dobrym pomysłem na umilenie czasu, jaki spędzę w autobusie. Jak się okazało - dokonałam trafnego wyboru.

Cała książka nie zawiera ani jednego dialogu – jedynie czasem dostrzeżemy cytowaną wypowiedź czy też wymianę zdań. „Byłam za tobą” to monolog skrzywdzonego mężczyzny, który opowiada o swoim życiu, tragicznym małżeństwie i złych wyborach, które całkowicie zrujnowały jego osobę. Początkowo bohater tkwił w szczęśliwym związku z czarnoskórą Alex, z którą doczekał się dwójki dzieci. Mogłoby się wydawać, że czuje się spełniony, ale ukojenie odnajduje w ramionach piosenkarki, dla której postanawia opuścić żonę. Jednak zaledwie po dwudziestu minutach dochodzi do wniosku, że tak...

Nora | 2011-02-12
Przeczytana: 09 lutego 2011

Wyznania mężczyzny zdradzanego i zdradzającego. Książka bardzo refleksyjna, pełna emocji, szczera, poruszająca. Polecam!

Kamulka84 | 2011-01-11
Na półkach: Powieści, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2011

Trochę banalna, przygnębiająca historia z niezbyt dobrym zakończeniem.

MissWeg | 2012-06-06

początek ciężki, jednak później wciąga, ciekawi. nie spodziewałam się, że tak napiszę.. była świetna.

Paulina | 2011-03-16
Przeczytana: 15 marca 2011

Masakra! Czytanie było ogromną męczarnia. Nie polecam.

Karolina Kułakowska | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Interesująca książka. O zmianach, relacjach,
kłamstwie, zdradzie. O darzeniu, które
zmusza mężczyznę do drobiazgowych przemyśleń,
co w rezultacie rodzi dojrzałe decyzje.

Ula | 2016-05-21