Kraina sto piątej tajemnicy

Wydawnictwo: Czytelnik
kraina
Kropka

Opowieść o równoległym świecie, do którego można trafić przekraczając taflę kałuży. Tak własnie do "Krainy sto piątej tajemnicy" trafiła Asia, jej Tatuś, ich jamnik Jeremiasz i kruk dwojga imion - Ksawery Kiejstut.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jedna z najzabawniejszych książek mojego dzieciństwa, w której magia i nieskrępowana wyobraźnia łączą się idealnie z poczuciem humoru.
Czytałam tę opowieść dziesiątki (jeśli nie setki) razy i święcie wierzyłam, że istnieje kraina po drugiej stronie kałuży, co kończyło się nieraz przemoczonymi butami:).

Przyznam, że dziś, po wielu latach, już nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale chyba na zawsze zapisały się w mojej pamięci postacie jamnika Jeremiasza, kruka dwojga imion - Ksawerego Kiejstuta oraz proklitki, enklitki i przesympatyczny maciupeńki pikolaczek.

Autor wykreował niezwykle barwny świat, w którym wciąż coś się dzieje, bohaterowie przeżywają mnóstwo przygód, ale nikt nikogo nie krzywdzi, wszyscy sobie pomagają, potrafią słuchać pasjonujących opowieści innych bohaterów... I co ciekawe - nie ma w tej książce nachalnego moralizatorstwa, a jednocześnie mały czytelnik może wiele się nauczyć, przede wszystkim wrażliwości na otaczający świat, w którym zawsze można znaleźć coś...

Mario | 2015-08-19

Jedna z cudowności mojego dzieciństwa. Uczyła mnie odkrywać moją własną wyobraźnię, uczyła patrzeć do góry nogami i na ukos, widzieć to, czego nie widać i uczyła, jak się zachwycać.
Tylko ci, którzy tę książkę czytali, wiedzą, co znaczy "czci... nipszci...". I wiedzą, jakie to ważne w życiu.

Świetna książka dla dzieci. Pamiętam, ze bardzo ją lubiłem i jeszcze teraz czasem z sentymentem wspominam dintojry, pikolaczki i krowy morskie...

Filemona | 2011-09-20
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Swego czasu bardzo mi się podobało.

Magdalena | 2011-05-04

Czytałam dawno, ale ostatnio przypomniał mi się tytuł i postaram się ją odnaleźć u babci. Z tego co pamiętam podobały mi się te dziwne stworzonka i ich nazwy ;)

beata88 | 2014-04-22
Przeczytana: 12 maja 2014