Rosja, Rosja...

Wydawnictwo: Polnord
Rosja
literatura faktu
Michał

Zbigniew Żakiewicz jest jednym z tych nielicznych pisarzy polskich, którzy Rosję potrafią opisywać od wewnątrz, znając jej duchową amplitudę, literaturę, obyczajowość, przemiany ustrojowe. Jak mało kto wniknął w problemy "rosyjskiej smuty", "pierestrojki" czy "dostojewszczyzny". Zawsze krytyczny, pozbawiony wszakże typowego dla wielu Polaków kompleksu wyższości i resentymentów, potrafił trafiać w sedno. Obraz Rosji, jej problemów, mentalności, także typowo rosyjskich kompleksów - pod piórem Zbigniewa Żakiewicza jest atrakcyjny i nietuzinkowy. Opis zwykłej rosyjskiej rzeczywistości zawsze podbudowany jest ogromną erudycją historyczną i literacką. - Paweł Huelle

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com