Tryptyk wileński

Seria: Biblioteka Gdańska
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
0 (0 ocen i 0 opinii)
Wilno, kresy, Gdańsk

Tryptyk znanego gdańskiego pisarza – Ród Abaczów, Wilcze łąki, Wilio, w głębokościach morza – choć powstały na przestrzeni blisko trzech dziesięcioleci, na naszych oczach układa się w spójną i jednolitą opowieść, którą dyktuje tęsknota za małą ojczyzną. Stąd też narodził się pomysł, aby wszystkie części cyklu umieścić pod wspólną okładką. Początek historii tonie w mitologii ziemi wileńskiej, która odsłania dziecku swoje piękno, kusi tajemnicami i zmysłowością. Bohater dojrzewa, ucząc się miłości do świata kresowego, wokół którego wszystko się obraca – miłość, cierpienie i dzieje całych pokoleń. Opowieść kończy wojenna hekatomba i ucieczka z raju, do którego droga powrotu zostaje na zawsze zamknięta. Żakiewicz staje na straży pamięci Wielkiego Pogranicza: miejsc, zapachów, ludzi, obyczajów. Głęboko wierzy w to, że w tradycji Kresów bije źródło polskiej kultury.

źródło opisu: terytoria.com.pl

• Powrót do Daringham Hall
  • Nie ma nieba
  • Tajemnica domu Helclów
  • Z jednym wyjątkiem
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Podziemny labirynt

7,24 (67 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Northwest | 2015-02-27
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać