Strefa światła. Walka o szczęście historia prawdziwa

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-11652-9
literatura faktu
kaś

Dalszy ciąg książki "Strefa Światła". Kiedy Ula odzyskuje przytomność, jej twarz jest straszliwie poraniona żrącym kwasem. Okaleczył ją człowiek, którego kiedyś kochała. Dziewczyna miesiącami balansuje na krawędzi śmierci. Przechodzi ponad 80 operacji i zabiegów. Powoli wraca do życia. Uczy się, jak sobie radzić z odmiennością, poczuciem odrzucenia, bólem fizycznym i psychicznym. Choć nikt...

Dalszy ciąg książki "Strefa Światła".
Kiedy Ula odzyskuje przytomność, jej twarz jest straszliwie poraniona żrącym kwasem. Okaleczył ją człowiek, którego kiedyś kochała. Dziewczyna miesiącami balansuje na krawędzi śmierci. Przechodzi ponad 80 operacji i zabiegów. Powoli wraca do życia. Uczy się, jak sobie radzić z odmiennością, poczuciem odrzucenia, bólem fizycznym i psychicznym. Choć nikt nie wierzy, że będzie jeszcze szczęśliwa, pragnie pokonać wszelkie przeciwności losu, a może nawet kto wie? odnaleźć wielką miłość.Trudno byłoby wymyślić taką historię. I w rzeczy samej, nie została ona wymyślona. To wszystko zdarzyło się naprawdę. Pod pseudonimem Wiktorii Zender kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Pisanie stało się dla tej dzielnej kobiety autoterapią. Strefa dowodzi, że można się podnieść po każdej tragedii można żyć dalej i być sobą bez względu na wszystko!

Bardzo prawdziwa i poruszająca historia młodej dziewczyny Uli okaleczonej przez swojego kata Romana przeżyła piekło największe, koszmar w jego domu.
Dużo przeszła operacji ogólnie 80 razy była operowana, doświadczyła mnóstwo zła, cierpienia.
Próbowała walczyć ze swoją ułomnością, traumą pomału powracała do normalnego życia.
Zaczęła radzić sobie ze sobą, mając swoich rodziców dodawali jej otuchy, byli wsparciem, podporą dla swojej cierpiącej strasznie córki.
Biorąc do ręki tę książkę serce mnie bolało, łzy popłynęły również dlaczego to ją musiało spotkać.
Przecież jest miłą,sympatyczną dziewczyną i jeszcze młodą.
Okrutny los zgotował jej mężczyzna, którego tak bardzo kochała i ufała bezgranicznie, a on taką krzywdę, cierpienie zadał jej.
Historia naprawdę się zdarzyła, mocna i wzruszająca napisana przez młodą kobietę.
Przerażająca,smutna książka wzruszyłam się bardzo, czytając ją.
Straszna historia z życia wzięte warto przeczytać polecam!!!

Ewelina | 2014-01-03
Na półkach: Mam :), Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: styczeń 2014

Dalsze losy brutalnie okaleczonej dziewczyny.Przeszła ponad 80 operacji.Powoli zaczyna uczyć się jak radzić sobie z fizycznym bólem,odmiennością i odrzuceniem.Pragnie pokonać wszelkie przeciwności losu.Choć przebyła długą i bolesną drogę kocha i jest kochana.

angel | 2010-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2010

Po przeczytaniu tej książki przychodzą myśli: jak dobrze, ze mam twarz, jak wiele mam, jak to dobrze, że mogę wyjść na ulicę, na spacer, ze mogę realizowac swoje marzenia... O cierpieniu, akceptacji siebie, walce o przyszłość i przede wszystkim o nadziei.

Magdalena Kędzior | 2014-08-20
Przeczytana: 11 maja 2014

Kontynuacja książki "strefa ciania". Książka opisująca fakty z życia pewnej odważnej i walczące o swe życie młodej dziewczyny. Mimo, że popełniła kilka sporych błędów w swym życiu ale nie bała się walczyć o lepsze jutro dla siebie :D

sylwiap | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Wstrząsająca opowieść a zarazem bardzo optymistyczna.

RedHead | 2010-08-30
Na półkach: Oddam, Przeczytane, Posiadam

Książka prawdziwa. Pokazuje nam jak wielką krzywdę potrafi zrobić człowiek drugiemu człowiekowi, a przy okazji uczy nas cieszyć się z tego co mamy.
Nikt tak naprawdę nie wie co może nam się wydarzyć, a Ula była naprawdę silną osobą. Przezwyciężyła strach i blizny i co najważniejsze - znowu pokochała.

Anna | 2015-03-12
Przeczytana: 2011 rok

Jak najbardziej prawdziwa historia.Bohaterka tej książki to córka moich sąsiadów.Najpierw trzeba przeczytać"Strefę cienia". Ku przestrodze...POLECAM!

Gosia Bodnar | 2010-08-28

Widzę, słyszę, czuję, mówię. Nic specjalnego. Oczywista oczywistość.
Oczy - jedne z wielu, odbierają obrazy, tak jest zawsze. Uszy - kolejna tuzinkowa para. Dźwięki, szmery, piski. Wszystko, przeważnie, dociera. Dłonie - niebrzydkie, choć mogłyby być nieco bardziej kształtne. Dotykają, wyczuwają. Są. Głos - być może bym go wymieniła, lecz nie jest tragiczny. Do porozumiewania wystarczy.
To wszystko jest takie proste, zwyczajne. Pospolite.
Niedocenione.
A co by było, gdyby to wszystko nie było już takie powszednie?
Gdybyśmy obudzili się, ale dalej trwając w ciemności?
Gdybyśmy słyszeli, ale tylko własne myśli, i nic poza tym?
Gdybym gładzili, muskali i trącali, ale nie znałabym powierzchni przedmiotu?
Gdybyśmy mówili, ale tylko do siebie wiadome słowa, bo nikt nie słyszałby naszego głosu?
Gdzie podziałby się nasz świat? Jakbyśmy się w nim odnaleźli?
Czy w ogóle poradzilibyśmy sobie. Właśnie tego dotyczy książka 'Strefa światła'. Ula przez psychopatę traci wszystko co najcenniejsze,...

malwina | 2013-02-09

niestety nie mialam szansy przeczytac pierwszej czesci, nieudalo mi sie jej jeszcze zakupic. jednak to wcale nie przeszkodzilo mi w zglebianiu sie w ta ksiazke.
bardzo ciezko mi ocenic ta historie, historie prwdziwa. nie potrafie pojac jak wielkie cierpienie przysporzyl glownej bohaterce-Uli, czlowiek, ktorego kochala. jakim psychopata trzeba byc, zeby drugiego czlowieka oblac kwasem, zdac na takie cierpienie.
jednak ksiazka jest bardzo pozytywana. mloda dziewczyna mimo wielkiej tragedii podnosi sie z niej i stara sie jak najszybciej wrocic do normalnego zycia.
mimo calej tragedi zostala nagrodzona wielka miloscia, szczerego i dobreg czlowieka, z ktorego pomoca zycie codzienne staje sie dla niej normalnoscia.

agata | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Ula walczy o powrót do zdrowia, normalności, walczy o miłość… i… udowadnia, że się DA osiągnąć to wszystko! Pomimo ogromnego okaleczenia, cierpienia.
Mimo, iż wielokrotnie była „sensacją” dla zdrowych ludzi, nie poddała się. Wróciła do normalnego życia, wyszła za mąż.
Ta książka niesie nadzieję i przesłanie dla innych niepełnosprawnych osób. Nie należy się poddawać i walczyć o marzenia, bo chcieć to móc!