Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa

Okładka książki Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa Wiktoria Zender
Okładka książki Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa
978-83-10-11551-5
wspomnienia

Dla mnie ciekawa.

Dla mnie ciekawa.

Książka jest napisana niestety tak, że byłam pewna, że ta historia jest zmyślona. Dopiero po przeczytaniu wygooglowałam informację o autorce i okazało się, że jest prawdziwa. Nie będę w takim razie oceniać ani sposobu pisania ani oczywiście samej historii - na chłodno zostawiam 6, bo książka jest dość wciągająca ale nie wybitna.

Nie ocenię, bo mam zawsze dylemat, z jakiej racji mam ocenić książkę na faktach, pisaną przez ofiarę. (Tak, wiem, że oceniłam "My, dzieci z Dworca ZOO").
Czytałam to BARDZO DAWNO, pewnie na jakichś wakacjach czy coś. Ciekawa sprawa, że tego typu historie zawsze można znaleźć w biblioteczkach w kurortach. Jakbyśmy pragnęli zakosztować mroku, równocześnie nurzając się w pełni słońca.

Historia trudna i pełna emocji. Wciągająca i napisana przez samo życie. Mogłabym do niej wrócić raz jeszcze. Polecam ku przestrodze szczególnie kobietom.

Pod pseudonimem kryje się ofiara ściganego do dziś zwyrodnialca. Historia szokująca, okrutna. Warto przeczytać, w szczególności polecam tę książkę wszystkim kobietom.

Dosyć topornie się czyta. Smutne, że oparte na faktach. Bulwersujące, bo ofiara nie umiała się w porę postawić. Manipulujący dużo starszy facet momentami był tak irytujący, że zastanawiałam się, jak główna bohaterka mogla z nim tyle wytrzymać. Książka w sumie przeciętna.

Takie książki się trudno ocenia. Warto przeczytać by otworzyć oczy sobie, innym, koleżankom, własnym córkom. Przestrzec, uchronić... I uświadomić , ze takie rzeczy "się zdarzają" i to często pod naszym nosem.

Pierwsza książka na początku mojej przygody z czytaniem, która wzbudziła we mnie żywe emocje, prawdziwe łzy. Mocna historia prawdziwa.

Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą – historia prawdziwa" to debiut prozatorski Wiktorii Zender. Pod tym pseudonimem kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Autorka była przez kilka lat z nim związana, a gdy zdecydowała się na rozstanie, on bestialsko ją okaleczył. Teraz, po ponad dziesięciu latach postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co ją spotkało. Ciężka, ale wciągająca lektura.

Trudno ocenić tę książkę "dając gwiazdki". Więc powstrzymam się od oceny. Jednak co trzeba mieć w głowie żeby tak okrutnie postąpić z drugim człowiekiem. Szok! Warto przeczytać chociażby ze względu na obserwację ludzkich zachowań, motywów działań......

• Literatura faktu
  • 2011

Wiktoria Zender Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa Zobacz więcej