Kochałam psychopatę

Wydawnictwo: Hachette
A dance with the devil
wojskowy, zaręczyny, walka
Ewa

Zobaczyłam, jak do mojej twarzy zbliża się szmatka nasączona eterem. Ogarnęło mnie przerażenie. Nagle poczułam przypływ adrenaliny i włączył mi się instynkt przetrwania. Wstrzymaj oddech, bo nie wyjdziesz stąd żywa! Kiedy John Perry, emerytowany kontradmirał, poprosił Barbarę o rękę, nie mogła uwierzyć we własne szczęście. Miał za sobą niezwykłą karierę wojskową, znał siedem języków, przyjaźnił się ze sławnymi ludźmi i pochodził ze znamienitej rodziny. Był czarujący, troskliwy, opowiadał fascynujące historie - wydawał się doskonały. Ta książka to wstrząsający opis oszustwa i zdrady. I triumf kobiety, która się nie poddała.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/kochalam-psychopate/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/kochalam-psychopate/

Kasiek | 2015-01-19
Na półkach: Biografie, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Zdumiewająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Tytuł nie do końca oddaje istotę tej książki. Nie dotyczy ona przemocy fizycznej, czego można się spodziewać, a raczej manipulowania drugą osobą i wykorzystywania jej ufności do realizacji własnych celów. Czytając zastanawiałam się czy ona była aż tak bardzo naiwna, ufna i zakochana żeby dać się oszukiwać przez 9 lat? Czy może on był aż tak bardzo przekonywujący i dobry w swej grze? Niektóre sytuacje były wręcz irytujące. Trudno było uwierzyć, że można tak dać się wykorzystywać. Ostatecznie autorka potrafiła stanąć na wysokości zadania. Wykazała się ogromną odwagą i determinacją w układaniu swego życia na nowo, już po raz trzeci.

Wstrząsająca historia miłości, która z raju zamienia się w piekło.
Główna bohaterka zakochuje się w czarującym mężczyźnie, Czarujący, szarmancki niczym książę z bajki.
Jednak nagle książę zmienia się nie do poznania.Staje się tyranem dla własnej żony.Stosuje nad nią terror psychiczny jak również przemoc fizyczną. Historia toksycznej miłości.
Książka może być przestrogą by uważać na to jak lokujemy uczucia.
Ostrzeżeniem przed tym,by nie wierzyć we wszystko co widzimy i słyszymy.
Pozory mylą, nie wszystko złoto co się świeci.
Naprawdę polecam Rewelacja.

Moja ocena to:9/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk

malwina | 2013-10-05
Przeczytana: 02 października 2013

Biorac ta ksiazke w rece myslalam, ze bedzie duzo ciekawsza.
Tutaj znowu przedstawiona jest wielka, slepa milosc kobiety do nieodpowiedniego mezczyzny. Myslalam w pewnym momencie, ze nerwy mi puszcza kiedy Barbara po raz setny popelnia te same bledy za namowa meza. Ktora wierzy mu, w momencie kiedy pojawiaja sie dowody ze jest inaczej. Przez tyle lat malzenstwa dobrze owinal sobie ja wokol palca. Poprostu nie wyobrazam sobie jak ta inteligentna kobieta ( ktora byla na poczatku ksiazki) da siebie tak omotac.
Tyle razy juz czytalismy i slyszelismy o podobnych sytuacjach, ze mozna wyciagnac jakies wnioski i co najwazniejsze widziec podobienstwo sytuacjii.
Pozatym moim zdaniem jest dosc nudnie napisana, gdyby nie chec dobrniecia do konca juz dawno bym ja rzucila w kat.

Felzmann | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Sporo nerwów kosztowała mnie ta książka. Kolejna naiwna kobieta opisuje swoje przygody z "mężczyzną jej życia". Rozumiem dać się oszukać raz, czy też nawet 2 razy, ale dać się oszukiwać przez lata - tego nie potrafię zrozumieć.
Tytuł może sugerować, że książka traktuje o życiu z sadystą, które bił autorkę i poniżał ją na wszystkie możliwe sposoby, ale to nie o tym książka. To jest rzecz o facecie, który lekko traktował życia, a jego kobieta, jak to kobieta, traktowała je bardzo poważnie. Główny bohater książki chciał sobie żyć jak król kosztem kobiet i potrafił nimi manipulować mając je jednocześnie głęboko w czterech literach.

Katarzyna | 2014-07-15
Na półkach: 52/2014, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2014

Czytałam, czytałam i w głowie kiełkowały mi pytania... Jak bardzo trzeba być samotną, a jednocześnie naiwną i zdesperowaną kobietą, żeby - pomimo wielu niedomówień i niejasności - dać się omotać socjopacie? I w drugą stronę: jak bardzo trzeba być szalonym, żeby dla pieniędzy wymyślać tyle bzdur i kreować zupełnie odbiegający od rzeczywistości wizerunek samego siebie? Generalnie książka dobra, czyta się szybko, trochę wynudziłam się jedynie przy końcówce, gdzie autorka opisuje swoją batalię o zmianę prawa na korzyść ludzi, będących ofiarami usiłowania zabójstwa. Lektura dla miłośników "historii przez życie pisanych".

Joanna JJ | 2016-08-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Dobra książka. Na początku wciąga i to nawet bardzo. Pod koniec zaczęło się strasznie wlec, więc tak 3/4 jest oki a resztę brnęłam z trudem. Ale podsumowując, dobrze wiedzieć jak zachowuje się psychopata żeby się przed nim ustrzec.

Korneliusz | 2016-06-25

Jest to autentyczna historia kobiety, która poślubiła nieświadomie psychopatę i o mały włos nie przypłaciła tego własnym życiem. Osobom, które interesują się psychologią oraz posiadają już bazę teoretyczną łatwiej będzie rozpoznać cechy psychopatyczne męża głównej bohaterki. Osobiście czytałem tę pozycje na samym końcu, mając już za sobą przerobionych kilka publikacji dotyczących psychopatii. Pamiętajmy o tym, iż każdy z nas może stać się ofiarą. Należy też mieć na uwadze to, że psychopatia nie jest "zarezerwowana" tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Ku przestrodze!

Marta | 2012-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

'Kochałam psychopatę' to historia kobiety która zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie, który na początku, jak wielu mu podobnych, zachowywał się wzorowo. Z czasem jednak zaczęły pojawiać się niemożliwe do zniesienia problemy.

Barbara zostaje zaproszona do znajomych. Ma tam spotkać się z mężczyzną, podobno idealnym dla niej. Kobieta, już po jednym nieudanym małżeństwie, postanawia się spotkać. Poznaje tam dużo starszego od niej mężczyznę, byłego żołnierza. Opowiadał on o wojnie w Wietnamie i wielu swoich osiągnięciach. Barbara jest zauroczona, taki mężczyzna nie trafia się często. Zakochana, nie widzi świata poza Johnem. Nie dostrzega też wielu niezgadzających się ze sobą faktów. Po ślubie mężczyzna zaczyna szastać pieniędzmi swojej żony, nie spotyka się to z jej aprobatą. Żyje beztrosko i nie przejmuje się coraz poważniejszą sytuacją finansową. Nie pracuje, choć według mnie mógłby być naprawdę wyśmienitym bajkopisarzem. Opowiada niesamowite historie. Utrzymuje że jego rodzina...

Basia_Pelc | 2016-11-11

Nie mogę nadziwić się naiwności autorki, ale miłość potrafi zaślepić...
Książkę czyta się szybko, wciąga i przeraża. Polecam.

virginia75 | 2013-12-03

historia przeciętnej, zwyczajnej kobiety zakochanej w wymarzonym partnerze. Tylko czy owy wymarzony mężczyzna rzeczywiście takim jest. Okazuje się, że niekoniecznie gdyż cale jego życie jest jednym wielkim stekiem kłamstw. Historia daje tez wyobrażenie o tym kim jest owy socjopata i jak rozpoznać taka osobę wśród grona bliskich, znajomych itd