Herbata szczęścia

Cykl: Blask Corredo (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
uczucia, Wyspa Nut, szklarka, instruktorki,
Justyna

Inne wydania

Szklarka, utalentowana artystka, otrzymuje nietypowe zlecenie namalowania rośliny zwanej herbatą szczęścia. Rzecz w tym, że nikt nie wie, jak ona wygląda. Szklarka wybiera się więc na Wyspę Sierot, gdzie wychowywała się pod nadzorem groźnych instruktorek. Od jakiegoś czasu ma też problem z zakazanym uczuciem do hrabiego Seduna. On również nie może zapomnieć tajemniczej dziewczyny. Chcąc spokojnie zastanowić się nad swoją przyszłością, hrabia dołącza do wyprawy, której celem jest egzotyczna i pełna magii Wyspa Nut. Tymczasem przed Szklarką nieoczekiwanie odsłania się tajemnica dotycząca jej pochodzenia, co nieodwracalnie odmienia życie jej i wielu innych osób.

Czy bohaterka znajdzie herbatę szczęścia? Co spotka hrabiego Seduna na Wyspie Nut? Czy pozbawione uczuć instruktorki nadal będą miały władzę nad swoimi wychowankami? Czy drogi Szklarki i hrabiego Seduna kiedyś się połączą?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Herbata_szczescia___smycz...»

Przepiękna, ciepła i urokliwa historia utalentowanej, wspaniałej szklarki która musi namalować piękną roślinę zwaną herbatą szczęścia...W tej sprawie wyrusza na poszukiwanie jej na Wyspę sierot żeby znaleźć ją.
Magiczna, przecudna książka pełna emocji, wzruszeń zaskakująca...śliczna baśń..zachwycona jestem tą książką wciąga mocno po prostu chwyta za serce czytało mi się cudownie...zapomniałam o całym świecie czułam się jakbym była w bajce pełna magii..miłości powieść.

Priada | 2015-01-25
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Wiszę, że ten rok jest dla mnie jak do tej pory bardzo łaskawy i w ręce wpadają mi sami ulubieńce...
No genialna...pochłoneła mnie do reszty historia Szklarki...zaskakuje na każdym kroku i ze strony na stronę chce się więcej i więcej. Bajka...dosłownie, bo po przeczytaniu tylu opisów, kiedy się zamyka oczy przenosimy się do świata marzeń z którego nie chce się wracać.
Pomysł jak najbardziej trafiony, choć nie wiem czy chciałabym zobaczyć film na podstawie tej książki. Dlaczego? Powód bardzo prosty, boje się, że reżyser nie ujmie wszystkich tych wspaniałości.
POLECAM!!!!

--pisarka-- | 2014-08-06
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Romans
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Czytałam ją z zapartym tchem i jest świetna!!! Trudno się od niej oderwać i cały czas zastanawiałam się, czy im się uda, czy wszystko się dobrze skończy. Ja nie wiedzę w tej książce żadnych wad, naprawdę ciekawa i intrygująca, polecam :)

Beti | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Książka która swoja magią porywa nas w inny świat.
Polecam !!!

Malina | 2010-09-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dwa razy już ją przeczytałam. Wyjątkowo ciekawa historia, pewna tajemnic i piękna. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Trylogia" Blask Corredo" jest jedną z moich ulubionych i zachęcam wszystkich do przeczytania jej. Autorka stworzyła wspaniałą historie, świat i bohaterów, których warto poznać.

Ursa | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Agnieszka Grzelak jest polską pisarką, autorką m.in. bajek dla dzieci oraz książek o tematyce fantastycznej. Amatorsko zajmuje się malarstwem oraz sztuką użytkową. „Herbata szczęścia” to pierwszy tom magicznej serii Blask Corredo.

Pewnego dnia niezwykle utalentowana, młoda artystka, Szklarka, otrzymuje z pozoru wydawałoby się proste zlecenie – namalować gałązkę krzewu herbaty szczęścia. Szybko jednak okazuje się, że tytułowej herbatki nikt nigdy nie widział, ani tym bardziej nie wie gdzie może się znajdować. Krąży o niej jedynie legenda: „… co zaś do herbaty szczęścia, to mówię ci, że kto kwiatu jej powącha, smutki precz odejdą, a marzenia się spełnią. A kto napar wypije, ten szczęścia zazna wielkiego i jeśli chory – zdrowie odzyska. Ale też tego ziela przedziwnego nikt na oczy nie widział. Jest ukryte, zakryte, zamknięte, a legendy o nim krążą wśród czarodziejów”. Ostatecznie, aby znaleźć choćby najmniejszą wzmiankę, która mogłaby ją zaprowadzić na drogę do legendarnej rośliny...

iza161 | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

Niby cos nowego, swiezego... Historia pomyslowa -fabula fajnie rozbudowana.
Ale..
Wlasnie zawsze jest ale, w tym wypadku niby nie ma czego sie czepic,
Tylko strasznie ,ale to strasznie ciezko mi sie ja czytalo... Jak lekture szkolna ,ktora na sile na ''jutro'' trzeba bylo odbebnic...
Nie potrafilam sie wciagnac jakos wczuc.hm ale polecam

Monika | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Bajka, baśń, marzenie.
Trzysta czterdzieści osiem witrażowych obrazków przedstawiających róże. Księżna życzyła sobie, żeby każdy kwiat był inny. Praca była więc skomplikowana. Przeglądanie atlasów i opracowań botanicznych, godziny spędzone w rozariach na robieniu studiów z natury.
...
- Piękne są te róże, panno Szklarko. Wszyscy mówią, że pałac księżnej Morgenrose przyćmi nawet szklaną wieżę królowej Keweny.
...
Złocone napisy, skórzane oprawy, mieniące się barwami iluminacje... Szklarka aż westchnęła. Nie pierwszy raz w tej bibliotece ogarniała ją zazdrość i pragnienie posiadania niektórych manuskryptów. Obiecywała sobie, że kiedyś tu przyjdzie i skopiuje z największą dokładnością ot choćby taki "Herbarz czarodziejski... Te przeplatające się gałązki bluszczu, powoju i winorośli ozdobione złotymi zawijasami i kielichami bajecznych kwiatów przypominających lilie. "Spisanie ziół zamorskich cudami słynących", "Podanie o kwiecie paproci"... Sztywne karty wabiły kolorami i...

Cassiel | 2011-03-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książkę poleciła mi moja koleżanka. Ja ją po prostu.. wchłonęłam. Piękna historia.

Fantasmagoria | 2011-05-17
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 maja 2011

Magiczna historia o miłości, przyjaźni i szukaniu swojej własnej drogi. Bardzo mi się podobała.