Herbata szczęścia

Okładka książki Herbata szczęścia Agnieszka Grzelak
Okładka książki Herbata szczęścia
Agnieszka Grzelak Wydawnictwo: W drodze Cykl: Blask Corredo (tom 1) fantasy, science fiction
Blask Corredo (tom 1)
W drodze
2014-01-01
2014-01-01
miłość magia fantastyka herbata

Niezwykle klimatyczna, nieoczywista opowieść. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Jednocześnie nie akcja nie rozkręcała się zbyt szybko. Można było docenić detale i w wyobraźni dokładnie odwzorować świat stworzony przez autorkę.

Wciągająca i tajemnicza opowieść, z niebanalnymi bohaterami w niesprecyzowanym świecie. Napisana z pomysłem i nawet ciekawym zakończeniem. Przyjemna, dość lekka lektura na wieczór.

2079

Urocza, pełna kwiatów i magicznych kobiet opowieść fantasy.

Urocza, pełna kwiatów i magicznych kobiet opowieść fantasy.

Książka bardzo wciągająca, choć początek miałam bardzo trudny, jednak niemal od początku świat Szklarki pochłania całkowicie.
Daje aż 8 gwiazdek, bo jako matka dorastającej córki cenie szczególnie te książki dla młodzieży, które potrafią zainteresować, wciągnąć, pobudzić wyobraźnie (a w wykreowanym na łamach książki świecie wyobraźnia ma tu wiele możliwości),bez erotyzmu, uprzedmiotowienia, poniżenia, epatowania wulgaryzmami.
Nie sądziłam, że fabuła tej książki tak mnie pochłonie, że zarwe dla poznania losów bohaterów znaczną część nocy.
Końcówka książki zaskakująca, jednak w pewnym momencie ma się wrażenie "przegadania". Mimo tego polecam zapoznać się z ksiazką.

Fantastyczna.

Fantastyczna.

Powrót do książki z dzieciństwa. Bardzo dobra książka.

Powrót do książki z dzieciństwa. Bardzo dobra książka.

Książka dość pozytywnie mnie zaskoczyła, spodziewałam się rozmemłanego romansidła a dostałam bardzo ciekawie wykreowany świat z może nie barwnymi ale solidnymi postaciami i naprawdę intrygującą tajemnicą. Książka ma jednak jedną sporą wadę a jest nią o dziwo wątek romantyczny, jak na romans jest wybitnie wybrakowany. Wszystkie przedstawione w książce wątki romantyczne zdają się być ekspresowe, fani slow burnu będą rozczarowani, i ubogie w interakcje między bohaterami. Scaber i Szklarka wydają się sobie obcymi ludźmi w zasadzie aż do ostatnich stron, z czego autorka zdaje chyba sobie sprawę ale nic z tym nie robi. Brak między nimi chemii i w sumie pod koniec książki zachodziłam dość mocno w głowę dlaczego oni w ogóle są ze sobą i gdzie jest ta ich miłość. Cierpi na tym niestety główna oś fabularna. I szczerze powiedziawszy Scaber ma więcej chemii z Rossem, niż że Szklarką. A na pewno przeprowadza z nim więcej rozmów. Ale jeśli pominiemy ten fakt, dostajemy naprawdę niezłą historię, szczególnie jak na debiut.

Jestem mile zaskoczona tą książką. Bardzo ciekawy świat, tajemnica, magia. Chętnie zabiorę się za czytanie kolejnych tomów

"Herbata szczęścia” to łącząca kilka gatunków historia młodej , utalentowanej artystki- Szklarki.

Książka łaczy w sobie obyczaj, fantasy i trochę romansu. Dziewczyna dostaje nietypowe zlecenie, a mianowicie namalowanie rośliny zwanej herbatą szczęścia. Problem tkwi w tym, że nikt nie wie, jak ona wygląda, a jedyne wzmianki na jakie trafia dziewczyna znajduje w legendach. Kobieta wychowała się pod okiem instruktorek na Wyspie Sierot. Zasady panujące na wyspie i obowiązujące nawet pełnoletnie osoby zabraniają małżeństwa wychowankom. Dziewczyna z wzajemnością zwraca uwagę na hrabiego Seduna. Ten chcąc zastanowić się nad swoją przyszłością, dołącza do wyprawy na pełną magii Wyspa Nut. Szklarka niespodziewanie poznaje tajemnicę o swoim pochodzeniu. Czy moc wiedzy i miłości jest wystarczająca, żeby odważyć się na sprzeciw panującym zasadom? Czy bohaterowie mają szansę odnaleźć mityczną roślinę?

Ale to była przyjemna lektura!

Bardzo ciekawa i zagadkowa historia. Przyjemnie opisana, aż trudno się oderwać, czułam się jak w krainie elfów.