Łzy księżyca

Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz
Cykl: Irlandzka trylogia (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Tears of the Moon
837245356X
dona

Brenna O'Toole i Shawn Gallagher znają się od dziecka. Razem dorastali wśród zielonych irlandzkich łąk i stromych klifów. Różnią się jednak jak słońce i księżyc. Brenna jest praktyczna i prostolinijna. Shawn to romantyk i marzyciel. Niespodziewanie ich przyjaźń przeradza się w gwałtowne, płomienne uczucie. Ale zanim poznają smak szczęścia, muszą przebyć długą drogę...

Pożądanie przeradza się w miłość. Irlandzka wioska w wioskę magii i legend. Mała chatka w miejsce, gdzie wszystko się zaczyna. A pub w... pub!

Tym razem to o losach Brenny i Shawna będziemy mówić! Ostatnio śmiałam się z tego, że to bardziej Brenna jest facetem w tym związku, no ale jeśli się bliżej przypatrzeć, to raczej nie. Nasza kochanieńka jest prostolinijna (nie da się chyba tego inaczej wyrazić), pracowita (nawet brudna robota nie jest jej obca) i bezpośrednia. Natomiast jej wybranek do zabaw – Shawn – jest marzycielem, artystą, kucharzem i romantykiem... Dziewczynie podoba się Shawn od zawsze, a pożądanie daje ostatnio sobie coś za często znać, więc chyba lepiej coś z tym zrobić... no ale od razu proponować seks? Hm... W każdym razie oboje coś zrozumieją, nauczą się i wypełnią kolejne antidotum na klątwę Carricka.

Książka jest cudowna. Idealna na każdą porę dnia i nocy. Słodka i delikatna, ale z humorkiem i szczyptą magii. Gorąco polecam!

wiola | 2015-08-05

Kolejna książka Nory poprowadzona w stylu fantastyki, baśni, i wrażenia, że wszystko jest magiczną sprawką czarów. Książka nie jest jakoś przesadnie zmuszającą do myślenia, lekka przyjemna o księciu elfów i śmiertelniczce który jest w niej zakochany ona jednak go trzykrotnie odrzuca. Zdesperowany książę rzuca czar w którym jest mowa o trzykrotnym zakochaniu się w domu w którym mieszkała jego wybranka. A co potem się stało.... zapraszam do przeczytania.

Aneta04 | 2013-10-06

Z całej trylogii ta historia była moim zdaniem najciekawsza i najbardziej mnie wciągnęła.Zdecydowanie polecam :3

marcia | 2011-09-29
Przeczytana: 29 września 2011

Świetna historia, genialnie poprowadzona fabuła.

Nora Roberts odniosła kolejny sukces. Przyznam, że pani Roberts zaczyna być moją ulubioną pisarką, aczkolwiek trzeba znaleźć odpowiednią książkę, gdyż nie wszystkie są dobre!

Dlaczego tak trudno oderwać się od tych powieści? Dlaczego tak bardzo pragniemy czytać książki tej autorki?
Chyba znam odpowiedź, ponieważ Nora doskonale rozumie człowieka oraz jego psychikę, i nie ma tu znaczenia czy tym człowiekiem jest mężczyzna czy kobieta. Pragniemy czytać te książki również z tego powodu, że takie historie rzadko mają szansę rozegrać się w prawdziwym życiu. Szkoda!

Karolina | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 31 lipca 2013

Książka nawet fajna, ale nie rewelacyjna..
Wątek magiczny w tej książce nie był za ciekawy..
Starzy przyjaciele których zaczyna łączyć coś innego..
Ona- twarda dziewczyna zajmująca się remontami i innymi "męskimi sprawami".
On- kucharz, poeta, romantyk.. Taka tradycyjna zamiana ról:)

betina360 | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 21 marca 2014

Ostatnia czesc o rodzinie Galagherow jest rownie wciagajaca jak poprzednie.Klimat irlandzkiego pabu legengd i magia milosci to fajne polaczenie.Coraz bardziej lubie Nore i chce przeczytac wszystkie jej ksiazki choc jest ich bardzo duzo jeszcze.

Agata | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 lipca 2012

Owszem romansidło ale uwielbiam wątki magiczne, które Nora Roberts wplata w swoje utwory.
Czytając poczułam się trochę jakbym przebywała w Irlandii, gdzie wszystko jest możliwe a pub Gallagherów stał przede mną otworem.

m-c | 2014-01-22

Pierwsza z książek N. Roberts, którą przeczytałam. Dzięki niej pokochałam twórczość autorki i zapragnęłam sięgnąć po więcej i więcej. Piękna opowieść, dla niektórych banalna, dla mnie magiczna. Polecam z całego serca!

dona | 2014-06-13

To chyba jedna z najlepszych książek tej autorki. Wciągająca i fajnie się ją czyta.

Nula | 2012-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Książka ciekawa, ale nie rzucająca na kolana. Zachowanie Shawna było czasem irytujące, ale słodkie. Właśnie. Jego osobowość odrobinę mnie odrzucała, ale Nora miała taki zamysł i poszła po tej linii do końca, kreśląc jego charakter do ostatniej linijki. Książka przyjemna w czytaniu, lekka i przyjemna.