Niewinny

Wydawnictwo: Świat Książki
Innocence
978-83-247-1028-7
gripes

Scott Finn nie chce być dłużej pionkiem w wielkiej kancelarii prawniczej, zakłada więc własną. Zarabia na życie, przyjmując wszystkie sprawy i zlecenia, jakie wpadną mu w ręce, od paskudnych rozwodów poczynając, na sprawach kryminalnych kończąc. Ale nic go nie mogło przygotować na sprawę zawiłą jak ta. W duecie z Kozlowskim, niezależnym detektywem i starym przyjacielem, zagłębia się w...

W duecie z Kozlowskim, niezależnym detektywem i starym przyjacielem, zagłębia się w przeszłość i warstwa po warstwie odsłania tajemnice korupcji, której korzenie sięgają Ameryki Środkowej. Szukając cienkiej granicy między winą i niewinnością, Finn i Kozlowski szybko się orientują, że teraz to ich życie wisi na włosku...
[nota wydawcy]

| 2016-05-20

Nie wiem co mam napisać. 10/10 mówi samo za siebie.

Za co taka ocena
1. Za igłę w stogu siana (takich książek na rynku jest jak na lekarstwo),
2. Za (czarny) humor i cięty język bohaterów (szczególnie jednej młodej 'damy'),
3. Realni bohaterowie (czasami zyskujący moce herosów, oczywiście z przymrużeniem oka)
4. Warto pozostać wiernym swoim wartościom mimo wszystko,
5. Pokazanie jak ważne jest odkrycie prawdy w procesie sądowym,
6. Za mocne teksty po których opada szczęka,
8. Laski mogą być twarde na wierzchu i w środku
9. Męski punkt widzenia w zabawnej wersji

Dziesiątki nie ma, bo mogłabym pisać i pisać, a nie o to w recenzjach chodzi. Pewien więzień prawdopodobnie niesłusznie odbywa karę pozbawienia wolności. Młody adwokat Dobson- prosi o pomoc w udowodnieniu niewinności Scotta Finna. Problem w tym, że ten ostatni nie jest zainteresoany. Finn jest błyskotliwy i lubi prawnicze wyzwania (często te mało dochodowe), ale na co dzień w pracy jest mentalną prostytutką i broni...

byrcyn11 | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Czytając myślałem sobie - fajnie, w końcu jakiś spokojniejszy kryminał prawniczy; niestety środek odleciał w typowy "amerykański western", lecz zakończenie znowu dobre; czyli gierki i kruczki prawnicze przed sądem - Wysokim oczywiście. Ale nie wybrzydzaj człowieku (to do siebie), bo przecież na 400 stronach same podchody byłby nużące i musi być trochę wojenki.
W sumie naprawdę na dobrym poziomie kryminał z elementami obyczajowymi. Dobre, mocne teksty, okraszone specyficznym humorem i ironią głównych bohaterów. Zakończenie dość zaskakujące, a wykład o odciskach palców i jego znaczeniu w oskarżeniu przestępcy, bardzo fachowy i dający do myślenia (za to jedna gwizdka więcej). Poczytajcie !

dzidziola | 2012-05-20
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawa opowieść z dreszczykiem. Zakończenie dla mnie przynajmniej było dość nieprzewidywalne. Miło zaskoczyła mnie ta powieść. Nie spodziewałam się po niej zbyt wiele kiedy zaczynałam ja czytać.

Karolina | 2013-02-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Idealna pod kazdym wzgledem. Opisana w niej sprawa jest zagadka nawet dla sadu.Winny czy nie? Do konca tak naprawde niewiemy, okazuje sie ze to w jaki sposob w sadach udowadniana jest wina, kazdy z nas moze trafic za ktratki....kazdy z nas moze byc przestepca, wystarczy 3 takie same punkty linii papilarnych....reszta sie (malo)liczy....POLECAM.

Niewinny...ocencie sami

ursen57 | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Jeśli o 6-tej rano wstaje do pracy a o 3-cie jeszcze czytam to musi być bardzo dobra książka. Gorąco polecam.

Agro | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Przeciętnie i średnio. Dwa trafne słowa opisujące „Niewinnego”. Kolejna książka napisana przez prawnika który czerpie garściami z twórczości i talentu Grishama i robi to w marny sposób. Nie trudno też dostrzec podobieństw do powieści Grippando. Scott Finn, główny bohater powieści Hospa to kopia prawnika Jacka Swytecka głównej postaci serii napisanej przez Grippando. Nie wspominając już o innych bliźniaczych elementach. Autor wypada blado, wtórnie a cały szkielet fabuły mimo lekkiego pióra nudzi. Na dokładkę bardzo szybko można się zorientować kto jest sprawcą , kto z kim trzyma i jak to się skończy. Liczyłem jeszcze na jakiś ostry zwrot w finale. Naiwnie liczyłem. Polski wydawca też się popisał – czytając „Niewinnego” widać że głowni bohaterowie znają się , rozwiązywali wcześniej jakieś sprawy czyli poznajemy ich od jakiejś środkowej książki należącej do prawniczej serii. Nie ma to jak chronologia.

Krzysztof Król | 2013-05-07
Przeczytana: 08 października 2012

Są takie książki po których wiele się nie spodziewamy a po przeczytaniu paru rozdziałów nas zaskakują, książka pana Davida właśnie do nich należy.
Już na samym początku wchłania nas autor w mocną akcje, zostaje napadnięta policjantka w bardzo makabryczny sposób, młody adwokat dostaje sprawę z góry skazaną na porażkę, na początku nie chce jej przyjąć, późniejsze okoliczności sprawią jednak że to będzie jedna z jego życiowych spraw.

Książka która mnie pochłonęła bez reszty, świetni bohaterowie, dobra mroczna historia trzymająca się logiki, niezły mix David nam zaserwował, klimat niczym trylogia "Milenium" z połączeniem książek pana John'a Grisham'a.

satja | 2013-05-03

Książkę bardzo fajnie się czyta, gdyż ma niebanalny temat, szybkie tempo, niespodziewane zwroty akcji, morderstwa a nawet romans. Czyli wszystko to co powinien mieć dobry kryminał. Gdybym się miała tak na siłę doczepić to tylko do tego romansu i do tego, iż biorąc książkę do ręki spodziewałam się większej akcji na sali sądowej, czyli oskarżony-adwokat-sędzia i fachowa, elokwentna potyczka na argumenty pomiędzy wymienioną wcześniej "trójcą". Ogólnie książkę polecam :-)

Ola | 2011-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 marca 2011

Przyjmuje się iż oskarżony jest niewinny dopoki nie udowodni się mu winy ... a co jesli kobieta, którą próbował zgwałcić, a która finalnie znalazła sie przez niego na wózku, mówi, że to ON, na broni są JEGO odciski palców, DNA zza paznokci kobiety wskazuje na NIEGO, NIE MA alibi - czy naprawdę może byc niewinny ??

Ryszard Pałka | 2013-04-19
Przeczytana: 22 kwietnia 2013