Druga miłość

Tłumaczenie: Hanna Wójt, Barbara Janowska
Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
Taming Natasha
muzyka, uczucie
dona

"Druga miłość Nataszy" Z powodu załamania psychicznego muzyk Spence Kimball nie jest w stanie tworzyć, przenosi się z Nowego Jorku do prowincjonalnego mias teczka, gdzie zaczyna wykładać w szkole muzycznej. Pewnego dnia wraz z córeczką odwiedza miejscowy sklep z zabawkami. Mała Freddie j est nimi zafascynowana, a Spence zwraca uwagę na piękną właścicielkę Nataszę. Z czasem się w niej...

"Druga miłość Nataszy"
Z powodu załamania psychicznego muzyk Spence Kimball nie jest w stanie tworzyć, przenosi się z Nowego Jorku do prowincjonalnego mias teczka, gdzie zaczyna wykładać w szkole muzycznej. Pewnego dnia wraz z córeczką odwiedza miejscowy sklep z zabawkami. Mała Freddie j est nimi zafascynowana, a Spence zwraca uwagę na piękną właścicielkę Nataszę. Z czasem się w niej zakochuje, jednak ona po nieudanym romansie z rosyjskim tancerzem broni się przed kolejnym związkiem z artystą…

"Księżniczka"
Sydney zamierza udowodnić rodzinie oraz bliskim, że stać ją na dużo więcej niż tylko bezmyślne korzystanie z rodzinnej fortuny, którą w testamencie zapisał jej dziadek. Niestety, nie znajduje u nich zrozumienia. Wszyscy, łącznie z matką Sydney, uważają pragnienia rozpieszczonej księżniczki za mrzonki. Je dynie Michaił Stanislaski wierzy w chęci i wolę Sydney. Jednak jakie znaczenie może mieć dla niej zdanie biednego ukraińskiego emigr anta, który rzeźbi drewniane figurki, a na życie zarabia pracami stolarskimi?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2008

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Alicja | 2014-06-14

Książka zawiera dwa opowiadania o losach rodziny Stanislawski, Ukraińskich Cyganach, którzy opuścili swój rodzinny kraj i szukali szczęścia w Ameryce(1."Druga miłość Nataszy",2."Dziedziczka fortuny"). Trochę banalna czasem naiwna,sytuacje łatwe do przewidzenia. Jeśli ktoś czytał książki Nory Roberts to będzie wiedział jak akcja potoczy się dalej.Bardzo budujący wątek niesamowicie silnych więzów rodzinnych.

marcia | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

"Druga miłość" to zbiór dwóch opowiadań "Druga miłość Nataszy" i "Księżniczka".

Poznajemy w nich losy dwójki z czteroosobowego rodzeństwa Stanislaskich.
Natasza i Michaił to właśnie o nich jest ta książka, chociaż niezupełnie, ponieważ jest jeszcze Spence i Sydney.

W tym zbiorze mamy okazję śledzić losy czwórki bohaterów, których z czasem połączyła wielka i gorąca miłość.

Cały czas się zastanawiałam, dlaczego książka nosi tytuł "Druga miłość" i już znam odpowiedź, ponieważ Natasza i Sydney sparzyły się na swych pierwszych miłościach. Wolały się zamknąć i nie dopuścić do siebie żadnych mężczyzn, bo tak przecież jest lepiej, prawda?

Książka fajna, opowiadania są do siebie trochę podobne, ale to nic. :)

Poznajemy dwie historie rodziny Stanislaskich są to powieści o miłości, cierpieniu ludzkim.
O miłosnych zawirowaniach, bardzo wspaniała, wzruszająca książka obie wywarły na mnie wrażenia niesamowite.

Natalia | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 15 listopada 2015

Nataszę Stanislaski i Spencer'a Kimball'a połączyło przeznaczenie, uczucia, których żadne z nich się nie spodziewało spadły na nich jak "grom z jasnego nieba". Oboje starają się zapomnieć o przeszłości, z tą różnicą, że on próbuje wraz ze swoja sześcioletnią córką, Freddie, zacząć nowe życie, całkowicie różne od tego, które prowadził do tej pory. Natomiast ona chce zapomnieć o przeszłości, nie chce związków, a tym bardziej miłości. Jedno spotkanie wystarcza,by oboje odczuli pewne zmiany. Ich związek wymaga cierpliwości, zrozumienia i czasu.
Książka w, której poznajemy losy rodzeństwa Stanislaski.
Przyjemnie się ją czyta, spokojna lektura.

dona | 2015-02-08

Książka opowiada historię rodziny Stanislawski. To super książka o więzi rodzinnej, wsparciu i wzajemnej pomocy w trudnych chwilach. Polecam!

Lenka8891 | 2011-03-10
Przeczytana: 10 marca 2011

W książce znajdują się dwie powieści Druga miłość Nataszy i Księżniczka. Drugą miłość Nataszy przeczytałam bardzo szybko. W sumie podobne jest bardzo do innej części tej Sagi, aczkolwiek to nie zmienia faktu, że i tak miło się czyta. Dalej część druga - również przeczytałam ekspresowo. Równie dobra jak poprzednia. Poza tym podobają mi się tego typu sagi, kiedy są nawiązania do poprzednich części, spotkania rodzinne itd.

somesmile | 2014-06-03

Świetna książka. Pierwsze dwie historie rodziny Stanislaskich pomimo, że nie odbywały się na Ukrainie poczułam prawdziwy klimat tamtego kraju oraz cierpienie ludzi. Jako pierwsza jest historia Nataszy. Piękna ukrainka i sławny kompozytor zakochują się w sobie. Niby banał, cóż jednak nie. Zadużyłam się w ich perypetiach. Miło wspominam wieczór pod kocem razem z ,,Pierwszą miłością Nataszy''. Druga historia to historia brata Nataszy Michaiła (niezle ciacho) ten zakochuje się w chłodnej Lindsey. Emigrant ze skłonnością to tworzenia sztuki z drewna nie wie że to najlepsza rzecz jaka mu się przydarzyła. Obie części są podobne. Bardzo polecam. Miłość wprost wlewa się w nas litrami z każdym podniesieniem kartki. Rodzina Stanislaskich przenosi nas w świat miłości, przetrwania,wsparcia oraz zaufania. Świetne wprowadzenie w resztę sagi.

Joasek | 2014-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2014

Pierwsza historia mnie ujęła. Liczyłam na to, że druga będzie równie fascynująca, jednak się lekko rozczarowałam. Gdybym miała oceniać tylko "Drugą miłość Nataszy" dałabym 9/10, a tak jest 7.

aneta | 2013-12-28
Przeczytana: lipiec 2012

Dobra książka

Marta | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ebook'i
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Po przyjeździe do małego studenckiego miasteczka, Spence wraz ze swoją córeczką wybierają się do sklepu z zabawkami. Dziewczyna jest zachwycona, a jej ojciec jeszcze bardziej, kiedy poznaje zjawiskową Nataszę. To co dwoje dorosłych ludzi poczuło do siebie tego dnia miało ciągnąć się za nimi tygodniami. Od nienawiści do prawdziwej miłości, od strachu po nic nie zmąconą pewność i odwagę. Czego może nauczyć się kobieta, która usilnie wzbrania się przed głęboki uczuciami i mężczyzna, muzyk, kompozytor, który łatwo ulega namiętnością odnajdzie znowu muzykę w swoim życiu i słusznie ulegnie urokowi egzotycznej Ukrainki? Czy oboje znajdą to czego szukają? Przed czym się usilnie wzbraniają?

Do kolejnej książki pani Roberts podeszłam po ciężkiej walce, którą przeczytać najpierw. Po mojej pierwszej i nie ostatniej powieści tej autorki (Niebo Montany) byłam spokojna o swoje potrzeby względem historii. Co prawda, na...