Halfway To The Grave, Night Huntress, Book One
vampire, wampir
angielski
keine_angst

Some things won't stay buried... Half-vampire Catherine Crawfield is going after the undead with a vengeance, hoping that one of those deadbeats is her father - the guy responsible for ruining her mother's life. But when she's captured by Bones, a bounty hunter and a vampire, she finds herself forced into an unholy partnership. In exchange for his help in finding her father, and still...

Some things won't stay buried...

In exchange for his help in finding her father, and still astonished she hasn't ended up as his dinner, Cat agrees to train with the sexy night stalker until her battle reflexes are as sharp as his fangs. But that's not all Bones has to show her - Cat's starting to believe maybe vampires aren't all evil after all, especially ones as cute as Bones. She's half-convinced that being half-dead doesn't have to be all bad.

But before she can enjoy her newfound status as confident kick-ass demon hunter Cat finds herself, and Bones, hotly pursued by a band of killers. She's is going to have to pick a side - and fast . . .

'Halfway to the Grave has breathless action, a roller-coaster plot, flashes of dark humour, and a love story that will leave you screaming for more. I devoured it in a single sitting and I can't wait for the sequel!' Ilona Andrews, New York Times Bestseller

źródło opisu: http://www.orionbooks.co.uk/Books/detail.page?isbn=9780575093775

źródło okładki: http://www.orionbooks.co.uk/Books/detail.page?isbn=9780575093775

mclena | 2015-10-28
Przeczytana: 28 października 2015

"-Co ty wygadujesz?
-Winston zakradł się do moich majtek, własnie o tym mówię!
-Ty podstepne, lubieżne straszydło! - wrzasnął Bones w kierunku cmentarza. - Gdyby mój pęcherz nadal działał, poszedłbym tam i naszczał na twój grób!"

Nie wierzę, że miałam tę serię już ponad pół roku i dopiero teraz zdecydowałam się ją przeczytać. Jest fenomenalna. Sarkazm kipi z każdej strony do tego stopnia, że można praktycznie całą książkę cytować. Połączenie fantasy, kryminału i romansu to jak dla mnie idealny mix na fantastyczny wieczór. Na myśl o spędzeniu następnych 6 tomów z Cat i Bones aż nie mogę wysiedzieć teraz przed komputerem z wyczekiwania. Trochę sie obawiałam że będzie to cos na kształt "Zmierzchu", ale już pierwsza interakcja Cat i Bones'a pokazała, że mogę spokojnie czytac dalej.
Cat jest półwampirzycą. Nie z wyboru. Jej matka przed laty została zgwałcona przez wampira i tak oto powstała ona. Kiedy z biegiem czasu zaczęły sie u niej pokazywać cechy wampirze, matka wyjawiła jej...

książek: 2066
Iga | 2010-09-11
Na półkach: Ulubione, 2010, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Mogłabym napisać hymn pochwalny na cześć tej książki. W życiu nie czytałam lepszej z tego gatunku.
Pokochałam ją od pierwszych stron, kiedy to Cat, pogwizdując, wracała do domu z trupem wampira w bagażniku.
W tej książce nie ma pojęcia "nuda". Akcja się zagęszcza już od pierwszych stron.
Autorka ma fantastyczne poczucie humoru. Przypadły mi do gustu wszystkie żarty i słowne potyczki bohaterów. Zarówno Cat jak i Bones są bardzo wygadani, żeby nie powiedzieć wyszczekani.
Wątek romansowy jest całkiem przyjemny, z zainteresowaniem obserwowałam rozwijające się uczucie głównych bohaterów.
Jeaniene Frost oprócz wyżej wymienionego poczucia humoru, ma również świetny styl. Nie da się nie lubić bohaterów, których wykreowała i nie da się nie pokochać świata, jaki stworzyła. Do tego wszystkiego zakończenie, po którym nie sposób nie sięgnąć po następną część... można tylko polecić. Całą serię.

Caroline Anne | 2017-03-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Tę książkę przeczytałam już jakiś czas temu, więc nie mogę powiedzieć zbyt wiele o fabule, gdyż mogłabym przez przypadek zdradzić coś, co działo się już w kolejnych częściach.
Mimo tego chciałabym napisać o niej parę zdań, ponieważ "W pół drogi do grobu" należy do moich ulubionych książek.

Jest to powieść z gatunku fantasy, której bohaterami są - półwampirzyca Catherine oraz wampir (i jednocześnie łowca nagród) Bones. Poznają się oni w dość nietypowych okolicznościach, gdy Catherine próbuje zabić Bones'a. Dlaczego? Ponieważ nasza Catherine w wolnych chwilach tym się właśnie zajmuje: tropi wampiry, aby je zabić. W tym przypadku jednak jej się to nie udaje, przez co zostaje przez Bones'a schwytana, a następnie zmuszona do współpracy. Na czym ta współpraca ma polegać? Aby się tego dowiedzieć, musicie koniecznie sięgnąć po tę powieść.

To, co mnie do niej przyciągnęło to niewątpliwie intrygujący tytuł. Pamiętam, że nie czytałam wtedy opisu tej książki, więc kompletnie nie wiedziałam...

myślnik | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Najprawdziwszy,pełny,zabawny,zmysłowy paranormal,gdzie kołki i sztylety fruwają w powietrzu,aby następnie zagłębić się w wampirzej piersi i posłać pijawkę na tamten świat po raz drugi.

Nieskomplikowana przyjemność czytania,która czym bliżej końca gmatwa się coraz bardziej.

Wampiry żyją wśród nas - do takiego wniosku(niestety)dochodzi Cat,po rewelacjach jakimi zarzuca ją matka parę lat temu.
Od tej właśnie chwili dotychczasowa niezwykłość dziewczyny tłumaczy się w krótkim stwierdzeniu "Oto ja Catherine Crawfield nasienie i pomiot wampira".
Nawet gdyby Cat chciała o tym zapomnieć,czyją krew nosi w sobie,jej matka przypomina o tym na każdym kroku...
Walcz z nim Catherine!
Zabij ich wszystkich!
Zgładź,tnij,zabij!

Nie ma to jak szczęśliwe dzieciństwo.
I noce wypady z kołkiem pod kłusom sukienką.

Dobra passa nie może trwać jednak wiecznie.
W końcu trafi się całkiem bystry wampir,z całkiem sensownym wyglądem i z podobnym zamysłem polowania.
Co może zrobić dziewczyna,która wychodząc...

snll | 2013-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2013

Wciągająca, seksowna, niebezpieczna i zabawna.

Relacja Bonesa i Cat jest świetnie nakreślona. Napięcie i chemia między nimi są od razu wyczuwalne, dzięki czemu po prostu kupuję tę historię. Cat nie jest niewinną dziewoją, oj nie. Jest silna, odważna, zadziorna i pyskata. A Bones jest taki… taki och…trzeba po prostu przeczytać, aby zrozumieć.

Dodajcie do tego wartką akcję, która zdecydowanie nie jest zepchnięta na drugi plan przez wątek miłosny, a obiecuję, że nie będziecie się nudzić.

Hybrisa | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Perwersyjna, cyniczna, zabawna. Taka jest powieść Jeanine Frost o tajemniczym tytule "W pół drogi do grobu". Uwaga! To zdecydowanie nie jest powieść dla grzecznych dziewczynek.

Catherine Cawfield żyje w świecie pozbawionym złudzeń. Przez sąsiadów wytykana jako bękart, przez rówieśników dziwadło, a przez własną matkę nazywana potworem. Zaledwie dwudziestodwuletnia półwampirzyca zmaga się ze świadomością swojej odmienności. Znienawidzona przez własnego rodzica poluje na wampiry, aby zadość uczynić krzywd wyrządzonych przed lat.
W mieście od miesięcy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają młode dziewczyny. Schwytana przez niebezpiecznego wampira Cat zawiera ryzykowny układ i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Śledztwo, które może kosztować ją o wiele więcej niż własne życie.

Sięgając po "W pół drogi do grobu" nie wiedziałam czego się spodziewać. Oprócz kilku wyjątków tematykę krwiopijców staram się omijać szerokim łukiem. Jednak ta powieść z niewyjaśnionych powód przyciągała...

Druga już (po ''Wampirach z Morganville'') książka,którą przeczytałam za namową mojej przyjaciółki.Pamiętam jej nieustające zachwyty,jak też zapewnienia,że nie pożałuję sięgnięcia po ''W pół drogi do grobu'',a potem nawet będę jej dziękować.Trafiła się promocja na taniaksiążka.pl,więc pomyślałam,że nadszedł już czas,abym to przeczytała.
Po przeczytaniu stwierdzam,że jest to najlepsza książka,jaką kiedykolwiek czytałam.Wcale nie przesadzam,ani troszeczkę.Nie znalazłam w niej żadnej rzeczy,która by mi nie pasowała.
Jest to jedna z nielicznych pozycji,które potrafią mnie tak wciągnąć.Czytałam ją i czytałam,nie zwracając żadnej uwagi na otaczający mnie świat.Teraz zrozumiałam jakie to uczucie ''oderwać się od rzeczywistości''.(Nie patrzcie na datę od recenzji mojej ostatniej książki (czyli ''Pocałunku Anioła'') do tej,ponieważ byłam wtedy w Zakopanem i nie miałam jak czytać,a co dopiero recenzować książek)
Książka może mnie kupić dwoma rzeczami - seksem i miłością (jakkolwiek to...

Paulina | 2011-09-29
Przeczytana: 2010 rok

"Polowanie czas zacząć!"

"W pół drogi do grobu" autorstwa pani Jeaniene Frost, została przeze mnie przeczytana w lutym 2010 roku i od tamtej pory niecierpliwie wyczekiwałam pojawienia się tego dzieła na polskim rynku wydawniczym. Gdy w końcu, ponad półtora roku później mogłam wziąć do ręki pierwszą część przygód o Cat i Bonesie rzuciłam wszystko inne co czytałam, nieważne jak dobre było, nieważne jak mnie wciągnęło. Bo ta seria to jest to co tygryski lubią najbardziej. Jestem pewna, że takie przedstawienie wampirów jak i główne charakterki zawładną sercem każdego fana tego typu powieści!

Catherine Crawfield to pół-wampir. Jakim cudem? Ano tak, że dwadzieścia dwa lata temu, młody wampir zgwałcił jej matkę, na wskutek czego, po pięciu miesiącach ciąży jej matki, urodziła się Cat. Rudą Kostuchę. Zajmuje się zabijaniem tych demonów, jak to określa matka, ukazując tym swą nienawiść. Zawsze szło jej jak z płatka, ale tym razem, gdy zwabiła do samochodu, a potem do lasu...

mania_kch | 2014-10-11
Na półkach: Ulubione ♥, Przeczytane, 2014

Świetna, świetna i jeszcze raz rewelacyjna :)) Dawno już książka nie bawiła mnie tak bardzo jak właśnie ta. Niby nic wielkiego, żadne arcydzieło a jednak ma w sobie taki magnetyzm, że ciężko oderwać się od czytania. Akcja, tajemnica, miłość i erotyzm, wszystko tak doskonale ze sobą skomponowane, że nie mam do czego się przyczepić, bohaterka tej historii urzekła mnie swoją osobowością, młoda kobieta z pazurkiem i wrodzonym sarkazmem, który w jej przypadku jest wielką zaletą. Bones, wampir z krwi i kości prawdziwy mężczyzna, który wie czego chce i wie jak po to sięgnąć. Nic mu na drodze nie stanie a nawet jeśli, to on doskonale wie jak sobie z tym poradzić.
Doskonała książka na poprawę humoru i oderwanie od rzeczywistości :)
Polecam :)

Fade | 2015-11-15
Przeczytana: 13 listopada 2015

Zachęcona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po tę książkę w celu spędzenia miłego popołudnia. I cóż... to było 430 stron, które bardzo mnie zmęczyły – schemat gonił schemat, grając w berka.
„W pół drogi do grobu” opowiada historię Catherine Crawfield, półwampirzycy i kobiety, która miała trudne dzieciństwo i fatalny okres dojrzewania. Rozgoryczona postanawia zabawić się w Nocną Łowczynię i w weekendy zabija złych oraz wstrętnych nieumarłych w akcie zemsty. Catherine jest niczym nieoszlifowany diament – piękna, ale zamknięta w sobie, trochę zakompleksiona w workowatym ubraniu. Czy ktoś zdoła dotrzeć do jej pięknego wnętrza? Ależ oczywiście! Pojawia się przystojny och! I ach! wiekowy mężczyzna, który jest wampirem - Bones. To on dostrzega wewnętrzny blask Cat i wybudza z niej prawdziwą kobietę oraz uczucia, których nawet u siebie nie podejrzewała. Oprócz ogólnego i dosłownego odkrywania własnego ja w różnych miejscach i pozycjach, para głównych bohaterów ma misję – pragną zapobiec...