Moja babcia ma chłopaka

Tłumaczenie: Maria Magdalena Szwarc
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
My grandma's got a boyfriend
babcia, miłość
Liwia

Tobago nie ma wątpliwości, dlaczego utraciła Collina - winą za to obciąża swoją rodzinę. Kiedy zakochuje się w Clivie, chce uniknąć błędu, który popełniła pół roku wcześniej, zapraszając Collina do domu i przedstawiając go rodzinie. Nie może dopuścić, by powtórzyła się katastrofa, która wydarzyła się wtedy.

Milena | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Książka była zabawna... Bardzo mi się spodobało, że Tobago w końcu postanowiła poznać swojego chłopaka z rodzicami. Niezły ubaw miałam kiedy czytałam jak jej rodzina odegrała swoje "przedstawienie". ;p

Delirium | 2012-06-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Seria "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" zawiera lekkie, przyjemne książki "na dwie godzinki". I do takich należy "Moja babcia ma chłopaka".
Nie chcę wdawać się w przybliżanie przyszłym czytelnikom fabuły - opis z okładki powinien wystarczyć. Naprawdę. Jeśli zacznę rozpływać się w zachwytach nad nietuzinkową i szaloną rodziną Tobago, roztrząsać powód nadawania takich imion dzieciom (Tobago, Acapulco, Katmandu oraz Malaga), przedstawiać poszczególne osobowości - zepsuję całą przyjemność czytania. Książka kipi poczuciem humoru i zabawnych zbiegów okoliczności. Chętnie będę do niej wracać, gdyż idealnie poprawia nastrój oraz jest przyjemnym zapychaczem czasu. W dodatku, w przeciwieństwie do wielu innych pozycji z tej serii, lekki i prosty język pasuje idealnie, a miłosne rozterki głównej bohaterki nie zajmują pierwszego planu. Polecam gorąco.

theperkss | 2011-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Świetna książka !!
Przeczytałam szybko bo po prostu jest ciekawa i przewidywalna.
Tobago boi się zaprosić swojego chłopaka do domu, ponieważ nie chce aby pewne wydarzenie z przed 6 miesięcy się powtórzyło.
Polecam ! :)

Aypa | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Świetna komedia. Cały czas miałam "przed oczami" postaci z kraskówki "rodzina Tofu". Mama artystka.. oczywiście jest, tatko filozof i pisarz, trochę hipisem podlatuje, rodzeństwo z kosmosu, cóż tu nie do końca (może prócz Acapulco), filetowa cioteczka oraz oczywiście szalona babcia. Sama bym się dobrze zastanowiła (dwa razy jeśli nie więcej)zanim zaprosiłabym kogokolwiek do takiego domu.:D Chociaż, czy nie mało jest wariatów na tym świecie?

Bakteryjaa | 2010-12-10
Przeczytana: październik 2010

Zabawna historia nastolatki. Polecam :)

Justi6 | 2012-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 maja 2012

Czytało się bardzo szybko!

sztuku | 2011-04-14
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Po przeczytaniu ''Jak pies z kotem'' od razu zabrałam się za czytanie drugiej książki z tej serii, która również znajduje się w stosiku. Byłam zachwycona. Te książki mają w sobie to coś. Niby są krótkie, ale ich przekaz jest taki naturalny. A wracając do ''Moja babcia ma chłopaka'' to książka jest napisana łatwym językiem. Jest taka krótka że wystarczy godzinka na jej przeczytanie. Można się przy niej odprężyć i nie trzeba zbytnio główkować jak przy niektórych powieściach. Myślę ,że książki z tej serii spodobają się nie jednej nastolatce. ( Głownie zwracam się do nastolatek ,gdyż w książkach są bardziej pokazane problemy miłosne jak i z rodziną). Hmm.. co by tu dodać ,może po prostu POLECAM :}

Główną bohaterką jest Tabago uważa ,że ma beznadziejne imię zresztą jak reszta jej rodzeństwa. Myśli o swojej rodzinie jak o ludziach ,którzy są całkowicie zwariowani. Gdy 6 miesięcy temu przyprowadziła swojego chłopaka on czym prędzej uciekł z tego domu. Tabago boi się popełnić ten sam...

MyNiiightmare | 2013-07-10

Książka krótka, łatwa, przewidywalna, przyjemna. Nie posiada jakiejś szeczególnej akcji, lecz i tak przyjemnie mi sie ja czytało. Idealana książka na plażę:)

letsplaytennis | 2011-06-20

Fajna, naprawdę fajna, polecam wszystkim nastolatkom lubiącym lekkie powieści :)

Bardzo przyjemna i zabawna książka. Polecam ;)