Wszystko będzie inaczej: Z Haliną Bortnowską rozmawia Jolanta Steciuk

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1390-6
Inne
Snoopy

Halina Bortnowska to osoba-instytucja. Filozof, teolog, działaczka społeczna. Studiowała w Instytucie Katolickim we Wrocławiu, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i w Leuven. W latach siedemdziesiątych współorganizowała polski ruch hospicyjny, przez pięć lat pomagała terminalnie chorym jako wolontariuszka. Od 1960 do 1983 roku była redaktorką i sekretarzem redakcji miesięcznika „Znak”, a w...

W latach siedemdziesiątych współorganizowała polski ruch hospicyjny, przez pięć lat pomagała terminalnie chorym jako wolontariuszka. Od 1960 do 1983 roku była redaktorką i sekretarzem redakcji miesięcznika „Znak”, a w latach osiemdziesiątych doradcą Komisji Robotniczej Hutników w Nowej Hucie. Współzakładała Helsińską Fundację Praw Człowieka. Animatorka Warsztatów Dziennikarskich Młodych „Polis”. Jako publicystka jest znana z odważnych poglądów.

W rozmowach przeprowadzonych przez Jolantę Steciuk opowiada o swoim dzieciństwie w okupowanej Warszawie, o ojcu - oficerze wywiadu, pracy w „Znaku”, działalności społecznej, rodzinie oraz o wielu ważnych wydarzeniach i osobach. Rozmowy przeplatane są fragmentami tekstów Haliny Bortnowskiej, napisanych w różnych okresach życia, oraz licznymi zdjęciami z archiwum autorek.

Agatrycze | 2012-07-23
Przeczytana: czerwiec 2011