978-83-7576-018-7
sztuka
albumy
MsSurrealist

Album prezentujący twórczość Zdzisława Beksińskiego w doskonałych reprodukcjach autorstwa Janusza Rosikonia. Uwzględnia ostatnie prace artysty, w tym również fotomontaże komputerowe. Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, "zmaterializowaniem" w technikach artystycznych "obrazów podświadomości", które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń...

Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, "zmaterializowaniem" w technikach artystycznych "obrazów podświadomości", które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń artysty, a w dużym stopniu symbolami stanów duchowych współczesnego człowieka. Groza śmierci, rozpadu, zniszczenia, samotności jest tu nieustannie obecna.

Jego malarstwo przeraża mnie a jednocześnie fascynuje.
Czytam je na poziomie podświadomości,odczuwając atawistyczny lęk z jednoczesnym zachwytem.

kipog | 2011-09-24
Przeczytana: 24 września 2011

Nie ma tu za dużo do czytania [dwa krótkie eseje, biografie] . Ale liczy się obraz - kapitalny.

Jak dla mnie za krótko i za mało obrazów.

Anan Kofan | 2012-11-03

Niestety, ale niektóre reprodukcje są fatalnej jakości, zdecydowanie zbyt ciemne.

Nobody | 2015-02-01

Ocena dotyczy twórczości Zdzisława Beksińskiego. Album wydany profesjonalnie.

surrealice | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2013