978-83-7576-018-7
sztuka
albumy
MsSurrealist

Album prezentujący twórczość Zdzisława Beksińskiego w doskonałych reprodukcjach autorstwa Janusza Rosikonia. Uwzględnia ostatnie prace artysty, w tym również fotomontaże komputerowe. Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, "zmaterializowaniem" w technikach artystycznych "obrazów podświadomości", które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń...

Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, "zmaterializowaniem" w technikach artystycznych "obrazów podświadomości", które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń artysty, a w dużym stopniu symbolami stanów duchowych współczesnego człowieka. Groza śmierci, rozpadu, zniszczenia, samotności jest tu nieustannie obecna.

Jego malarstwo przeraża mnie a jednocześnie fascynuje.
Czytam je na poziomie podświadomości,odczuwając atawistyczny lęk z jednoczesnym zachwytem.

Meluzyna | 2017-05-05

Pierwszy tom, zawierający w sobie reprodukcje najciekawszych prac Zdzisława Beksińskiego. Teksty wstępu i wprowadzenia pozwalają czytelnikowi umiejscowić dane obrazy w czasie twórczości autora, dają też pogląd na najważniejsze chwile jego życia. Cieszę się, że nareszcie mogłam obejrzeć także te mniej znane dzieła Beksińskiego - dodatkowo w tak dobrej jakości.

kipog | 2011-09-24
Przeczytana: 24 września 2011

Nie ma tu za dużo do czytania [dwa krótkie eseje, biografie] . Ale liczy się obraz - kapitalny.

Jak dla mnie za krótko i za mało obrazów.

Anan Kofan | 2012-11-03

Niestety, ale niektóre reprodukcje są fatalnej jakości, zdecydowanie zbyt ciemne.

Nobody | 2015-02-01

Ocena dotyczy twórczości Zdzisława Beksińskiego. Album wydany profesjonalnie.

JesteśTymCoCzytasz | 2018-06-13
Dave76 | 2018-04-11