Tunele. Bliżej

Wydawnictwo: Wilga
Closer
tunele
Accio

Tunele. Bliżej to kontynuacja fascynującej podróży Willa Burrowsa w głąb tajemniczych, podziemnych światów, która zachwyciła młodszych i starszych fanów przygody i fantasy na całym świecie. W samym środku Ziemi Will wpada w kolejne kłopoty, a przy okazji odkrywa zapomniane cywilizacje i inne tajemnice. Jego tropem nieustannie podążają Styksowie. W tym czasie w Górnoziemiu Drake z zespołem...

W samym środku Ziemi Will wpada w kolejne kłopoty, a przy okazji odkrywa zapomniane cywilizacje i inne tajemnice. Jego tropem nieustannie podążają Styksowie. W tym czasie w Górnoziemiu Drake z zespołem zaskakujących sojuszników przygotowuje się do walki, która przyniesie ludziom ocalenie albo… śmierć.

źródło okładki: www.empik.com

onika | 2013-12-26
Przeczytana: grudzień 2013

Chcę więcej - taka była moja pierwsza myśl, gdy przeczytałam ostatnią stronę tej części "Tuneli". Niestety, przyjdzie mi na to więcej trochę poczekać. Pisarski duet Gordon-Williams znów rozpalił moją ciekawość, dostarczył dużo wrażeń i zaserwował zdarzenia, na które reagowałam wewnętrznym okrzykiem: "No nie, no po prostu nie!"

Uwielbiam wielowątkowość tej historii, pojawianie się nowych postaci i te puzzle informacji o starych bohaterach, które czasami wywracają do góry nogami mój sposób postrzegania niektórych osób. W tym tomie zauroczyła mnie Nowa Germania i wątek Celii Burrows - są absolutnie doskonałe. No i oczywiście Drake...Kocham Drake'a ;) Mam nadzieję, że autorzy nie wywiną mi żadnego numeru z tą postacią.

Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu...No po prostu chcę więcej ;)

monini | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Książka, tak jak i cała seria, bardzo mi się podoba. Tajemnicza, intrygująca, ciekawa i zaskakująca. Chociaż męczyły trochę zbyt długie opisy o bliźniaczkach (MAŁY SPOJLER), które naprawdę mnie denerwują.
Podoba mi się w tych książkach to, że każdy z bohaterów nie jest kopią wyznaczonego wzoru bohatera powieści, ma swój własny charakter, temperament. Można się z nimi zżyć jak ze zwykłymi ludźmi. Chętnie zaprzyjaźniłabym się z kimś takim jak Chester czy Drake. Tak samo jest z różnymi sytuacjami, historiami, nie każde kończą się dobrze. Na przykład bardzo mnie zaskoczyło to, co stało się z dr Burrowsem, tak nagle i niespodziewanie. A i muszę dodać, że rozbroiła mnie wzmianka o tym, że Will czyta Tunele.
Wychodzi na to, że będzie i 5 część. Nie mogę się doczekać!
POLECAM! :)

aktorka246 | 2014-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Na tej części się trochę zawiodłam. Są dwa minusy. Pierwszy to schematyczność. Była podobna do poprzedniej. Drugi minus to wątek miłosny. Tak proszę państwa tu on też jest. Bałam się go gdy tylko pojawiła się Elliot. Miałam trochę racji. Moim zdanie był on taki wymuszony, zwłaszcza na początku i na końcu. Cały czas myśli Will typu:"Jak mam powiedzieć jej co do niej czuje? A jeśli on woli Chestera? Chciałbym z nią przebywać jak najczęściej,ale jeśli ona nie chcę?"
Czas na plusy. Jak w przednich częściach książka wywołuje emocje. Raz przerażenie, raz szczęście, a jeszcze indziej zasmuca. Najbardziej przerażającą jest ta z Chesterem na początku książki. Możemy też poznać rozumowanie Styksa i życie w koloni, która ma czarną owce w rodzinie.A to w jakim momencie autorzy skończyli książko to aż bezczelne.
Ogólnie książka świetna, ale patrząc na inne części tuneli to przeciętnie. Jednak i tak polecam ją z całego serca.

Kiedy świat dowiedział się, że bestsellerowa powieść J.K. Rowling o przygodach młodego czarodzieja dobiega końca wszyscy zastanawiali się co począć ze swoim losem i niedosytem związanym z niedoborem wyjątkowych książek dla młodych na rynku. Kiedy seria o Harrym Potterze dobiegała końca dwóch brytyjskich pisarzy – Roderick Gordon oraz Brian Williams, w zakamarkach północnego Londynu rozpoczęło nową serię o podziemnym świecie nadając jej tytuł „Tunele”. Pierwsza część wydana aż w 30 krajach doczekała się swojej kontynuacji, a „Tunele. Bliżej” jest czwartą z kolei powieścią o przygodach młodego fana archeologii- Willa Burrowsa.
Po tym jak Will Burrows, wraz ze swoim ojcem i młodą Elliott wskakują do Kopcącej Jean wszyscy myślą, że jest to już koniec ich życia. Tymczasem ojciec z synem i jego przyjaciółką wyruszają w dalszą podróż, aby odnaleźć krainę Drugiego Słońca, dzierżąc wirus o nazwie Dominium, który Styksowie chcą wypuścić w Górnoziemiu, a także szczepionkę. Nie zdają...

Sojczix | 2018-03-13
Przeczytana: październik 2010

Po wielu latach, było bardzo miło powrócić do tej książki. Ciekawe jest jak wiele niektórych szczegółów zapamiętałam, a inne całkowicie zapomniałam. Z całej serii, do czwartej części, to ta wydaje mi się jak na razie najlepsza. Mimo, że jest krótsza od poprzednich, akcja jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji. Uwielbiam tą serię, od pierwszego otwarcia tej książki, uwielbiam język w jakim jest napisana - niby zwyczajny, a jednak nie drażniący jak to była w wielu młodzieżowych książkach. Zawsze godna polecenia.

Paweł | 2016-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 27 marca 2016

Seria bardzo niedoceniana
Ten tom tak dobry jak poprzedni
Tylko ostatni rozdział (nie epilog) mi się nie podobał
Plot twist na PIERWSZEJ STRONIE

Accio | 2010-12-26
Na półkach: 2010, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku gdy zaczynałam czytać te książke to flaki mi sie wywracały. Czytałam po 30 stron dziennie i poptostu mi się nie chciało. Około 150 strony akcja się rozkręciła tak, że pochłonięta nią
prawie ją skończyłam lecz tekst rozmazywał mi się już, a gdy spojrzałam na zegarek była 3 rano! Więc spokojnie możecie zacząć czytać gdzieś od 100 strony nic sie nie stanie, a wy nie stracicie czasu.
Szczerze mówiąc myślałam, że będzie to już ostatnia część Tuneli. Niestety Styksowie nawet nie wypuściłi Dominium na powierzchnię Ziemi. Nastąpi to pewnie w następnej części, która(mam nadzieję) zakończy już tę sagę, bo nie można ciągnąć tego w nieskończoność! aAle oczywiscie bohaterski Will uratuje wszystkich i cały świat(mam nadzieję, że autorzy wymyślą coś oryginalnego ;/).Oczekiwałam końca, a tu okazało się, że będę musiała jeszcze poczekać. Zaczyna mnie to już trochę nudzić...Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest wspaniała.
Czytałam ją z zapartym tchem. Gdy Rebeki zabiły...

_Elliott_ | 2013-10-17
Przeczytana: 17 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie spodziewałam się, że Elliott jest córką Moskita. Prawdę mówiąc podobała mi się jego postać, dopóki nie przeczytałam fragmentu, gdy rozmawiał z Drake'iem podczas misji w laboratorium. Drake był moją ulubioną postacią od samego początku i zdenerwował mnie tym, że go naświetlił.
Od razu widać, że Will jest zakochany w Elliott. Myślę, że od momentu ich pierwszego spotkania w Głębi. "Miłość od pierwszego wejrzenia". Moim zdaniem ona też coś do niego czuje.
Nie myślałam, że poznam rodzinę Drake'a, ale postać Perry'ego (jego ojca) spodobała mi się od samego początku.
Fragment, w którym Drake mówi Willowi o tym, że napisano "Tunele" na podstawie dziennika doktora Burrowsa również wywarł na mnie ogromne wrażenie, a uśmiałam się wtedy jak nigdy :)
Jak na razie "Bliżej" jest moją ulubioną częścią serii.

Marta | 2011-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2011

Gdy zaczęłam czytać książkę po kilku chwilach pomyślałam 'kurde te bliźniaczki są chyba nieśmiertelne'. W poprzedniej części myślałam że już zginęły najpierw po upadku do Otchłani, następnie po wybuchu łodzi podwodnej, a później po pożarze. Tak się Eliott z Willem starała ale jednak nic nie wyszło. Najnudniejsze fragmenty książki, gdy autorzy postanowili przez chwilę skupić się na matce Willa. Szkoda że tych 'chwil' było bardzo dużo. Coraz mniej podobał mi się doktor Burrows. Jego odzywki do Willa w stylu 'zamknij się' i ciągłe pretensje o to że syn woli spędzać czas z Elliot niż babrać się w łajnie 'żywych skamielin' strasznie mnie do niego zrażały. Po śmierci doktora akcja coraz bardziej zaczęła się rozwijać, resztę książki przeczytałam z zapartym tchem. Bardzo mi się podobała.

Vilsa | 2018-09-10
Na półkach: 2018, Posiadamy, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2018

Seria Tunele staje się coraz lepsza. Poziom okrucieństwa nadal jest dość wysoki, ale wreszcie nie czuje się tej przytłaczającej beznadziei. Jest dużo szans, jest działanie, jest miejsce na zachwyt i piękno. Naprawdę dużo się dzieje, bohaterowie ewoluują - zupełnie nie przypominają zlęknionych chłopców z pierwszego tomu. Szczególnie duża zmiana odbywa się na Chesterze. Pomysły Elliot - pierwszorzędne. Drake wciąż fascynuje i zadziwia kreatywnością i przebiegłością. Rebek nienawidzi się coraz bardziej. A to co wyprawiało się z postacią Marty... :O Szok!
I może jestem okropna, ale jakże się cieszę, że wreszcie pozbyliśmy się najbardziej bezużytecznej i szczerze nielubianej przeze mnie postaci!