Vilsa 
https://www.facebook.com/wyobrazmniesobie
All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
25 lat, kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki i 21 cytatów, ostatnio widziana 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-14 20:50:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Kolejna książka Greena, która jest szybka i przyjemna w odbiorze. Tym razem autor zajął się tematyką czegoś w rodzaju nerwicy natręctw głównej b0haterki; cały ten proces jest ukazany w genialny sposób i mocno przeżywamy frustrację Azy. Do tego mnóstwo nawiązań do popkultury (np. Star wars). Naprawdę ciekawie czyta się tę pozycję, jednak mam do niej kilka zastrzeżeń; dziwne zakończenie wątku... Kolejna książka Greena, która jest szybka i przyjemna w odbiorze. Tym razem autor zajął się tematyką czegoś w rodzaju nerwicy natręctw głównej b0haterki; cały ten proces jest ukazany w genialny sposób i mocno przeżywamy frustrację Azy. Do tego mnóstwo nawiązań do popkultury (np. Star wars). Naprawdę ciekawie czyta się tę pozycję, jednak mam do niej kilka zastrzeżeń; dziwne zakończenie wątku ojca Davisa oraz postać Daisy. W moim przekonaniu, to właśnie ona była kwintesencją samolubstwa, które zarzucała Azie. Obśmiewała ją, krytykowała i nie rozumiała jej przypadłości, słowem: dupa a nie przyjaciółka.

pokaż więcej

 
2018-11-13 16:40:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadamy
 
2018-11-13 16:40:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadamy
Autor:
 
2018-11-10 20:40:04
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-04 16:53:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy
Autor:
Cykl: Kroniki Jaaru (tom 1)

Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander! A gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Tyle z tego porównania. Już widzę, jak Harry szykuje eliksirek na poderwanie laseczki. Aż Snape się w grobie przewraca na samą myśl. Książka Adama Fabera to potwornie słaba opowiastka o niczym. Główna bohaterka jest okropnie infantylna i denerwująca, do tego płytka bardziej niż... Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander! A gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Tyle z tego porównania. Już widzę, jak Harry szykuje eliksirek na poderwanie laseczki. Aż Snape się w grobie przewraca na samą myśl. Książka Adama Fabera to potwornie słaba opowiastka o niczym. Główna bohaterka jest okropnie infantylna i denerwująca, do tego płytka bardziej niż woda w szklance; najbardziej to widać chyba w lustrze pragnień (swoją drogą, ładna kradzież pomysłu - Ain Eingarp? Gdzieś to już widzieliśmy?), gdzie pragnieniami Kate jest nowa torebka od jakiegoś projektanta. Cudo.
Świat Jaaru może byłby ciekawszy, gdyby nie był tak potraktowany po łebkach. To, że bohaterka jest amebą umysłową, nie oznacza, że czytelnik również nie chce dowiedzieć się czegoś więcej o nowym świecie.
Dodatkowo wszystko opisane jest w strasznie toporny sposób; nie ma żadnych zagadek, domysłów, czegoś, co po prostu by nas zaciekawiło. Książka ma około 400 stron, napisana jest bardzo dużą czcionką, a jednak czytanie jej to męka.
Jedyne plusy, jakie w niej odkryłam to przecudowne wydanie - okładka zachwyca oraz jakiś tam pomysł na nową kreację świata. Mimo wszystko cały pomysł został dogłębnie spartaczony. Raczej nie sięgnę po kolejne tomy, bo w ogóle nie obchodzi mnie, co stanie się z bohaterami.

pokaż więcej

 
2018-10-26 22:19:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy
Autor:
Cykl: Baśniobór (tom 1)

Baśniobór to skrawek czegoś niezwykłego, co opiekunowie chcą ocalić od zguby. Mamy tu kolorowy świat wróżek, wielkich krów, magii, klątw i przerażających potworów, a wszystko to daje się poznać dwójce dzieci. Pomysł na książkę jest bardzo trafiony, świeży, czułam się oczarowana opisami tej baśniowej wioski. Akcja jest zaskakująca i wciąga praktycznie od samego początku. Wszystko to psuje... Baśniobór to skrawek czegoś niezwykłego, co opiekunowie chcą ocalić od zguby. Mamy tu kolorowy świat wróżek, wielkich krów, magii, klątw i przerażających potworów, a wszystko to daje się poznać dwójce dzieci. Pomysł na książkę jest bardzo trafiony, świeży, czułam się oczarowana opisami tej baśniowej wioski. Akcja jest zaskakująca i wciąga praktycznie od samego początku. Wszystko to psuje jednak postać Setha, który przez całą książkę pozostaje tak irytujący, że jako babcia wyrzuciłabym go z tego miejsca już po pierwszym przewinieniu, bo uważam, że taka osoba nie jest godna zaufania. Sytuację ratuje Kendra; jej spokój i opanowanie, dobro i posłuszeństwo uspokajają zszargane nerwy czytelnika.
Książka nie ma żadnego limitu wieku. Dorośli będą się świetnie bawić, odkrywając nowy świat, a dzieci dodatkowo nauczą się, że nieposłuszeństwo przynosi przykre konsekwencje.

pokaż więcej

 
2018-10-21 21:07:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadamy
Autor:
 
2018-10-21 20:51:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy

Cudowne wędrówki umysłowe pomiędzy tajemnicami, zbrodniami i miłością do książek. Niezmiennie uwielbienie i szacunek do słowa pisanego, treściwa fabuła, która mimo ilości stron nie nuży; nawet nie wiem kiedy dotarłam do końca. Akcja poprowadzona w taki sposób, że nie wiemy kogo obwiniać, a komu współczuć aż do rozwiązania zagadki. Świetne.

 
2018-10-14 15:47:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy

Książeczka do pochłonięcia w max 2 godziny. Lekka, przyjemna. Autor nawiązuje do historii jednego ze szczeniaków znanego już czytelnikom z historii "Był sobie pies". Jest to absolutnie książka dla każdego, nawet dla dzieci, bo oprócz świetnego ukazania myślenia zwierząt, zawiera ważne treści, jak np. to, by nie przeszkadzać psom wykonującym swoją pracę.
Pan Bruce oddaje hołd psiemu życiu i...
Książeczka do pochłonięcia w max 2 godziny. Lekka, przyjemna. Autor nawiązuje do historii jednego ze szczeniaków znanego już czytelnikom z historii "Był sobie pies". Jest to absolutnie książka dla każdego, nawet dla dzieci, bo oprócz świetnego ukazania myślenia zwierząt, zawiera ważne treści, jak np. to, by nie przeszkadzać psom wykonującym swoją pracę.
Pan Bruce oddaje hołd psiemu życiu i naucza nas doceniać zwierzaki. Jeśli tylko znowu coś "psiego" od autora się pojawi, na pewno zechcę to przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-10-09 21:57:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-08 18:59:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-05 21:59:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy
Seria: Proza

Ech... Przemęczyłam. I bardzo się zawiodłam. To moje trzecie spotkanie z autorem, ale tym razem zupełnie mnie nie porwał. Właściwie wszystko, co zostało tu opisane jest tym, czym gardzę; fałszywa bogobojność, zero wartości moralnych, łatwość kontaktów seksualnych, bijatyki bez powodu. A już najbardziej brzydził mnie główny bohater. I to jego narzekanie, że tyle się musi za panną naganiać, a... Ech... Przemęczyłam. I bardzo się zawiodłam. To moje trzecie spotkanie z autorem, ale tym razem zupełnie mnie nie porwał. Właściwie wszystko, co zostało tu opisane jest tym, czym gardzę; fałszywa bogobojność, zero wartości moralnych, łatwość kontaktów seksualnych, bijatyki bez powodu. A już najbardziej brzydził mnie główny bohater. I to jego narzekanie, że tyle się musi za panną naganiać, a ona i tak mu nie chce dać...
Masakra. Znalazłam w tej książce kilka mądrych myśli, ale ciężko się dokopać przez ten muł jakim są wynurzenia okropnego głównego bohatera; a to na drodze źle, bo zrobili asfalt i teraz nachlanym nie można leżeć, bo jeszcze samochód przejedzie, a Kaśka sklepowa najlepsza, bo zawsze da, a Małgośka zła, bo nie daje, a Michał zły, bo poszedł pracować... No mnóstwo tak głupich sytuacji, że aż nie jestem w stanie przytoczyć. A najstraszniejsze jest to, że dużo się na wsi nie zmieniło nawet w naszych czasach. Nadal widzę podobną mentalność.

pokaż więcej

 
2018-09-20 06:51:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy
Cykl: Tunele (tom 6)

Można powiedzieć, że wróciliśmy do punktu wyjścia. Pierwsza część serii w ogóle nie przypadła mi do gustu, dałam jej jednak szansę i nie zrażając się, zaczęłam kolejne tomy. Ze zdziwieniem, ale i zadowoleniem stwierdziłam, że wszystko się rozkręca i warto było przebrnąć przez słaby początek. Od 3 tomu było naprawdę dobrze, a Spirala zachwycała, a potem nadszedł Finał... I zepsuło to wszystko.... Można powiedzieć, że wróciliśmy do punktu wyjścia. Pierwsza część serii w ogóle nie przypadła mi do gustu, dałam jej jednak szansę i nie zrażając się, zaczęłam kolejne tomy. Ze zdziwieniem, ale i zadowoleniem stwierdziłam, że wszystko się rozkręca i warto było przebrnąć przez słaby początek. Od 3 tomu było naprawdę dobrze, a Spirala zachwycała, a potem nadszedł Finał... I zepsuło to wszystko. Po tych 6 tomach zauważyłam, że w ogóle nie obchodzą mnie takie postaci jak Will i Chester. A to oni przecież ciągle byli w centrum. Byli tak źle skonstruowani, że był mi obojętny ich los. Drake'a lubiłam najbardziej, a potem ten Drake, którego znam, zostawił Willa na rzeź. W dupie mu się poprzewracało, czy to skutek choroby popromiennej?
Chester i Marta - masakra. Rozumiem nieco jego pobudki powrotu do niej, ale... Już naprawdę wolałabym iść gdziekolwiek sama niż z nią.
Elliot - tak udziwnili jej wątek, że jeszcze Jezusa i Maryi wychodzących z jej serca brakowało... Na początku mnie to ciekawiło, ale później zwyczajnie śmieszyło, bo autor tak nawywijał z tym wszystkim, że było to po prostu dużo przesadzone.
Do tego zabrakło mi zakończenia wątku Koprolitów, a były to jedne z najciekawszych postaci. Czekałam cierpliwie do końca serii i nic. Zero.
A to zakończenie, gdzie Will odkrywa co się z nim dzieje - tragedia.
Chaos - to jest słowo pasujące na opis tej książki.

pokaż więcej

 
2018-09-15 17:44:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy
Cykl: Tunele (tom 5)

Ta książka jest dowodem na to, że nie można pozbawiać szansy serii, tylko dlatego, że pierwsze tomy były słabsze, bo im dalej jesteśmy, tym jest lepiej. Świat w piątej części staje na głowie, dowiadujemy się tylu makabrycznych rzeczy, że wybałuszamy ze zdziwienia oczy. Do tego wreszcie wyjaśniono kwestię rodziców Willa, teraz, kiedy autorzy to wypowiedzieli, to wydaje się oczywiste i łapiemy... Ta książka jest dowodem na to, że nie można pozbawiać szansy serii, tylko dlatego, że pierwsze tomy były słabsze, bo im dalej jesteśmy, tym jest lepiej. Świat w piątej części staje na głowie, dowiadujemy się tylu makabrycznych rzeczy, że wybałuszamy ze zdziwienia oczy. Do tego wreszcie wyjaśniono kwestię rodziców Willa, teraz, kiedy autorzy to wypowiedzieli, to wydaje się oczywiste i łapiemy się na tym, jak też mogliśmy sami na to nie wpaść. Spirala jest naprawdę fascynująca - pełna akcji, grozy, zaskoczeń. Wciąga i nie daje przestać czytać! :)

pokaż więcej

 
2018-09-10 22:48:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadamy
Cykl: Tunele (tom 4)

Seria Tunele staje się coraz lepsza. Poziom okrucieństwa nadal jest dość wysoki, ale wreszcie nie czuje się tej przytłaczającej beznadziei. Jest dużo szans, jest działanie, jest miejsce na zachwyt i piękno. Naprawdę dużo się dzieje, bohaterowie ewoluują - zupełnie nie przypominają zlęknionych chłopców z pierwszego tomu. Szczególnie duża zmiana odbywa się na Chesterze. Pomysły Elliot -... Seria Tunele staje się coraz lepsza. Poziom okrucieństwa nadal jest dość wysoki, ale wreszcie nie czuje się tej przytłaczającej beznadziei. Jest dużo szans, jest działanie, jest miejsce na zachwyt i piękno. Naprawdę dużo się dzieje, bohaterowie ewoluują - zupełnie nie przypominają zlęknionych chłopców z pierwszego tomu. Szczególnie duża zmiana odbywa się na Chesterze. Pomysły Elliot - pierwszorzędne. Drake wciąż fascynuje i zadziwia kreatywnością i przebiegłością. Rebek nienawidzi się coraz bardziej. A to co wyprawiało się z postacią Marty... :O Szok!
I może jestem okropna, ale jakże się cieszę, że wreszcie pozbyliśmy się najbardziej bezużytecznej i szczerze nielubianej przeze mnie postaci!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1321 265 2676
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (47)

Ulubieni autorzy (18)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (207)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd