Sztuka renesansu

The Art of Renaissance
sztuka, Włochy, renesans
sztuka
Snoopy

Renesans zaczął się we Włoszech, ale nie był czysto włoskim zjawiskiem. Wyrósł w cywilizacji europejskiej zakorzenionej w antyku, w chrześcijańskim dogmacie i w Bizancjum. Artystyczny ferment, który koło roku 1420 ogarnął Florencję, znalazł także odzwierciedlenie w lokalnych szkołach Sieny, Umbrii, Mantui i Rzymu. Z Włoch nowe idee rozprzestrzeniły się do Francji, Niderlandów, Austrii, Hiszpanii i Portugalii. W książce omówiono twórczość tak różnych artystów, jak Piero della Francesca, van Eyck, Durer, Mantegna i Bellini. Zamykają ją geniusze dojrzałego renesansu - Leonardo da Vinci, Michał Anioł i Rafael.

GabrielL Kamiński | 2011-02-07
Przeczytana: 13 października 1999

Mimo fatalnych reprodukcji, i wydania sam tekst wystarczy, aby usatysfakcjonować miłośników włoskiej sztuki renesansu

Agnieszka Niedbała | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Sztuka, 2017