Architektura włoskiego renesansu

83-86642-90-4
sztuka, Włochy, renesans
sztuka
Snoopy

Architektura renesansowa, która pojawiła się około roku 1420 we Florencji w dziełach Brunelleschiego i Albertiego, osiągnęła swój szczyt w następnych pokoleniach wraz z pojawieniem się takich geniuszy dojrzałego renesansu, jak Bramante, Sanmicheli, Sangallo, Peruzzi, Sansovino i Michał Anioł. Ich twórczość w sposób jasny i z wyczuciem omawia profesor Murray. Była to nie tylko epoka niezrównanych osiągnięć architektonicznych w samej Italii. Dostarcza ona także klucza do zrozumienia rozwoju architektury w pozostałych krajach Europy w ciągu następnych trzech stuleci. Książka stanowi jedno z najlepszych wprowadzeń do problematyki architektury włoskiego renesansu.

GabrielL Kamiński | 2011-02-07
Przeczytana: 30 października 1999

Dobrze przystępnie przedstawione największe osiągnięcia architektury włoskiego Renesansu.

Sandra | 2016-03-03
serpens | 2015-11-05