"Andromeda" znaczy śmierć

Wydawnictwo: Amber
The Andromeda strain
kamk

Inne wydania

Amerykański satelita wojskowy, zbierający z górnych warstw atmosfery próbki mikroorganizmów, spada nieopodal małej osady w Arizonie. Nazajutrz okazuje się, że prawie wszyscy mieszkańcy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Przy życiu pozostały tylko dwie osoby - niemowlę i siedemdziesięcioletni alkoholik. Wyjaśnienie przyczyny ich ocalenia pozwoli uratować przed zagładą całą planetę.

mariusz | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Książka może zmęczyć czytelnika zbyt szczegółowymi opisami z dziedziny mikrobiologii jak i bazy w której dzieje się akcja. Autor starał się być bardzo wiarygodny w tym co pisze jednak szczegółowość opisów zabiła fabułę. Polecam tylko wielkim miłośnikom science fiction.

jadche | 2014-10-16

Klasyka technothrillera! Nie wiem, czy autorzy mieli kiedyś lepszą wyobraźnię, czy raczej to obecnie rzeczywistość przerosła fantazję - w każdym razie te starsze książki robią większe wrażenie od współczesnych, a Crichton należy do tych autorów, których zapamiętuje się na długo. Nowsze technothrillery wydają mi się jakieś takie przekombinowane, przedobrzone, wycudaczone w porównaniu z książkami mistrza tego gatunku.

Ciacho | 2011-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Klasyczny technothriller Crichtona w którym przybliża nam on historie szczepu Andromedy, który znalazł się na ziemi i sprawił niemało kłopotów wojskowym i naukowcom. Jak to zwykle bywa u Crichtona, książka ma techniczny charakter, pełno naukowych kwestii, zagadnień i procedur przedstawianych tak pisemnie, jak i graficznie, co zawsze mi się u niego podobało, bo miło jest patrzeć na ekran komputera, na którym pojawiają się różne,przedziwne często dane, i zdarza się,że nic nam one nie mówią. :P I jak to bywa na końcu zawsze rzetelnie przedstawione źródła,z których autor korzystał, co tylko podkreśla jego pisarski profesjonalizm.

Książka moim zdaniem dobra, bo autor nie pisze zwymyślanych bzdur, tylko przedstawia nam swoją, realną wersje wydarzeń tego, co może dotyczyć problemu badań nad możliwością istnienia życia pozaziemskiego. Momentami wydawało mi się to co prawda, sztywne,zwłaszcza postaci, a rzekome napięcie mi osobiście się nie udzieliło,ale cała reszta jest na dobrym...

John | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Oczekiwałem czegoś więcej po tej książce , mało zaskakująca i mam niedosyt odnośnie dalszych losów pana który upodobał sobie fioletowy trunek...

Rafał | 2013-03-30
Przeczytana: 29 marca 2013

trąci myszką ale niektóre teorie, np.posłańca czy definicji życia podnoszą wartość książki, akcja wartka, dobrze się czyta

killersteward | 2014-03-27

No więc, od czego by tu...? Książka, która raczej nie przypadnie do gustu miłośnikom szybkiej akcji i niezwykłych tajemnic. Jest w niej sporo technicznego żargonu i opisu badań i zachowań poszczególnych postaci, więc wielu to odstraszy, ale akurat ja to lubię. Minusem jest, że akcja dzieje się pięćdziesiąt lat temu(ponieważ wtedy była pisana książka) i wiele technicznych nowinek jak na tamte czasy to już teraz przeżytek, więc czyta się z uśmieszkiem pod nosem ale da radę przez to przejść. Ogólnie nie najgorsza pozycja spod pióra Crichtona.

Karol | 2011-02-07
Przeczytana: styczeń 2010

Świetna, oparta na nauce powieść sensacyjna, a główny zwrot akcji w sumie nieoczekiwany. Polecam

Przemek | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 22 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dobra i niedobra.Troszeczkę przytłaczały mnie te różne,różniste wstawki(w postaci wykresów,stenogramów itd.) ale rozumiem że wolą autora było większe uprawdopodobnienie fabuły.Podczas czytania odniosłem wrażenie że Crichtonowi nie obce były dzieła H.G.Wells'a.Szkoda tylko,że zakończenie było do bólu przewidywalne.

gierek88 | 2012-07-15
Przeczytana: wrzesień 2010

Spodziewałem się po początku książki większej ingerencji sił sci-fi. Ogólnie OK, obowiązkowa pozycja dla fanów Crichtona.

gav | 2012-07-31

Czytałem to wiele lat temu, książka trochę długa i przynudna, ale miejscami trzyma w napięciu.