Pomimo wszystko

Even now
978-83-7492-060-5
powieść, miłość
Scarlett

Shane Galanter po latach poszukiwań jest w końcu gotowy na ustatkowanie się. Jednak czy droga, którą wybrał, jest słuszna? Czy też dawna miłość wciąż tkwi w głębi jego serca? Lauren Gibbs - znana korespondentka wojenna ma wszystko, o czym można marzyć. Jednak skoro tak jest, to czemu jej życie jest takie puste? Emily Anderson, wychowywana przez dziadków, rozpoczyna studia i stawia swoje...

Emily Anderson, wychowywana przez dziadków, rozpoczyna studia i stawia swoje pierwsze kroki jako dziennikarka. Niespodziewanie odkrywa tragiczną historię miłosną, której koniec, był zarazem początkiem jej życia. W rezultacie decyduje się spojrzeć w przeszłość i odszukać matkę, której nigdy nie spotkała i ojca, którego nigdy nie znała.

keys | 2013-05-15
Przeczytana: maj 2013

Sama nie wiem do końca co sądzić o tej książce. Podobała mi się czym jestem zaskoczona, bo czytając ją miałam cały czas wrażenie o banalności przedstawionej w niej historii. No jak się nie śmiać z tego, że w XXI wieku ktoś szuka kogoś przez 20 lat bez rezultatów, a nagle te osoby odnajdują się w ciągu jednego tygodnia. Toż to banał nad banałami.
Ale z drugiej strony sporo w niej innych prawd, których tak naprawdę sobie nie uświadamiamy, chociażby to, iż życie nasze i bliskich nam osób, nie zawsze będzie układać się tak, jak sobie tego sami zażyczymy. Ludzie nie są idealni, a to co wydaje nam się dobre dla nas, nie znaczy, że dla innych też będzie takie. A już najgorsze ze wszystkiego to manipulowanie życiem własnych, dorastających dzieci.
Dlatego stawiam 6 pkt. i tym, którzy jeszcze tego nie czytali życzę przyjemnej lektury:)

Gąska | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Karen Kingsbury – kochająca matka i żona. Posiadaczka siedmiu milionów wydanych książek., ponad trzydziestu napisanych powieści, z czego aż dziewięć znalazło się na szczycie najchętniej kupowanych w Stanach Zjednoczonych. Jednym zdaniem : Kobieta znajdująca się wśród najbardziej znanych, amerykańskich pisarek.

Główną bohaterką ”Pomimo wszystko” jest Emily Anderson – wychowana przez dziadków studentka, która postawiła sobie za cel odnaleźć rodziców. Całe życie spędziła na szukaniu małych znaków, wskazówek, odpowiedzi na nurtujące ją pytanie. Dlaczego? Dlaczego ją zostawili?

W momencie gdy zaczyna się powieść dziewczyna ma już osiemnaście lat, ale w dalszym ciągu nie trafiła na żaden trop, zbliżający ją choćby o krok do osiągnięcia swego postanowienia. Pewnego dnia los stawia przed nią pudło, w którym znajdują się rzeczy należące do jej matki. Wśród nich są również stare pamiętniki, z których dziewczyna dowiaduje się między innymi o tym kim byli jej rodzice, co sprawiło że...

a_psik | 2013-11-23
Przeczytana: 20 listopada 2013

Czasami rodzicom wydaje się, że wiedzą, co dla ich dzieci będzie najlepsze… Czasami jednak nie mają racji… i wtedy może dojść do tragedii…

Poznajemy nastolatkę Emily, która wychowuje się u boku swoich dziadków. O rodzicach nie wie zbyt wiele, a wszystko to spowodowane jest zagmatwaną przeszłością. Dziewczyna ma jednak zmysł Sherlocka Holmesa i szuka ich, gdzie tylko się da. Czy dojdzie do prawdy?

Jej ojciec – Shane Galanter - nawet nie wie, że ma córkę. Prowadzi ustabilizowane życie, robiąc to, co kocha. Jednak zadra z przeszłości odzywa się w jego sumieniu co jakiś czas. Shane uczy latać myśliwcami w szkole Top Gun.

Jej matka – Lauren Anderson (funkcjonująca pod literackim nazwiskiem jako Lauren Gibbs), pracuje w Afganistanie jako korespondentka wojenna. Przez całe swe dorosłe życie jest przekonana, że jej córka umarła niedługo po urodzeniu. Uważa również, że większa część winy za to, co się stało, spada na nią. Winą obarcza również swoich rodziców, do których nie odzywa się...

Angela1990 | 2016-01-22
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane

Zaczynając lekturę, obawiałam się,że będzie to opowieść o nastolatce. Jakież było moje zdziwienie, kiedy poznałam prawdziwy temat książki. Bardzo fajna opowieść, o wielkiej miłości, tęsknocie, rozłące,ale także o wierze. Przyjemnie się czyta, lektura wciągająca. Polecam.

arianna25 | 2012-05-04
Przeczytana: 02 maja 2012

bardzo sympatyczna książka, typowy romans, można domyślić się, jak potoczą się losy bohaterów, jednak to nie przeszkadza w jej odbiorze. Na tle innych tytułów tej autorki, które przeczytalam jednak najsłabsza. Niby nie powinno się oceniać ksiązki po okładce, jednak ta spowodowała, że ciągle miałam przed oczami taniego harlequina

kuzynka | 2011-12-29
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Książka fajna, ale nie zachwyciła mnie tak jak saga o Baxterach. Momentami troszkę nudziła.

alinas | 2013-01-05
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Rodzicom często się wydaje, że wiedzą co będzie najlepsze dla ich dzieci. Rodzice Lauren i Shane'a po latach przyznali, że jednak nie mieli racji i przeprosili za to co zrobili, aby rozdzielić swoje dzieci. Miłość Lauren i Shane'a przetrwała próbę czasu. Szkoda tylko, że nie było im dane patrzeć jak rośnie ich córka.

Anna | 2016-10-05

Po prostu trzeba ją przeczytać

Scarlett | 2010-05-01
Przeczytana: styczeń 2010
torebka | 2015-02-02
Przeczytana: 21 stycznia 2015

KOlejna książka z serii życiowych perypetii. Czasami duma może zmienić bieg życia, jeden telefon mógłby dać szansę na sielankę, ale oczywiście zanim wszystko się wyprostuje musi dojść do wielu zdarzeń nie zawsze tych najpiękniejszych. Książka, która uczy, która daje dużo radości, ale też i smutku. POlecam