Radość

Cykl: Ocalenie (tom 4) | Seria: Rodzina Baxterów
Wydawnictwo: POLWEN
Rejoice
saga

Brooke i Peter przeżywają kryzys, kiedy ich małżeństwo staje w obliczu próby. Przyjęcie urodzinowe u ich znajomych kończy się tragicznie. Cała rodzina Baxterów, wstrząśnięta, gromadzi się, nie wiedząc nawet, o co się modlić. Z bólem i stratą w tle, w Nowym Jorku odbywa się ślub. Ślub, który daje rodzinie Baxterów powody do radości. Jak postąpi Brooke i jej bliscy? Co stanie się z pełną...

Jak postąpi Brooke i jej bliscy? Co stanie się z pełną wątpliwości Ashley?
I jak niespodziewana śmierć pewnej szczególnej kobiety przemieni ich wszystkich?

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2007

źródło okładki: http://www.polwen.pl

książek: 1970
Ulka | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Mimo iż nie czytam po kolei tej serii, to ściska mnie za serce. Jak zwykle autorka wzrusza, zachęca do zastanowienia nad swoim życiem czy postępowaniem.
Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie z Baxterami.

eduko7 | 2015-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Kolejny tom sagi "Ocalenie" i kolejna próba, przed którą staje rodzina Baxterów. Czy wiara i modlitwa pozwoli przetrwać Brooke i Peterowi? Kto ich będzie wspierał w tym trudnym czasie? Jakie zmiany nastąpią w życiu rodzeństwa Brooke?
Autorzy kolejny raz przekonują nas, iż nie ma sytuacji bez wyjścia. Pokazują, że nawet wówczas, a może zwłaszcza wtedy, gdy nie rozumiemy woli Boga, warto zaufać i pozwolić Mu pomóc nam zaufać, uwierzyć i zrozumieć.

ceylonka | 2011-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Czwarta część Cyklu Odkupienie jest równie wzruszająca, jak poprzednie.

Trudno mi opisać fenomen tej sagi.
Słyszałam wiele złego o tej książce, że jest nudna, że przewidywalna (w sumie jest), że ckliwa (też się z tym zgadzam), jednak warto ją przeczytać!

Wiem, że absurdalnym jest to, że nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję...
Hmmmm...chyba chodzi o pokój, który wlewa w serce. To tak jakby usłyszeć "Wszystko będzie dobrze!"

Zaintrygowana | 2014-07-09

Czwarta część serii "Ocalenie" jest zdecydowanie lepsza niż poprzednie. Możliwe, ze to tylko moje subiektywne odczucie, a dużo daje przyzwyczajenie do nieco tendencyjnego i ckliwego stylu całości. Ową część czyta się naprawdę dobrze, z ciekawością i zaangażowaniem, czego brakowało mi w poprzednich tomach. "Radość" to książka, która w planie fabularnym, przekornie, opowiada o straszliwej tragedii, która spotyka małą dziewczynkę i o reakcjach jej rodziny. Bohaterowie muszą zmierzyć się z dużymi trudnościami, jednak ich wiara daje im niezwykłą siłę i, co wydawałoby się nieprawdopodobne, radość nawet w smutnych chwilach. Szczerze powiedziawszy, początkowo zupełnie nie przemawiała do mnie taka wizja wiary, jednak wraz z podróżą w świat Baxterów zaczęłam inaczej na to patrzeć. Oczywiście powieść nie jest arcydziełem literackim, ale niesie w sobie potencjał "poradnika" relacji wewnątrzrodzinnych i warto do niej zajrzeć, tym bardziej, że czyta się ją dość lekko.

Lenka | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Super rewelacyjna książka, jak każda z tej serii :) mimo to trochę mało zaskakująca, ale zdecydowanie świetna książka :)

cieplinka97 | 2014-02-23

Bardzo dobra. Jedna z niewielu książek, przy której się wzruszyłam. Godna polecenia. Może banalna historia, ale uczy. Może szczęśliwe (lub też nie) zakończenie, ale bardzo, bardzo wartościowa.

magdarynka29 | 2012-10-29
Przeczytana: 29 października 2012

Obniżyłam ocenę, bo - mimo ciekawej fabuły - niesamowicie drażniło mnie ciągłe odniesienie do religii. Wręcz nie ma strony, żeby nie było powiedziane / pomyślane coś o Panu, o jego woli itp.

Anna | 2016-01-28

Czwarta część sagi jest dość dobra, bo porusza ciekawy problem. Mimo, że przewidywalna i przesiąknięta odniesieniami religijnymi warta przeczytania.

kasiunia2408 | 2012-08-24

Cała seria po prostu rewelacyjna :)

grazyna1967 | 2013-06-30
Przeczytana: 31 grudnia 2014

kolejna część sagi Baxterów