Przysięga krwi

Okładka książki Przysięga krwi Richelle Mead
Okładka książki Przysięga krwi
Richelle Mead Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Akademia wampirów (tom 4) fantasy, science fiction
Akademia wampirów (tom 4)
Blood Promise
Nasza Księgarnia
2011-02-23
2010-01-01
9788310119490
Monika Gajdzińska
wampiry akademia wampirów mead

Bardzo wciągające ! Jest kilka wątków, czasem troszkę przewidywalne, ale w pozytywny sposób 😊

Ta część serii była świetna! Moje zauroczenie nagle wróciło. 😆
Nowe postaci, te do polubienia i te do znienawidzenia, intrygi i zawiłości, stanie przed trudnymi wyborami, problemy natury mentalnej, facet, który kocha/ma obsesję na punkcie tej jednej dziewczyny (powinnam iść się leczyć, bo ten motyw mi się podoba😅),siła przyjaźni i miłości w jednym!
Rose i Lissa nie miały w tej części łatwej drogi do przebycia, co sprawiło, że sceny były nabuzowane napięciem. Przejmowałam się ich losami, mimo że czytałam to już z trzy razy! (Zalety kiepskiej pamięci😜)
Kiedyś 10/10
Teraz NADAL 10/10

Ta część serii była świetna! Moje zauroczenie nagle wróciło. 😆
Rose i Lissa nie miały...

W końcu przebrnęłam przez tą książkę. Pierwsz połowa strasznie zanudza. Ale w pewnym momencie akcja zdrowo nabiera tempa.
Rose dojrzewa. I to w trybie mocno przyspieszonym. Nie chroniona murami szkoły, może liczyć sama na siebie. Ten tom podoba się mi bardziej niż poprzednie. I pojawiają się nowe ciekawe postacie.

Mimo identycznej oceny, jak dwie poprzednie, muszę przyznać, że ta część na chwilę obecną była najlepsza. Wreszcie coś się działo poza murami Akademii i historia była bardziej... rzeczywista.
Dobrze przedstawiony konflikt wewnętrzny Rose, bardzo dobrze pokazane końcowe sceny. Również wątek Lissy zaczął się szybko rozwijać.
Nadal nie podoba mi się traktowanie większości męskich bohaterów po macoszemu. Nawet Abe nie przejawiał pazura, którego posiadanie próbowała nam wmówić Autorka. Adrian stał się miłym szczeniaczkiem.
Niestety, jak zwykle, kuleją sceny walki i treningów. Ale nadal jest to przyzwoita młodzieżówka.

Nadal nie podoba mi się traktowanie większości...

4,5 ⭐
Kompletnie mi nie siadł ten tom... Dymitr serio? Ehh...

4,5 ⭐
Kompletnie mi nie siadł ten tom... Dymitr serio? Ehh...

Ten tom zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych.

Ten tom zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/Cb2X4QasAYV/

Następna część, niesie ze sobą nowe przygody i wydarzenia z życia Rose i Lissy.
Jednak po ostatnich wydarzeniach, w których wiele morojów, jak i wampirów zginęło, podejście Rose diametralnie się zmieniło. Na swojej głowie, ma za zadanie dotrzymać obietnicy złożonej Dmitrij' owi Bielikowi. Jednak zadanie to nie będzie należało, ani do łatwych, ani przyjemnych obowiązków. Będzie musiała wyjechać w podróż po świecie, zostawiając w akademii swoją przyjaciółkę. Czy Lissa poradzi sobie bez Rose?

Tę część (jak na razie),uważam za najlepszą ze wszystkich, które dotychczas udało mi się przeczytać.
Przemyślenia, walka z własnym sumieniem i kodeksem moralnym podjęta przez Rose, pełna jest wyrzeczeń, bólu i smutku po stracie ukochanego. Autorka pokazuje, z czym musiała się zmierzyć główna bohaterka, ukazując ludzkie uczucia i głębszy sens w każdym z jej zachowań.
Plusem, o którym warto jeszcze wspomnieć jest zakończenie, którego osobiście się nie spodziewałam.

Seria ta, z książki na książkę, staje się coraz bardziej ciekawa i zaskakująca. Dlatego, już w najbliższym czasie postaram się przeczytać dwie ostatnie części "Akademii...".
J.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/Cb2X4QasAYV/

Następna część, niesie ze sobą nowe przygody i wydarzenia z życia Rose i Lissy.

Poznanie rodziny Dymitra jest ciekawym motywem. Wątek z Avery też zasługuje na pochlebną opinie. Dymitr jako strzyga bardzo mnie zaskoczył. Autorka idealnie sobie poradziła z opisaniem. Abe Mazur to jeden z moich ulubionych bohaterów.
Apeluje do wydawnictw o Wznowienie!!!!!!!

Apeluje do wydawnictw o Wznowienie!!!!!!!

W czwartym tomie serii ,,Akademia Wampirów" zostaje przedstawiony skutek wydarzeń kończących poprzedni tom ,,Pocałunek cienia", a jednocześnie skutek wyboru, którego musiała dokonać Rose. Przenosimy się do odległego miejsca, gdzie udaje się główna bohaterka, Rose, po tym jak zdecydowała, że czas aby to właśnie ona zrobiła coś, czego pragnie, a nie tylko pełniła służbę wobec innych. Przez to, że akcja powieści rozgrywa się głównie poza murami akademii, autorka ukazuje nam świat jaki się tam znajduje. Dowiadujemy się także, że poza dampirami, morojami, strzygami czy ludźmi istnieją inne istoty i to właśnie m.in. z nimi ma do czynienia Rose podczas swojej wyprawy.

Dzięki temu, że Rose i Lisa wciąż pozostają powiązane więzią, równocześnie otrzymujemy informacje na temat tego, co
dzieje się w Akademii Świętego Władimira oraz losów blisko nam znanych bohaterów - Lissy, Adriana oraz Christiana. Podczas nieobecności Rose, w Akademii dochodzi do szeregu interesujących i niecodziennych wydarzeń. Poznajemy także nowych bohaterów, którzy również wprowadzają zamieszanie w statycznych relacjach między znanymi nam bohaterami. Okazuje się także, że takich osób jak Rose i Lisa jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

Wydaje się, że autorka idealnie dopracowała wszystkie elementy, którymi odznacza się ta seria. Wszystkie nadprzyrodzone umiejętności, wszystkie relacje między bohaterami, a także zachowania i fabuła wydają się być przemyślane i odpowiednio opracowane.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Zawdzięczamy to dużej ilości dialogów oraz opisom, które nie są zbyt długie
ale idealnie wpływają na wyobraźnię i przedstawienie świata w powieści.
Mimo tego, że akcja kręci się wokół głównego wątku to zostają nam przedstawione również wątki poboczne oraz wtrącenia nawiązujące do akcji z poprzednich tomów oraz takie, które zawiązują nowe wątki w fabule.

Tempo akcji narasta w tym tomie bardzo szybko. Czytając, nie potrafiłam ukryć emocji i siedziałam jak na szpilkach podczas czytania niektórych fragmentów. Zwroty akcji wbijają w fotel i nie pozwalają oderwać się od czytania nawet na chwilę.

Im dalej zagłębia się w tę serię, tym bardziej zachwyca! Polecam serdecznie!

Ta część jest pełna zwrotów akcji. W dodatku totalnie niespodziewanych. Wydarzenia opisane w tym tomie były całkowicie inne od poprzednich, co nie działa na niekorzyść, ale może sprawić, że trochę odechce się czytać - ja mooocno zwolniłam czytanie, w porównaniu do poprzednich tomów. Jednak nie poddawajcie się - to, co się odgrywa, zmiecie was z krzeseł. Zakończenie spodziewane ale i tak zaskakujące.

• Wampiry