W pogoni za ciemnością

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Cykl: Elvis Cole i Joe Pike (tom 12)
Wydawnictwo: Świat Książki
Chasing darkness
detektyw, śmierć, morderca
dona

Kolejny thriller mistrza gatunku z serii, której bohaterem jest detektyw Elvis Cole. Podczas pożaru w Los Angeles policja znajduje w jednym z domów ciało ze zmasakrowaną głową. Mężczyzna ma na kolanach album z fotografiami wielu zamordowanych kobiet. To niejaki Lionel Bennet, oskarżony niegdyś o morderstwo i uniewinniony dzięki dowodom, znalezionym przez Cole'a. Czy Bennet był seryjnym mordercą, a Cole nieświadomym wspólnikiem zbrodniarza? Szybka akcja, świetne dialogi, klimat noir.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Tsss | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Książka mi się bardzo podobała. Może nie było tylu przewrotnych akcji, można się troszkę przed zakończeniem domyśleć kto jest mordercą i mimo, że książka nie należy do najlepszych kryminałów jednak fajnie i szybko się ją czyta. Nie ma nic naciąganego, nic banalnego i nic nudnego.

Czytając ją nie raz miałam wrażenie, że czytam Cobena- Główny bohater nie jest policjantem ale człowiekiem, który nie raz pomógł już policji złapać groźnego morderce, dzięki czemu posiada wielu pomocnych kolegów w policji. Jednak główny szef policji zakazuje mieszać mu się w śledztwo, on jednak nie rezygnuje. Ma prawdziwego przyjaciele, który zawsze sprytnie się wywinie przed policją i zawsze uratuje tyłek, gdyż zawsze będzie go chronił.

Robert Crais (ur. 1953 r. w Baton Rouge) – amerykański autor powieści sensacyjno-kryminalnych. Ciekawostką jest, że po przeprowadzce do Hollywood w 1976 roku pisał scenariusze do filmów i seriali kryminalnych m.in. do Policjantów z Miami czy Strefy mroku. Crais jest laureatem kilku literackich nagród oraz autorem wielu bestsellerów z listy "New York Timesa".

"W pogoni za ciemnością" jest ostatnią książką z serii Elvis Cole (o czym dowiedziałem się dopiero po "wygooglowaniu" autora) i szczerze nad tym ubolewam, bo Pan detektyw jest naprawdę bardzo sympatyczną osobą. Obdarzonym ogromną intuicją Elvis wybrania od kary śmierci niejakiego Lionela Byrda, który został oskarżony o wielokrotne morderstwa kobiet. Jest przekonany o jego niewinności jednak podczas akcji gaszenia pożaru (jak to bywa w Kalifornii) strażacy znajdują Byrda w swojej posesji z przestrzeloną głową i albumem zdjęć zamordowanych kobiet.Wygląda to na samobójstwo i jasno wskazuje na to, że to on był mordercą. Poczucie...

Daria19932 | 2016-01-16
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Ciągła się i ciągła.Zupełnie nie trafiła w mój gust. Przeczytana na siłę.Jedyny plus zakończenie którego się nie spodziewałam.

Iga | 2011-05-10
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Zaskakujące zakończenia są najlepsze ;-)

Efka | 2012-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2012 Rok
Przeczytana: 2012 rok

Wartka akcja i ciekawa zagadka. Gorąco polecam miłośnikom kryminału.

juul0s | 2013-05-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 19 maja 2013

Cudowna książka, z ciekawym zakończeniem, Polecam!

Monika | 2013-07-03

Chasing Darkness