Ponieważ prawdziwa miłość czeka

Tłumaczenie: Kamil Maksymiuk
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Why Wait?... On true love?
poradniki
Scarlett

Czy jest coś złego w tym, że dwie kochające się osoby wyrażają swoją miłość poprzez uprawianie seksu? Czy prawdziwa miłość usprawiedliwia seks? Wielu rodziców jest wstrząśniętych, kiedy mówię, że zgadzam się z tym twierdzeniem. Problem w tym, że większość młodych ludzi nie rozumie, czym jest prawdziwa miłość i w jakiej relacji się ona realizuje. Prawdziwa miłość to stawianie szczęścia i dobra drugiej osoby na równi z naszym własnym szczęściem i dobrem. Prawdziwa miłość to kochanie drugiej osoby tak, jak kocha nas Bóg. Każdy, kto wykorzystuje miłość jako przepustkę do seksu poza ramami małżeństwa, wcale nie kieruje się prawdziwą miłością. Gdy dwoje ludzi się pobiera, to oboje zdobywają wolność. Nie muszą grać ani udawać, aby zdobyć aprobatę tej drugiej osoby. A potem, po ślubie, mają komfort bycia w pełni sobą, przyznawania się do tego, czego nie wiedzą. Kiedy młodzi się pobierają, by spędzić ze sobą resztę życia, nie muszą być ekspertami do spraw seksu, ponieważ oboje wiedzą, że nigdy wcześniej tego nie robili. Częścią radości rozpoczynania wspólnego życia jest odkrywanie seksu, pomaganie sobie nawzajem i udzielanie sobie rad. A to tylko ułamek korzyści jakie zyskują. O następnych traktuje ta książka. Warto na to wszystko zaczekać i pamiętać, co mówią statystyki: małżeństwo zawarte z powodu seksu najprawdopodobniej rozpadnie się bardzo szybko, zadając młodym ciężkie rany.

Loiseleuria | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

W książce autor podaje argumenty, dlaczego lepiej czekać z seksem do małżeństwa, a także jak rozmawiać z partnerem i dziećmi w tej sprawie. Jako, że pisarz to chrześcijański mówca, często odwołuje się do Biblii i do jej nakazów. Można by się spodziewać, że poradnik będzie składał się w większości z nawiązań do Bożej woli - jednak okazuje się bardziej obiektywny. Nie brakuje statystyk, badań, mnóstwa przykładów prawdziwych sytuacji, procentów. Dzięki temu całość przedstawia się przekonująco.
Czy to znaczy, że Bóg w kontekście seksu zostaje zepchnięty na dalszy plan? Wcale nie. Ale tylko dzięki temu, że na początku książki została udowodniona naukowo skala problemu i to, jak ciężko jest z niego wybrnąć nie-chrześcijanom, dalej czyta się z przekonaniem.
Tylko, że Amerykanowi.
Lektura ewidentnie jest zaadresowana do Amerykanów, gdzie problem seksu przedmałżeńskiego ma o wiele większą skalę; także i realia są zupełnie inne. Czytelnicy z Polski może i znajdą tu kilka wątków dla siebie,...

Mirabel91 | 2016-10-27
Przeczytana: lipiec 2016

Styl pisania autora jest raczej suchy, jednakże informacje zawarte w książce mogą być przydatne. Szczególnie spodobały mi się ostatnie rozdziały książki, traktujące o właściwym wychowaniu dzieci, tak, aby w przyszłości mogły one dokonywać mądrych wyborów. Wydaje mi się, że zamysłem autora było przede wszystkim napisanie podręcznika dla rodziców, a dopiero na drugim miejscu - poradnika dla młodzieży.

mellaga | 2016-11-27
Przeczytana: 2012 rok