Okładka książki W świecie mułów nie ma regułów

W świecie mułów nie ma regułów

Autor:
poezja
typ
papier
Agnieszka
7.95 (19 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Ogden Nash (1902-1971), amerykański mistrz dowcipu i celnej obserwacji, bawi czytelników swoim humorem, bo - jak powiedział w jednym z wywiadów - "Specjalizuję się w pomniejszych idiotyzmach, popełnianych przez ludzkość". Z całą pewnością bawi nas tym bardziej, że czytamy te wiersze w doskonałej wersji znakomitego poety i tłumacza Stanisława Barańczaka.

źródło opisu: Media Rodzina, 2007

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Holmes | 2010-07-09

Perła. Sznur pereł w zasadzie. Sznur stu jedenastu różnej wielkości pereł. Dużych - te nashowskie wersy ciągnące się przez kilkadziesiąt słów, by zakończyć się sprytnym rymem. Małych - jak tytułowa. I masa innych, większych czy mniejszych, ale wielkich podwójnie, bo polerowanych geniuszem Stanisława Barańczaka.

Hub | 2010-07-07

Absolutnie porywająca, pełna wdzięku i "Barańczakowego" humoru książka. 111 wierszy, dłuższych i krótszych, które można czytać dziecku na głos, samemu w tramwaju, psu do poduszki ;)
Wyrafinowany humor językowy i celny dowcip Barańczaka sprawiają, że to raczej "spolszczenie" niż "tłumaczenie". To w ogóle nie przeszkadza :)
Książka zapewnia wytchnienie od świata serio i zabawę światem cokolwiek innym.

Abdita | 2014-02-19

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku