W świecie mułów nie ma regułów

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Wydawnictwo: Media Rodzina
Selected poetry of Ogden Nash : 650 rhymes, verses, lyrics, and poems
poezja
Agnieszka

Ogden Nash (1902-1971), amerykański mistrz dowcipu i celnej obserwacji, bawi czytelników swoim humorem, bo - jak powiedział w jednym z wywiadów - "Specjalizuję się w pomniejszych idiotyzmach, popełnianych przez ludzkość". Z całą pewnością bawi nas tym bardziej, że czytamy te wiersze w doskonałej wersji znakomitego poety i tłumacza Stanisława Barańczaka.

źródło opisu: Media Rodzina, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Holmes | 2010-07-09

Perła. Sznur pereł w zasadzie. Sznur stu jedenastu różnej wielkości pereł. Dużych - te nashowskie wersy ciągnące się przez kilkadziesiąt słów, by zakończyć się sprytnym rymem. Małych - jak tytułowa. I masa innych, większych czy mniejszych, ale wielkich podwójnie, bo polerowanych geniuszem Stanisława Barańczaka.

Hub | 2010-07-07

Absolutnie porywająca, pełna wdzięku i "Barańczakowego" humoru książka. 111 wierszy, dłuższych i krótszych, które można czytać dziecku na głos, samemu w tramwaju, psu do poduszki ;)
Wyrafinowany humor językowy i celny dowcip Barańczaka sprawiają, że to raczej "spolszczenie" niż "tłumaczenie". To w ogóle nie przeszkadza :)
Książka zapewnia wytchnienie od świata serio i zabawę światem cokolwiek innym.

uhuhu | 2016-02-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zbiór wierszy, przy których regularnie pękam ze śmiechu. Barańczak w najwyższej formie, genialne rymy, idealna długość wersów, no i te puenty... Kupować w ciemno.

Baś | 2016-05-26
Przeczytana: 2010 rok