W świecie mułów nie ma regułów

Autor:
poezja
typ
papier
Agnieszka
7,95 (20 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Ogden Nash (1902-1971), amerykański mistrz dowcipu i celnej obserwacji, bawi czytelników swoim humorem, bo - jak powiedział w jednym z wywiadów - "Specjalizuję się w pomniejszych idiotyzmach, popełnianych przez ludzkość". Z całą pewnością bawi nas tym bardziej, że czytamy te wiersze w doskonałej wersji znakomitego poety i tłumacza Stanisława Barańczaka.

źródło opisu: Media Rodzina, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Holmes | 2010-07-09

Perła. Sznur pereł w zasadzie. Sznur stu jedenastu różnej wielkości pereł. Dużych - te nashowskie wersy ciągnące się przez kilkadziesiąt słów, by zakończyć się sprytnym rymem. Małych - jak tytułowa. I masa innych, większych czy mniejszych, ale wielkich podwójnie, bo polerowanych geniuszem Stanisława Barańczaka.

Hub | 2010-07-07

Absolutnie porywająca, pełna wdzięku i "Barańczakowego" humoru książka. 111 wierszy, dłuższych i krótszych, które można czytać dziecku na głos, samemu w tramwaju, psu do poduszki ;)
Wyrafinowany humor językowy i celny dowcip Barańczaka sprawiają, że to raczej "spolszczenie" niż "tłumaczenie". To w ogóle nie przeszkadza :)
Książka zapewnia wytchnienie od świata serio i zabawę światem cokolwiek innym.

dracca | 2014-11-26

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica