poezja, Noblista
poezja
Snoopy

Tom 82 wiersze i poematy, po raz pierwszy ogłoszony po polsku przez Zeszyty Literackie w Paryżu w 1988 roku, jest najpełniejszą prezentacją dorobku poetyckiego Josifa Brodskiego. Niniejszy tom rozpoczyna edycję dzieł zebranych Josifa Brodskiego z łamów Zeszytów Literackich. Życie jako moralna przypowieść. Poeta uwięziony i skazany przez państwo, następnie przez państwo wygnany, i po jego...

Życie jako moralna przypowieść. Poeta uwięziony i skazany przez państwo, następnie przez państwo wygnany, i po jego śmierci szef państwa klęczący u jego trumny. I ta baśń przydarzyła się w naszym mało baśniowym stuleciu. (Czesław Miłosz)

Wraz z nieliczną garstką największych twórców XX wieku Josif Brodski wiernie stał na straży słowa, strzegł jego powagi i godności. Władał nim mistrzowsko z siłą i precyzją, aby stawić opór kłamstwu i barbarzyństwu. (Zbigniew Herbert)

źródło opisu: www.zeszytyliterackie.com

źródło okładki: www.zeszytyliterackie.com

Snoopy | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Niełatwa to poezja, ale warto się z nią spotkać. Nawet jeśli będzie to wymagało czasu - jak było w moim przypadku.