Cleaver

5 (18 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Cleaver
literatura angielska, podróż
jusola

Refleksyjna powieść psychologiczno-obyczajowa jednego z najlepszych brytyjskich pisarzy średniego pokolenia. Napisana pięknym, precyzyjnym językiem rzecz o współczesnym świecie, w którym ogłupiające media stanowią jedyny autorytet, a ?wszystko co miało kiedyś jakieś znaczenie, zmieniło się w parodię?. Harold Cleaver, pięćdziesięcioparolatek, osiągnął w życiu to, co sobie zamierzył. Jest gwiazdą telewizji, ma udaną rodzinę i niezliczone romanse na koncie. Ku zdumieniu otoczenia, pewnego dnia porzuca Londyn i wyjeżdża do zasypanej śniegiem alpejskiej wioski, by zrozumieć swoje błędy i otaczającą rzeczywistość

Komaga | 2012-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Główny bohater zaszywa się w Tyrolu. Ucieka przed rodziną, z którą nie może sobie poradzić i przede wszystkim naiwnie myśli, że przed sobą, sławnym człowiekiem mediów. Niestety tylko częściowo udaje mu się wyciszyć, gdyż na odludziu przeżywa najgłośniejszą ciszę w swoim życiu: kotłujące się w głowie myśli, przykre słowa syna spisane w biografii, komentarze licznych kochanek, złośliwości żony nie żony... Bardzo ciekawe spojrzenie na niekonwencjonalny związek, na konflikt typu ojciec-syn i na próbę zmiany stylu życia.

mr_bungle | 2017-04-21
kodoga | 2014-10-23