Światła elfów

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 6)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Irrbloss
838584189X
rodzina, ratunek, opiekun
dona

Walka przeciwko Zakonowi Świecącego Słońca okazała się brzemienna w skutki dla czarnoksiężnika Móriego i jego norweskiej małżonki Tiril. Oboje znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i ocalić ich może jedynie pierworodny syn, dwunastoletni Dolg. Chłopca, który wyrusz na ratunek rodzicom, wspiera potężny opiekun Cień, a drogę wskazują mu błędne ogniki, zwane też światełkami elfów...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-89-X

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Wprowadzenie do sagi Dolga i rozwinięcie samej sagi na pokolenia był dobrym posunięciem autorki. Saga o czarnoksiężniku jest historia która ściśle trzyma się kilku osób i trudno byłoby ja czytać nie zachowując kolejności. Saga o ludziach lodu w odróżnieniu od sagi o czarnoksiężniku mimo że traktowała o jednym rodzie miała każdy tom z niezależną historią i nie stanowiło trudności przeskoczenie kilku tomów gdy tamte nie były dostępne w bibliotece

colezanka | 2014-06-26

Jezu, jak ta saga dalej będzie zmierzała w tą stronę to nie wiem czy dobrnę do jej końca o.0 Połowa ostatnich jej tomów stanowiły rozmowy o niczym, a całe ciekawe sytuacje można by było zmieścić w jednym tomie. I tak zamiast 6 mielibyśmy 1 przyjemny. A do końca jeszcze tyle...

shee | 2016-02-27
Przeczytana: 24 lutego 2016

Dolg i para blizniakow wyruszaja w niebezpieczna podroz. Nie znaja jej celu ale wiedza, ze tylko tak moga uratowac swoich rodzicow. NIe jest latwo, bo ich sladem podarzaja ich wrogowie. Na dodatek czas dziala takze na ich niekorzysc. Oczywiscie po skonczeniu tej czesci sagi chce sie juz siegnac po nastepna czesc.
Przyjemnego czytania :)

Agata | 2012-05-18
Przeczytana: listopad 1997

Ciąg dalszy przygody z Tiril i Mórim :)

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo