Grzeczne dziewczynki się nie bogacą. 75 błędów, które utrudniają kobietom osiągnięcie niezależności finansowej

Wydawnictwo: Helion
poradniki

Odkryj, jak ogranicza Cię Twój sposób myślenia o sprawach finansowych: dlaczego utknęłaś w miejscu, w uzależniającym związku czy w pracy, gdzie zarabiasz mniej, niż powinnaś. Wierz mi, że możesz przejąć kontrolę nad swoim życiem i zarabiać więcej pieniędzy, niż Ci się marzyło w najśmielszych snach. Przestań wierzyć w mity, które od dziecka wmawia Ci otoczenie: że pieniądze szczęścia nie dają, że lepiej być dobrym niż bogatym, że jak będziesz ciężko pracować, to pieniądze przyjdą same.

skarbka78 | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczne, 2013

Na początku książki czytelniczka zostaje poproszona o uważne przeczytanie 42 stwierdzeń i odpowiedzenia "prawda", jeśli dane zdanie trafnie opisuje jej osobiste zachowanie; albo "fałsz", jeśli się nie zgadza z daną kwestią. Następnie sporządza się arkusz wyników samooceny, wpisując swoje odpowiedzi w ponumerowane pola tabeli. Następnie dodaje się wyniki z poszczególnych kategorii, żeby otrzymać wynik ogółem. Analiza przeprowadzana jest w 7 obszarach: wejście do gry o pieniądze, przejęcie kontroli nad swoim życiem finansowym, rozsądne wydawanie pieniędzy, podstawowa wiedza o pieniądzach, oszczędzanie i inwestowanie, maksymalizacja potencjału finansowego w pracy oraz mądre gospodarowanie pieniędzmi. Następnie przechodzi się do interpretacji wyników. Czytelniczka przekonuje się w tym miejscu w jakich obszarach radzi sobie najlepiej i postępuje w sposób prowadzący do tworzenia dobrobytu finansowego, a także poznaje obszary, w których najtrudniej jest jej zerwać ze stereotypowymi...

| 2011-03-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2011

Zdecydowanie polecam!

Idealna książka dla nowoczesnej kobiety. Brak świadomości finansowej jest czynnikiem niesamowicie ograniczającym i uniemożliwiającym rozwój kobiecie.
Dodatkowo nieśmiałości w kwestii omawiania oszczędności, walczenia o wyższe wynagrodzenie, zarządzania własnym kapitałem stawia nas w tle, za pewnymi siebie i odważnymi mężczyznami.

Kobieto przeczytaj te książkę i ciesz się niezależnością finansową oraz wieloma innymi korzyściami, które niesie ze sobą.

Diana | 2013-09-14
Przeczytana: sierpień 2013

Super książka. Uważałam siebie za osobę, która doskonale wie jak postępować z pieniędzmi - jak inwestować, na czym oszczędzać. Mimo to książka dostarczyła mi bardzo wielu świetnych porad, które stosuję z ogromną korzyścią i z każdym dniem poprawiam swoją sytuację finansową. Poradnik skierowany zarówno do kobiet, które mają wspólny z partnerem budżet jak i dla takich jak ja singielek. Polecam.

sophie21 | 2014-07-28
Przeczytana: 15 lipca 2014

Kupiłam ją chyba ze 2 lata temu, tylko dlatego że była w promocji i brakowało mi niewielkiej sumy do darmowej przesyłki. Potem wylądowała na samo dno stosiku "do przeczytania". Jakoś się do niej nie kwapiłam ze względu na okładkę i tytuł. Muszę przyznać, że pozytywnie się "rozczarowałam". Książka warta przeczytania. Nie jest to typowy amerykański poradnik z serii "dla debili" wypełniony po brzegi laniem wody, które zamiast na 200 spokojnie można by zmieścić na 20 stronach. Świetnym pomysłem było też przystosowanie jej do polskich warunków poprzez zamieszczenie np. przydatnych polskich stron internetowych.
Polecam!

Karelova | 2014-10-20
Przeczytana: maj 2014

Świetna książka. Bardzo merytoryczna. Idealny przewodnik dla kobiet które chcą zacząć same sterować swoim życiem.

Bücherwurm | 2012-02-20
Przeczytana: 2010 rok