Women, Anger & Depression

Okładka książki Women, Anger & Depression Lois P. Frankel
Okładka książki Women, Anger & Depression
Lois P. Frankel Wydawnictwo: HCI Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Women, Anger & Depression
HCI Books
1991-12-01
1991-12-01
depresja złość kobieta anger depression

Moim zdaniem jest to bardzo słaba książka. Na kilometr zalatuje przesadnym feminizmem. Dodatkowo nie porusza problemu samej depresji, skupiając się na teorii mówiącej o tym, że jedynym z jej powodów jest skrywana złość.

Krótka, ale treściwa. Opisuje - niestety typowe dla kobiet - mechanizmy tłumienia uczuć i przedkładania potrzeb innych nad potrzeby własne. Wyjaśnia, dlaczego depresję częściej diagnozuje się u kobiet. Zawiera też kilka ćwiczeń i metod przeciwdziałania temu problemowi. Warto przeczytać, jeśli ma się do czynienia z tematem.

Krótka, przystępnym językiem napisana książka. Przybliża problematykę depresji u kobiet. Autorka krok po kroku zwraca uwagę na wiele symptomów obniżających nastrój, nadwątlających samoocenę czy zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Analizujemy objawy i przejawy nie wyrażanej złości. Zagłębiamy się w przyczyny od dzieciństwa po dorosłość. Przyglądamy się deprymującym warunkom panującym w miejscu pracy i sposobom radzenia sobie ze "szklanymi sufitami". Co jakiś czas autorka podaje ćwiczenia do uzupełnienia, zastanowienia pozwalające na przyjrzenie się sobie - co leży u podłoża problemu tłumienia potrzeb, wyboru rodzaju władzy, iluzji i mistyfikacji, których możemy paść ofiarą. Polecam.

• Psychologia
  • Zdrowie