Mit der Liebe einer Lowin
978-83-247-0794-2
miłość, pamiętnik
Kamulka84

"Miłość lwicy" to ciekawa opowieść Christiny o jej fascynacji Afryką, miłości do wojownika Samburu i pełnym niespodzianek życiu na Czarnym Lądzie. Schemat jest ten sam co w "Białej Masajce", i muszę przyznać, że czytając ciągle porównywałam te dwie powieści i ich bohaterki, już teraz muszę stwierdzić, że w tym porównaniu "Lwica" wypada o wiele lepiej. Sama warstwa językowa jest tu o wiele lepsza, to pewnie dlatego, że bohaterka pracowała w Niemczech jako dziennikarka.

gwiazdka | 2016-05-11
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 maja 2016

Już w opisie „Miłości lwicy” zaznaczone jest, że warstwa językowa jest dobra, pewnie tak, bo czytało się to dość dobrze, chociaż z pewną dozą irytacji- podczas lektury zastanawiałam się, ile razy w różnych formach użyto słowa „szczęśliwa”, chwilami błoto nudne. Poza tym, podobnie jak Monika, wyczuwałam tutaj dużą nieszczerość. I jeszcze jedno, tak naprawdę niczego o Afryce nie dowiedziałam się z tej książki, tak jakby autorka coś gdzieś słyszała i na bazie tej wiedzy napisała „Miłość lwicy”, poza uczuciami, jak pisałam- chyba nieszczerymi- nie ma tu nic o zwyczajach, rytuałach, nawet o życiu codziennym. Przynajmniej ja nie wiem nadal, co autorka, poza spaniem i piciem herbaty, robiła całymi dniami. Rozczarowała mnie ta książka.

Justyna Antoniewicz | 2015-05-31
Przeczytana: maj 2015

Bardzo piękna, wzruszająca powieść o czarnym wojowniku, o Afryce barwna, ciekawa książka zdecydowanie lepsza od "Białej Masajki"
Pełna emocji, wzruszeń powieść ujęła mnie za serce.

Zaskoczyła mnie i to bardzo czytało się ją wspaniale:):)

Nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że ta książka to blef. Do złudzenia przypominała mi "Białą Masajkę". Na niekorzyść "Lwicy".

Margarita | 2012-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 września 2012

Gdybym nie czytała wcześniej "Białej Masajki", pewnie bardziej by mnie oczarowała ta powieść.
A tak miałam powtórkę z rozrywki: wyjazd na wakacje, miłość do wojownika Samburu, decyzja o zamieszkaniu w Afryce, no i chwile szczęścia oraz cierpienia bohaterki w nowej kulturze, kraju.

Mimo, że historia jest czarująca i niezwykła, to narracja nie powala na kolana. Autorka za dużo pisze o swoich uczuciach. Miałam wrażenie jakby chciała nam nachalnie wcisnąć własną wizję Afryki.
Świetna jest natomiast postać Lpetatiego i w czasie czytania uwielbiałam fragmenty, które jego dotyczyły.
Dużo jest także opisów dotyczących plemienia Samburu oraz mieszkańców Kenii.

"Biała Masajka" jest jedną z moich ulubionych książek. Dlatego tez podchodziłam bardziej krytycznie do "Białej lwicy", bo miałam do czego porównać tę powieść.

betina360 | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Wciagajaca i dobra ksiazka.Po smierci meza Christina jedzie w swoja podroz marzen do Afryki gdzie poznaje swoja milosc i drugiego meza.Nie jej jej tam latwo zaznaje biedy i upokorzenia i rozczarowania wodzem Samburu ktory jest jej mezem. Mimo to udaje sie jej tam zyc i spelniac swoje marzenia co nie jest latwe.Podziwiam jej sile i patrzenie na zycie bo ja nie chcialabym takiego zycia z dala od cywilizacji bez wygod i w zupelnie obcej kulturze. Ksiazka warta przeczytania i mimo obszernosci szybko sie czyta.

Scarlett | 2011-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Świetna książka! Prawdą jest, że wiele faktów jest bardzo podobnych do "Białej Masajki" jednak opowiedziana historia jest zupełnie inna. Mnie się bardzo podobało, czytałam z zapartym tchem, pomimo,że nie do końca zgadzałam się z postępowaniem autorki. Przede wszystkim urzekła mnie siła miłości, którą obdarzyli się bohaterowie. Myślę, że warto przeczytać, książka jest naprawdę dobra.

aloiram | 2012-03-07
Przeczytana: październik 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka, której nie da się przeczytać ot tak dla spędzenia czasu, gdyż nie pozostawia czytelnika obojętnym i wyzwala emocje. U mnie niekoniecznie były to emocje pozytywne i nie chodzi mi tu o samą książkę, bo ta jest bardzo ciekawa, tylko o bohaterów.Byłam wściekła na główną bohaterkę.Wykształcona kobieta, a jednak jej głupoty nie da się wyrazić słowami!Najpierw jest zakochana w jednym wojowniku, ale gdy okazuje się, że nie może z nim być w dwie sekundy zamienia go na innego.I tu moja refleksja czyżby było jej wszystko jedno który to mężczyzna wystarczy żeby był ciemnoskóry?Czytałam z zaciekawieniem co będzie dalej i z nadzieją ,że bohaterka wreszcie przejrzy na oczy.Jednak nie przejrzała-była w stanie znieść i pobicie w trakcie ciąży co zaskutkowało poronieniem,i zdradę, i kradzież oszczędności, a na koniec wspaniałomyślnie wybaczyć.Możecie mi zarzucać, że nie pojmuję potęgi miłości pomimo kulturowych różnic, ale dla mnie sytuacja, gdy jedna osoba tylko daje, a druga wyłącznie...

Anita | 2013-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Nie wiem jak to możliwe, ale ta książka zawiera interesującą treść i jednocześnie jest przeraźliwie nudna. Już od pierwszych stron miałam ochotę odłożyć ją i nigdy do niej nie wracać. Ale mam taką zasadę, że zawsze czytam zaczętą książkę do końca. Muszę przyznać, że potrzeba dość silnej woli, żeby przebrnąć przez "Miłość lwicy". Książka zawiera wiele ciekawych informacji na temat codziennego życia w Kenii i opisuje historię miłości osób z dwóch różnych światów, ale to gdzieś ginie, jest przedstawione tak, że nie chce się o tym czytać.

Joanna | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Ciekawa książka - obrazująca życie w afrykańskiej kulturze :)

PaniPegaz | 2014-09-30
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo dziwna jest ta książka. Przeczytałam ją przede wszystkim dlatego, że byłam ciekawa zwyczajów plemienia Samburu, sama historia miłosna to dla mnie sprawa drugorzędna. Autorka pisze dobrze, ale nie w sposób porywający, książka momentami nawet drażni, tytuły poszczególnych rozdziałów bardzo często są banalne i zdradzają niemal całą ich treść i to jest bardzo duży minus. Ogólnie czytadło, dzięki któremu można przynajmniej trochę zapoznać się z Afryką. Po przeczytaniu książkę można bez żalu odłożyć na półkę.