Lubimyczytać.pl to:

Szyler Ewa T.
Since I was a princess
wydawnictwo
śWIAT KSIĄŻKI
księżna, walka, dzieci, ucieczka, tęsknota
typ
papier
6.37 (109 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Kontynuacja wielkiego bestsellera Kiedyś byłam księżną, w którym autorka, młoda Australijka, opisała dzieje swojego małżeństwa z malezyjskim księciem. związek okazał się koszmarem, a gdy wraz z dwojgiem dzieci uciekła z Malezji do ojczyzny, mąż porwał jej synka i córeczkę. Przez 14 lat walczyła o ich odzyskanie, nawiązując kontakt z innymi rodzicami w podobnej sytuacji. Rozpoczęła działalność humanitarną na rzecz najmłodszych od USA po Afrykę i próbowała zobaczyć się z własnymi dziećmi.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Grażyna | 2013-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2013

Dalszy ciąg prawdziwej historii Jacqueline.Dzieci zostały uprowadzone przez ojca-Bahrina.Mimo wielkiej determinacji Jacgueline nie udaje się nawiązać kontaktu z dziećmi.Jest załamana.I tu pomocne okazało się zaangażowanie w pomoc ludziom z wielką troską o dzieci w krajach objetych wojną-Kosowo,Bośnia,Timor Wschodni,kraje w Afryce,
Pomaga także osobom,które znalazły się w podobnej sytuacji jak ona-rodzicom uprowadzonych dzieci. Po długich latach-14 -tu spełnia się wielkie marzenie-odzyskuje kontakt z dziećmi,a także wie ,że mimo tych lat dzieci ją kochają ,pamiętają i to już jest dużą radością. A ma jeszcze przy sobie dwójkę młodszych dzieci i ukochanego mężczyznę...i tylko jak pomyślę,że cały czas na świecie krzywdzone są przede wszystkim dzieci przez "rozgrywki" dorosłych.....
Wg mnie trudno doszukać się w takich przypadkach wytłumaczenia dla tych ,dla których dobro,szczeście dzieci powinno być najważniejsze...

molik | 2010-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2010

Z zapartym tchem śledziłam akcję w pierwszej części " Kiedyś byłam księżną " Nie mogłam się doczekać jak skończy się historia porwania dzieci Jacqueline. Niestety czytając 2-gą część należy uzbroić się w cierpliwość. Na kilkuset stronach jest opis działalności księżnej w organizacjach , które założyła. Dowiadujemy się również o akcjach humanitarnych w których brała udział.Czytając z pewnym znudzeniem zadawałam sobie pytanie "czy dzieci w końcu wrócą do mamy ?" Odpowiedź otrzymałam dopiero w ostatnim rozdziale. Spełniło się marzenie Jacqueline , zobaczyła swoje dzieci po 11 latach rozłąki.

DM1994 | 2012-10-07
Przeczytana: 15 września 2012

Atutem historii opartych na prawdziwych wydarzeniach jest fakt, że nie muszą być one napisane pięknym, literackim językiem by wzruszać czytelników, oraz by stać się międzynarodowymi bestsellerami. Życie jest niesamowicie sprytnym scenarzystą, który potrafi przechytrzyć nawet najzdolniejszych kolegów po fachu. Czasem chciałoby się mu przyznać wielkiego Oskara za pięknie wyreżyserowane życie jakiejś osoby, innym razem zaś z premedytacją chcielibyśmy mu wręczyć Złotą Malinę i jak najszybciej zdeprymować jego działania

Nie ukrywam, że jestem wielką fanką historii stworzonych przez życie i uwielbiam czytać wszelkie autobiografie i biografie. Tym samym gdy zauważyłam w zapowiedziach wydawnictwa Świat Książki wznowienie dwutomowej autobiografii Jacqeline Pascarl wiedziałam, że muszę zdobyć, gdyż czułam że ich lektura z pewnością wywrze na mnie potężne wrażenie. I tak też się stało...

Aisling Juanjuan Shen napisała w swojej niedawno wydanej w Polsce książce, że złem,które się jej przytraf...

NataliaKatarzyna | 2010-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2010

Po przeczytaniu pierwszej części miałam nadzieję na więcej. Tymczasem ciężko było mi ją doczytać. Jakoś miałam wrażenie, że Autorka za bardzo rozwodzi się nad rzeczami, które nie miały większego znaczenia dla sprawy. Jakoś niekoniecznie interesowały mnie tak bardzo opisane poszczególne opisy akcji humanitarnych - ok, to bardzo ważna część życia autorki, ale jakoś mogły być (moim zdaniem) opisane bardziej konkretnie. Poza tym przez cały czas miałam wrażenie, że autorka pisze strasznie chaotycznie - opisując coś często wracała do poprzedniego wątku, co sprawiało, że momentami ciężko było się zorientować w kolejności wydarzeń.
Nie zachwyciła mnie.

DM1994 | 2012-10-07
Przeczytana: 15 września 2012

Emerald | 2014-02-08
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2014

Kolejne losy byłej księżnej, która się nie poddała. Nie poddała się żalowi po porwaniu, kierując wszystkie swoje siły, by pomóc innym. Pokazała, że wszystko zaczyna się od tego, że trzeba naprawdę chcieć. Tym razem, jak przystało na książki z księżnymi, historia kończy się happy endem. W wielu miejscach - wyciskacz łez.

Maria_B | 2012-05-09
Przeczytana: 02 maja 2012

Poruszająca autobiografia malezyjskiej księżnej, która przez 14 lat walczyła o odzyskanie uprowadzonych dzieci.Historia ma szczęśliwe zakończenie. Polecam

Karolina | 2011-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Rewelacja, zarazem poruszająca książka. Na samym końcu nie mogłam powstrzymać się od płaczu!

niunia77 | 2011-01-23

Piękna, wstrząsająca, zawiera wiele dylematów i wątków psychologicznych

judyta7775 | 2013-04-22

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku