Lubimyczytać.pl to:

islam, miłość,
typ
papier
malinowy_rum
7.06 (319 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Wstrząsająca, autobiograficzna historia Australijki, która wyszła za malajskiego księcia i wyjechała z nim do jego kraju. Obiecany raj okazuje się koszmarem: zdradzana i lekceważona Jacqueline wraz z dwojgiem dzieci ucieka do ojczyzny. Szczęśliwy spokój nie trwa jednak długo. Mąż podstępem wykrada dzieci i wywozi nie wiadomo gdzie... Ku przestrodze wszystkich matek i kobiet, które decydują się na małżeństwo z przedstawicielem innej kultury

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Grażyna | 2013-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2013

Jacgueline jako dziecko nie miała szczęśliwego dzieciństwa.
Zaznała wiele krzywd przez osoby,w których otoczeniu przebywała.
Jako nastolatka poznając przystojniaka - Bahrina i jak się okazało malezyjskiego księcia myślała,że teraz zacznie się jej życie jak w bajce...przez krótki moment mogła tak myśleć.Ale bardzo szybko przekonała się o wielkiej,życiowej pomyłce.
Jej życie nabiera większego sensu gdy na świecie pojawiają się dzieci. Upokorzenia,krzywdy jakie ja spotykają znosi ,bo kocha dzieci i chce być z nimi.Po rozwodzie z Bahrinem i powrocie z dziećmi do Australii wydaje się ,że może spokojnie zacząć żyć normalnie.
Ale wtedy były mąż podstępnie porywa dzieci do Malezji...
Jacquline -jej rozpacz,złość przesłania wszystko inne.Albo się załamie i ulegnie bezsilności albo zacznie działać....
Miłość do dzieci-bezwarunkowa wyzwala w niej wielkie pokłady determinacji w próbach odzyskania dzieci.
Zaczynam drugą część tej prawdziwej historii.....
Dla niektórych osób warto przeczy...

Lena | 2012-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2012

Zakochujemy się w kimś kogo w ogóle nie znamy.
Chcemy przeżyć z nim resztę życia ponieważ wierzymy, że to tylko on potrafi nas ocalić.
Tak było w przypadku Jacqueline (Yasmin), która po wielu przejściach i cierpieniach postanawia oddać całe swoje życie w ręce malezyjskiego księcia. Wierzyła, że może być szczęśliwa, ale nie wiedziała, że od chwili swojego poczęcia zawsze będzie miała "pod górkę".

"Kiedyś byłam księżną" to prawdziwa opowieść, która zmusza na do refleksji i przemyśleń.
Lektura zawiera wiele cierpień, żalu, smutku i wzruszeń, ale mnie nie zachwyciła.
Jest wiele wątków nudnych i jak dla mnie niepotrzebnych. Czasami, aż tak mnie nudziła, że byłam zmuszona ją odłożyć na jakiś czas.

Anna | 2012-08-11
Przeczytana: 02 stycznia 2010

To naprawdę niesamowicie wzruszająca historia. Trzeba być naprawdę silną psychicznie kobietą, aby coś takiego przeżyć i nadal funkcjonować. Mi ciężko było, choć ja ta historię tylko czytałam. Mam nadzieję, że zawarte w tej powieści przesłanie trafi do młodych kobiet, które zanim zdecydują pójść w ogień za upragnionym księciem, najpierw sprawdzą zwyczaje panujące w jego kraju.
Proszę pamiętać, że nie jest to opowieść z happy endem.
POLECAM

paulina1997 | 2014-04-02
Przeczytana: marzec 2014

Do tej pory nie spotkałam książki która poruszyła by mnie do tego stopnia co ta. Historia i towarzyszące przeżycia tej kobiety są przerażające. Czytając tą książkę aż ciężko jest dopuścić do świadomości, że to nie fikcja literacka, a prawdziwa autobiografia Jacqueline.

Bardzo podziwiam tą kobietę za to, że była wstanie wrócić do przeszłości i opisać swoje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, to jak poznała swoja miłość która miała być cudowna, a okazała się NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCYM KOSZMAREM, o życiu w Malezji, walce w sądzie o swoje 2 największe skarby oraz ich utracie po 7 latach normalnego życia w swojej ojczyźnie Australii która ostatecznie zawiodła.

Ta książka jest najlepszym sposobem na uświadomienie sobie, że nic nie musi trwać wiecznie oraz że należy doceniać to, że się ma kochających rodziców, pełną rodzinę, ludzi który zawsze nam pomogą w razie problemów, że większość problemów to nie są problemy.

Do tej książki należy podejść z szacunkiem bo to opis nie wymyślonej h...

Hilda | 2010-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2010

Właśnie skończyłam tę książkę i tym samym nabrałam apetytu na podobne autobiografie.
Chętnie dowiem się więcej o zacofaniu niektórych (chyba raczej większości) muzułmanów, bo zadziwia mnie jak nienormalnym "w imię boga" można być. Poza tym, że początkowo autorka denerwowała mnie swoim stylem pisania, potem się rozkręciła i trzyma to poziom. Czytałam z rosnącym apetytem, co było dalej i jak jeszcze źle może być. Jednak wciąż pamiętałam, że to są wydarzenia, które miały miejsce naprawdę, co mnie miejscami do głębi dotykało. Zaczęłam nawet szukać artykułów w Internecie oraz zdjęć Pascarl i jej męża, co jeszcze bardziej uświadomiło mi, że wydarzenia z książki są autentyczne.
Polecam, chyba dziewczynom zwłaszcza, bo panowie czasami nie mają aż takiej skłonności do okazywania wzruszenia i współczucia ; )

Trinity801 | 2012-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Sięgając po tą książkę nie przypuszczałam, że tak mnie porwie niemalże od pierwszych stron... Czyta się lekko i szybko jak kryminał, jednak za każdym razem, jak przypominałam sobie, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, przechodziły mnie dreszcze...
Pięknie ujęta miłość matki do swoich dzieci, w pewnych momentach miałam nawet łzy w oczach (no bo jak można zabrać matce dzieci tak z dnia na dzień i to nie na dzień, tydzień, czy miesiąc ale na kilkanaście lat).
Niewiarygodne, że to autentyczna opowieść, musiałam poszukać artykułów w internecie żeby w pełni uwierzyć.

tao1984 | 2013-11-17
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Wzruszająca i ciekawa historia. Podziwiam autorkę/bohaterkę za siłę psychiczną, walkę, determinację. Przeczytałam wiele książek opisujących życie kobiet w krajach muzłumańskich i ta na pewno zostanie na długo w mojej pamięci.

DM1994 | 2012-10-07
Przeczytana: 07 września 2012

Atutem historii opartych na prawdziwych wydarzeniach jest fakt, że nie muszą być one napisane pięknym, literackim językiem by wzruszać czytelników, oraz by stać się międzynarodowymi bestsellerami. Życie jest niesamowicie sprytnym scenarzystą, który potrafi przechytrzyć nawet najzdolniejszych kolegów po fachu. Czasem chciałoby się mu przyznać wielkiego Oskara za pięknie wyreżyserowane życie jakiejś osoby, innym razem zaś z premedytacją chcielibyśmy mu wręczyć Złotą Malinę i jak najszybciej zdeprymować jego działania

Nie ukrywam, że jestem wielką fanką historii stworzonych przez życie i uwielbiam czytać wszelkie autobiografie i biografie. Tym samym gdy zauważyłam w zapowiedziach wydawnictwa Świat Książki wznowienie dwutomowej autobiografii Jacqeline Pascarl wiedziałam, że muszę zdobyć, gdyż czułam że ich lektura z pewnością wywrze na mnie potężne wrażenie. I tak też się stało...

Aisling Juanjuan Shen napisała w swojej niedawno wydanej w Polsce książce, że złem,które się jej przytraf...

alicja | 2013-05-31
Przeczytana: 30 maja 2013

Porywająca opowieść o losach australijskiej dziewczyny, zakochanej w Malezyjczyku, który jak jeden z bardzo wielu muzułmanów wykorzystuje wiarę do celów w życiu. Okrutni ludzie są zdolni niemalże do wszystkiego, dopóki wiedzą (lub myślą), że mogą do tego wykorzystać Koran. Czasami czytając tę książkę odnosiłam wrażenie, że ta tak dobrze opisana powieść musi być fikcją. W głowie się bowiem nie mieści fakt, ile jedna osoba jest w stanie wyrządzić złego, a inna przeżyć i walczyć. Przemyślana i bardzo dobrze napisana książka!

virginia75 | 2013-12-05

Z deszczu pod rynnę - tak można najprościej ująć ta historię. To prawdziwa aż do bólu opowieść o kobiecie, której się wydawało, że złapała byka za rogi, jednak los okazał się przewrotny i trafiła wprost do centrum muzułmańskiego świata mimo, ze nie miała pojęcia jakimi prawami rządzi się owy świat. Przestroga dla wszystkich kobiet, które szukają księcia z bajki, który wybawi je od nieciekawego życia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto