Porozmawiajmy spokojnie o... księżach

83-900896-8-8
księża, Pawlukiewicz, ksiądz
religia
Scarlett

Publikacja ta poświęcona jest tematowi kapłaństwa w Kościele katolickim.

talitha_kum | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Hm.. Chyba zdecydowanie bardziej wolę słuchać konferencji księdza Piotra niż czytać jego książki. Nie będę się zrażać i sięgnę kiedyś po kolejną gdy nadarzy się okazja.
Zachęcona jego żartobliwością i jasnością przekazu w trakcie "prawienia kazań" sięgnęłam po tę zdawałoby się trudną tematycznie książkę. Tak naprawdę nie dowiedziałam się niczego szczególnego, może parę rzeczy zwróciło moją uwagę a powód do uśmiechu był podczas czytania jednej z opisywanych sytuacji. Przygotowawszy się na ucztę - znając konferencyjne możliwości księdza Piotra - odkładam tę książeczkę z pewnym niedosytem. Mimo tego uważam że warto ją przeczytać, bo a nóż widelec komuś coś ona uświadomi. :)

kuzo | 2015-08-06

Jako osoba pracujaca dla mojej parafii od dziesiatek lat, a w czasach mlodzienczych uczestniczka duszpasterstwa akademickiego mialam okazje obserwowac prace i zycie ksiezy niejako od podszewki. Przyznaje, zdarzylo mi sie w zyciu spotkac przepiekne postacie duszpasterzy, zdzierajacych sie w tym nielatwym zawodzie i przyplacajacych to zdrowiem jak i chwasty, ktore nalezaloby wyrwac z tego poletka pracy duchowej i najlepiej szybko spalic jak perz, zeby sie przypadkiem nie rozmnozyly :-) Ksiazka dostarcza w uporzadkowany sposob argumenty przeciwko bezmyslnej krytyce ksiezy, chroni przed niebezpiecznymi uogolnieniami i tym samym nadaje sie zarowno dla osob pozytywnie nastawionych do kleru i Kosciola, ktorzy na codzien nie zawsze potrafia w sposob rzeczowy argumentowac w przypadku krytyki, z jaka spotykaja sie na codzien, jak tez i dla tych krytycznie nastawionych. Szkoda, ze autor nie wspomnial o celibacie, ktory jest elementem zycia ksiedza i czesto tez przedmiotem krytyki, a przeciez...

Anaki | 2016-03-31
matzar | 2016-03-01