Czterdzieści opowiadań na pustyni

Tłumaczenie: Ewa Ramz
Cykl: Krótkie opowiadania dla ducha (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Quranta storie nel deserto
9788372014559
religia
Aghatius

Na książeczkę tę składają się małe opowieści oraz kilka refleksji. Jest to coś w rodzaju «pigułek mądrości». Nie należy połykać ich wszystkich za jednym zamachem. Wystarczy jedna pigułka dziennie. Pozwólcie, by zadomowiła się w waszym umyśle. Każda opowieść jest podobna do małej szkatułki: trzeba ją otworzyć, zanurzyć w niej dłoń i odkryć ziarno, strzeżone nieraz bardzo zazdrośnie – a potem pozwolić mu zakiełkować w duszy. Po wysłuchaniu którejkolwiek z tych historii, nikt nie jest już taki jak przedtem.

źródło opisu: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=71

źródło okładki: https://www.wydsal.pl/bookDetail.php?bookId=71

Agnieszka | 2017-02-12

Kolejna książka wspaniałego autora godna polecenia!Szybko się czyta, i jest idealna na prezent dla bliskiej osoby. Każdy kto ją przeczyta na pewno znajdzie coś dla siebie i nie pożałuje. Polecam z całego serca.

wrublik7 | 2016-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 12 marca 2016

znakomita dla zdrowia duszy. polecam na smutki i rozstroje nastrojów. pociesza, nastawia pozytywnie czasem poucza daje nadzieję

krótkie opowiadania do czytania dorywczo, ale nie wszystkie na raz, tak jak tabletki trzeba brać po jednej dwie maksymalnie i poczuć to działanie, przyjmować w razie zapotrzebowania, można bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, działanie zagwarantowane

mam całą serię i cieszę się ze na długo mam tego dobra :)

CastleRock | 2015-06-16

Ciekawa książeczka zawierająca opowiadania z przesłaniem. Co tu dużo mówić, czytać i rozważać :)

Kamirza | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Idealna w momencie zwątpienia, kiedy nie wierzymy w świat ani ludzi. Pogodna, pozytywna i trochę naiwna, ale pozwala dostrzec w dobro, które istnieje i jest wszędzie.

Mój ulubiony cytat:
"- Nie zabijaj małych pajączków! - zawołał Marek.
- A nie widzisz, jakie są brzydkie? - odparła mama.
- Ale dla swoich mam są najpiękniejsze!"

Alicya Oss | 2014-01-08

40 opowiadań na pustyni - Bruno Ferrero

Opowiadania refleksyjne i krótkie sentencje, opatrzone komentarzami. Niekoniecznie do przeczytania na raz. Zasadniczo „od deski do deski”, linearnie, to nie jest idealny sposób na takie publikacje. Pozycja ma raczej służyć powolnemu odkrywaniu pewnych aspektów naszego istnienia, rozłożonej w czasie zmianie perspektywy. Może również pomóc w spajaniu tożsamości w szerszym kontekście.

Każdemu z nas zależnie od sytuacji życiowej, w której się obecnie znajduje i czego akurat potrzebuje, spodoba się coś innego. Mnie osobiście urzekła i rozbawiła historia z krawatem na pustyni, a poruszył – ślepiec z lampą.

Po odcięciu z interpretacji dominującego wydźwięku religijnego, o dziwo teksty stają się uniwersalne. Stanowią, więc w sam raz narzędzia dla trenerów wszelkiej maści. Stosowane jako poparcie, urozmaicenie, chwila oddechu itp. – na pewno nie...

Agnieszka | 2012-05-14
Przeczytana: 2011 rok

"Jeśli na niebie twego życia świeci jakaś gwiazda,
nie trać czasu na przypalanie sobie skrzydeł
o byle jakie małe lampy"

Piękne, poruszające opowiadania naprawdę dla ducha.

min_minna | 2011-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Bardzo mądre i pouczające opowiadania pisane prostym językiem. Wcale nie trzeba być wierzącym, aby coś z nich wyciągnąć.

Książkowo_czyta | 2011-04-09
Przeczytana: 2003 rok

Krótkie opowiadania z morałem...